Oznámení
ikona článku

Srlínská pohádková cesta

Děti s rodiči, děti s prarodiči, místní i přespolní z blízka i z daleka. Ti všichni dorazili tuto sobotu do Srlína na vyhlášenou Srlínskou pohádkovou cestu.

Na každém ze stanovišť plnily jednoduché úkoly. U rybníka Trubný vyrostla perníková chaloupka s opravdovými perníčky a u ní čekali Jeníček a Mařenka. Dále na trase putování návštěvníci potkali Macha a Šebestovou s kouzelným sluchátkem. Líný Honza neslezl z pece ze svých peřin ani v příjemně teplém odpoledni. Zato děti si na tomto stanovišti mohly nechat namalovat na obličej ornamenty. Čerti tradičně strašili v hasičárně. V čarodějné kuchyni měli širokou nabídku kouzelných polévek a také zajímavý test, jak malí návštěvníci uhodnou poslepu povrchy, po kterých se prošli. Cesta pokračovala k pirátům, dále na trase následovala Šmoulí vesnice. Manželé Flintstounovi dorazili přímo z pravěku. Trasa vedla okolo malé výstavky králíků a hned vedle účastníky vítala slavná dvojice Asterix a Obelix. Ve spodní části vesnice na šikuly čekali Pinďa, Fifinka, Myšpulín a Bobík. Bylo to v místní části Třeskoprsky. Drobné dárečky si děti vytočily na kole štěstí. Celé putování končilo tradičně v srlínském mlýně. Ale to nebylo zdaleka všechno! Další aktivity probíhaly u zámku. Pěnové dělo, skákací hrad, zóna pro nejmenší děti, diskotéka a hrnčířské kruhy. Odvážlivci na šlapacích letadýlkách získali pilotní průkaz. V neposlední řadě zmíníme výborné občerstvení. Za dokumentování akce děkujeme fotografu Petru Zelenkovi.

 Všichni, malí či velcí návštěvníci i pohádkové postavy na trase si sobotní odpoledne v Srlíně skvěle užili. Soudě dle počtu účastníků akce každým rokem získává na větší oblibě. Organizátoři, v tomto případě obyvatelé celé vesnice, už zase přemýšlejí, čím překvapí příští rok.

Celá fotogalerie na https://www.rajce.idnes.cz/album/u3oGODPsayb3BPaU