Oznámení
ikona článku

Ohlédnutí za 13. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky

V sobotu 24. února 2024 se konal další ročník setkání heligónkářů v Bernarticích. Se začátkem pořadu ve 14:00 hodin se v místní sokolovně rozezněly první tóny lidové muziky.

Program byl pestrý a zajímavý, jako každý rok. Na letošní ročník potvrdilo účast celkem dvanáct skvělých heligónkářských interpretů jednotlivců, dvojic i vícečlenných uskupení včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, která celý festival zahájila a ukončila. K tanci, zpěvu a dobré pohodě hráli od srdce všichni účinkující. Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ získalo skvělé duo otec a syn Luděk Horáček a Daniel Horáček z Vlastějovic u Zruče nad Sázavou, druhé místo obsadil mladý začínající heligónkář Slávek Mathauser z Trhanova u Domažlic a na třetí místo letos vynesly divácké hlasy výborné duo Šumaváci ze Strakonic, jmenovitě Janu Bečvářovou a Bohuslava Chuma. Celý průběh hudebního odpoledne provázela naše oblíbená a milá moderátorka Jana Filinová. Asi uprostřed pořadu proběhlo slosování diváckých vstupenek, kdy šťastní výherci získali zvukové hudební nosiče CD a kalendáře od heligónkářské ligy.  Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět ukázali, že lidová hudba může nabídnout nezapomenutelné zážitky v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši.

Všechny milovníky tohoto žánru srdečně zveme na 14. ročník bernartického festivalu harmonik a heligónek, který se bude konat v sobotu 22. února 2025 v bernartické sokolovně.