Městys Bernartice

Sport

Lední hokej v sezoně 2016- 2017

Lední hokej v sezoně 2016- 2017Letošní sezona v ledním hokeji se opět konala na zimním stadionu v Milevsku. Před posledním kolem je naše mužstvo na šestém místě (z celkových 10). Pár fotek je v odkaze zde.


Kopaná v sezoně 2014 - 2015

Fotbalové základy Bernartic: Mužstvo mladší přípravky, tak mužstvo starších žáků obsadila v soutěži OP Písek třetí místo. Od zástupce OFS Písek pana Luďka Haviára převzali medaile hráči obou mužstev, pohár a cenu OFS.

Béčko Bernartic je vítězem své skupiny. Již před dvěma týdny v Kovářově rozhodli hráči bernartického „B“ mužstva o vítězství ve své skupině III. třídy okresního přeboru, což také důkladně oslavili. Oslavy pokračovaly také týden poté, kdy na domácím hřišti porazili Královu Lhotu rozdílem třídy. Po tomto zápase také předal pohár za vítězství v soutěži, zástupce Okresního fotbalového svazu pan Luděk Haviár. Všichni hráči, kteří během soutěžního roku nastoupili za vítězné mužstvo, také obdrželi pamětní diplom z rukou předsedy TJ Sokol Bernartice.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-06-15-sport-kopana-becko-bernartic-vitezem-sve-skupiny.docx 517.5 Kb
2015-06-15-sport-kopana-predani-medaili-deti.docx 1348.6 Kb

Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

 Lední hokej v BernarticíchHokejové oslavy v Bernarticích. V neděli 27. února se na milevském zimním stadionu sešlo několik generací bernartických hokejistů. Tento den byl první částí oslav letošního výročí 60. let Sokola „Bivoje“ Bernartice v organizovaných soutěží. V rámci posledního mistrovského zápasu letošní sezony OPMHL Bernartice – Zbelítov se všichni zúčastnění fotili do kalendáře, který bude vydán k tomuto výročí na podzim letošního roku. Poté sehráli staré gardy Bernartice krátký přátelský zápas.
Sešlo se hodně hráčů a funkcionářů současných i minulých. Spousta lidí se potkala po letech a zavzpomínala na společné zážitky. Sešli se v mnoha případech lidé, kteří se neviděli spoustu let. Všichni prožili příjemné odpoledne a skvěle se bavili.
Trocha historie: Historie hokeje sahá v Bernarticích až do roku 1936. Tehdy začala skupina nadšenců z Bernartic holdovat světovému sportu zvaný lední hokej. Zápasy se hrály na rybníků Zámecký pod hlavičkou Tělocvičná jednota Sokol Bernartice s mužstvy z okolních vesnic. Hrálo se až do roku 1940 a poté byla činnost přerušena. Začalo se znovu až v roce 1945. V sezoně 1950-51 byla poprvé podána přihláška do soutěží Okresního přeboru Milevska a byl založen „Oddíl hockeyový“. Až do roku 1963 se hrálo na přírodním kluzišti, které bylo vybudováno na rybníku Zámecký.
Mezi lety 1963 a 1977 začíná nejslavnější období v hostorii hokeje v Bernarticích. Byl vybudován přírodní hokejový stadion U sokolovny a až do roku 1969 jsme se stali několikrát vítězi okresního přeboru. Po několikaletém působení v krajské soutěži - 1.A třída - jsme ji v roce 1974 vyhráli a postoupili do krajského přeboru. 
V této první sezoně dosáhl bernartický hokej obrovského úspěchu, když deklasoval všechny soupeře, mezi kterými byla i dnes slavná mužstva z okresních měst jihočeského kraje. Skončili jsme první s náskokem 8 bodů. 2 roky se hrála v Bernarticích hokejová divize s takovými soupeři jako jsou VS Tábor, Soběslav, Hluboká a další. V roce 1977 byly divize v naší republice zrušeny většina oddílů sestoupila do KP.
V bernartickém hokeji se za těch 60 let vystřídalo mnoho hráčů. V mnoha případech to byly celé rodiny. Pamětníci rádi vzpomenou na mnoho bratrských dvojic, ale i otce a syny, kteří reprezentovali Sokol Bernartice. Letos slavíme významné výročí a oslavy budou pokračovat v září před začátkem další sezony.
Ale hokej v Bernarticích není jenom minulost. Je to i současnost a hlavně budoucnost. Přestože hokej je finančně velmi náročný sport, tak mnoho mladých hráčů z Bernartic a okolí působí v mládežnických družstvech Milevska, Písku a Tábora. To je něco, co je pro hokej velmi důležité – nejen ten bernartický – a dává to naději, že se hokej u nás bude dále hrát. Doufejme, že ještě minimálně dalších 60 let.Lední hokej v Bernarticích

 

Dne 24.9.2011 oslavy vyvrcholily.

Členové Sokola Bernartice slavili 60let založení oddílu ledního hokeje v Bernarticích.

Jak jsme již psali v březnu letošního roku na těchto stránkách, v Bernarticích letos slaví 60 let od založení oddílu ledního hokeje při TJ Sokol Bernartice. Za tu dobu se v barvách „Bivoje“ vystřídalo mnoho hráčů a funkcionářů. Přestože se to dnes zdá téměř nemožné i větších městech, tak do historie bernartického hokeje patří i družstva žáků a dorostu a také krátké působení „B“ mužstva mužů.

Dne 24. září se konala v bernartické Sokolovně Výroční členská schůze TJ Sokol Bernartice. Vyvrcholily tak oslavy letošního výročí 60 let od založení oddílu ledního hokeje při TJ Sokol. Na sále se sešlo mnoho lidí kamarádů a spoluhráčů současných i minulých. První část oslav se konala letos v únoru, na konci hokejové sezony našeho oddílu. Byl sehrán hokejový zápas mezi starými gardami a fotili jsme se do kalendáře na rok 2012, který je nyní v prodeji.
V úvodní zprávě se předseda TJ Jaroslav Suchan věnoval činnosti TJ od minulé Výroční schůze konané 5. dubna 2008. Celou zprávou se vinula jako nit myšlenka o penězích a financovaní činnosti našich sportovních oddílů. Po omezení a zastavení toku peněz od Sazky je to jedna z nejdůležitějších otázek nejen naší TJ. Poté následovaly zprávy z činnosti jednotlivých sportovních oddílů.
Celá oficiální část pozdního odpoledne a večera vyvrcholila předáním cen současným a bývalým hráčům a funkcionářům. Celkem bylo odměněno 42 členů oddílů LH. Nelze je tady všechny vyjmenovat, ale za zmínku stojí především tito lidé: zakládající členové oddílu LH Žižka Jindřich, Charvát Ladislav a Fučík Antonín st. Z kategorie veteráni Veselý J., Kostohryz V., Václavík V., Dušek J., Dušek St. st., Jelínek J., Syrovátka M., Souhrada Vladimír st., Kolář Zd. , Mára P. a Schorník Václav starší, který  byl dlouhá léta kapitánem bernartického hokejového mužstva od A třídy přes divizi a ještě dlouho potom. Dnes dělá kapitána Václav Schorník mladší již více než 10 let, tedy jde po vzoru svého otce. Dále současní a dlouholetí hráči Schorník Václav ml., Souhrada Vladimír ml., Souhrada Zdeněk, Cícha Antonín, Jiroušek Libor a Miadok Petr.
Za zvláštní zastavení ovšem stojí 2 ocenění hráči – Březina Tomáš a Šťastný Milan. Šťastný Milan – nejvíce odehraných zápasů v historii Bernartic. Číslo 301 hokejových zápasů je jistě úctyhodných - vsítil 72 golů. Březina Tomáš – nejlepší střelec hrající v dresu Bernartic. 293 vstřelených gólů ve 162 zápasech.
V současné době se oddíl pravidelně účastní soutěže Okresního přeboru – Milevské hokejové ligy, kde se drží na předních místech. Na závěr všech oceńování se všichni shodli, že „trenérem desetiletí“ se stal Jaroslav Suchan II, který tzv. „žezlo“ a největší tíhu starostí o bernartické hokej převzal po svém otci.
Oceněním hráčů byla ukončena oficiální část večera. Poté se konala večeře a začala taneční zábava, která končila až v pozdních večerních hodinách. Všichni přítomní se dobře bavili a odcházeli spokojeně domů.
Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě celé akce a také našim sponzorům, bez kterých bychom dnes již nemohli fungovat. J

ar. Suchan.

Tisk článku

Tisk článku

TJ Sokol Bernartice

www.bivoj-fotbal.webnode.cz

Tisk článku

Dnes je: 20.04.2019

Svátek slaví: Marcela

aktuality

Velikonoce v Jestřebicích - pozvánka na sobotu

Vítání kůzlat v Jestřebicích. V sobotu 20. 4. 2019 od 13,00 do 17,00 hodin pořádá pan Němec z Jestřebic zábavné odpoledne, ve společnosti rozverných kůzlat, s bohatým doprovodným programem "POD ROZHLEDNOU NA KUPĚ" v Jestřebicích. Program.


Uzavření sběrného dvora v sobotu "O VELIKONOCÍCH"

Oznamujeme občanům, že v sobotu 20. dubna 2019 (VELIKONOCE) bude sběrný dvůr UZAVŘEN. Děkujeme za pochopení.


Veřejná vyhláška oznámení o doručení a zveřejnění návrhu územního plánu Bernartice

Úřad městyse Bernartice oznamuje zveřejnění návrhu územního plánu Bernartice - viz přílohy.


Nové nádoby na tříděný odpad

Na dvou místech v Bernarticích jsou umístěny nové nádoby na sběr použitých oděvů a kuchyňských tuků. Nádoby jsou umístěny na parkovišti u sokolovny, na parkovišti u „hasičárny“, v ulici 8. května a druhá nádoba na tuky je umístěna u bytovek v ulici Za Humny. Do těchto nádob odkládejte tuk přelitý do PET lahví.Nové nádoby na tříděný odpadNové nádoby na tříděný odpadNové nádoby na tříděný odpad


Setkání ke 105. výročí narození gen. Rudolfa Severina Krzáka

Setkání ke 105. výročí narození gen. Rudolfa Severina KrzákaV pátek 5. 4. 2019 se uskutečnilo v zasedací místnosti bernartické radnice slavnostní setkání u příležitosti 105. výročí narození generála Rudolfa Severina Krzáka, bernartického rodáka, zakladatele Československého výsadkového vojska, jednoho ze tří bernartických důstojníků, kteří odešli v roce 1939 a bojovali na západních frontách za svobodu vlasti. Slavnosti se zúčastnili výsadkáři – veteráni klubů z Písku, Jindřichova Hradce, Plzně, Klatov, Tábora a Prahy. Při této příležitosti byli oceněni pamětním odznakem, vydaným společně Klubem výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, který nese jméno generála Krzáka, městem Jindřichův Hradec a městysem Bernartice členové klubů. Za městys Bernartice byli oceněni Marie Schorníková, za dlouholeté vedení kroniky, MVDr. Stanislav Hrubec, za dlouholetou práci zastupitele městyse Bernartice a Jan Zeman, za dlouholetou práci zastupitele městyse Bernartice a dlouholeté vykonávání funkce místostarosty. Po skončení akce se účastníci přesunuli na bernartický hřbitov a položili květiny ke hrobu generála Krzáka. Odkaz na fotky je ve fotoalbu zde.


Projekt chodníků v ulici Pod Stadionem

V příloze tohoto článku je výkresová část projektové dokumentace budoucích chodníků v ulici Pod Stadionem. V současné době jsme požádali o vydání stavebního povolení. Realizace začátkem příštího roku. Rádi bychom i na tuto akci získali dotaci od MAS Střední Povltaví. Projektová situace.


Statistika z úsekového měřiče Bernartice - Táborská ulice

Od začátku března letošního roku je funkční úsekový měřič rychlosti, umístěný v Táborské ulici v Bernarticích. Zatím probíhal zkušební provoz. Toto jsou statistické výstupy z měření. Ostrý provoz začne možná již v pondělí 8. 4. 2019. Proto doporučujeme dodržovat rychlost. Statistické údaje rychlosti budeme průběžně zveřejňovat. Více v příloze.


Nový chodník u radnice

Již v půlce března byly zahájeny práce na výstavbě nového chodníku u radnice směrem ke škole. Práce provádí firma Služby města Milevska za vysoutěženou cenu 467062,- Kč včetně DPH. Chodníky budou hotovy do konce dubna. Do konce června bude hotový i nový asfaltový povrch parkoviště u kostela.Nový chodník u radniceNový chodník u radniceNový chodník u radniceNový chodník u radniceNový chodník u radnice


Nové stavební pozemky v lokalitě Pod Stadionem - příprava

Celkem devět nových stavebních pozemků připravujeme v lokalitě "Pod Stadionem" v Bernarticích. Členění jednotlivých pozemků a jejich velikosti jsou v příloze tohoto článku zde.


LETNÍ SVOZ POPELNIC - od 20. 5. 2019

Oznamujeme občanům, že poslední zimní svoz komunálního odpadu - popelnic bude 6. května 2019, a další, již letní svoz bude 20. května 2019 a dále každých čtrnáct dní - LICHÝ TÝDEN.


Obecní ples 2019

I letos se začátkem března konal další obecní ples. Hudbu zajistil RM Band, v předtančení vystoupil taneční kroužek při TJ Sokol Bernartice a Soubor FARIDA z Milevska. Za bohatou tombolu pořadatelé děkují všem, kteří přispěli. Fotky z průběhu plesu jsou k nahlédnutí zde.Obecní ples 2019


Divadelní vystoupení v sokolovně

Divadelní vystoupení v sokolovněV sobotu 23. března 2019 vystoupil divadelní spolek I ToTo z Mirotic v naší sokolovně s nastudovanou pohádkou "Popelka". Velice malou návštěvnost zřejmě zapříčinolo pěkné teplé počasí. Ti co přišli však nelitovali. Vystoupení bylo velice pečlivě připraveno. Pohled na pohádku prostřednictvím fotek můžete v odkeze zde.https://www.rajce.net/a15936434


Zápis do MŠ

Zápis do MŠ Bernartice proběhne v úterý 7. 5. 2019 od 13,00 do 17,00 hodin v budově mateřské školy. Více zde.


Výběrové řízení na půjčky z FRB - 2 kolo

Městys Bernartice - zastupitelstvo městyse vyhlašuje 2. kolo na podávání žádostí o půjčku z Fondu rozvoje bydlení dle směrnice 1/2018.


Úsekové měření rychlosti v Bernarticích

V BeÚsekové měření rychlosti v Bernarticíchrnarticích na Táborské ulici je od března osazeno avizované úsekové měření rychlosti. Radary jsou obousměrné v úseku směr Tábor od začátku Táborské ulice na "vršek" v Táborské ulici. Výsledky měření jsou předávány do Milevska na Městský úřad, který za nás zpracovává celou agendu "s pozdravy" těm, kteří "pospíchají".Úsekové měření rychlosti v BernarticíchÚsekové měření rychlosti v BernarticíchÚsekové měření rychlosti v BernarticíchÚsekové měření rychlosti v Bernarticích


Možnost dobíjení elektrokol

V Bernarticích na parkovišti u sokolovny je osazen panel pro možnost dobíjení elektrokol. Panel nám osadila firma Elmont Invest ze Žďáru nad Sázavou. Na panelu je návod na obsluhu. Přejeme mnoho ujetých kilometrů.Možnost dobíjení elektrokolMožnost dobíjení elektrokolMožnost dobíjení elektrokolMožnost dobíjení elektrokolMožnost dobíjení elektrokol


Dětský karneval v sokolovně

Dětský karneval v sokolovněOdbor Asociace sportů pro všechny při TJ Sokol Bernartice uspořádal v sobotu 16. března 2019 v bernartické sokolovně "Dětský karneval". Krátce po 14. hodině se sál sokolovny zaplnil téměř do posledního místa a začalo pravé hemžení masek. Organizátoři si pro příchozí připravili mnoho soutěží, za které se rozdávaly sladkosti. Nechyběla ani bálová tombola. Fotky jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Smutná zpráva

Smutná zprávaDne 13. března 2019 nás navždy opustil ve věku 45 let dlouholetý zastupitel, skvělý člověk a kamarád, Jiří Kotrba z Jestřebic. Průběh těžké nemoci byl velice rychlý. Jirko budeš nám chybět. Čest Tvojí památce.

Zastupitelé městyse Bernartice.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pro zájemce, kteří chtějí uhradit poplatky za svoz odpadů, poplatky za psa či za hrob na účet městyse, uvádíme přehled specifických symbolů a číslo účtu. Postup je v příloze.


Cena vodného a stočného na období 1.4.2019 - 30.3.2020

Zastupitelstvo městyse Bernartice na svém zasedání dne 14. 3. 2019 usnesením č. 3 schválilo cenu vodného a stočného na období od 1. 4. 2019 do 31. 3. 2020 ve výši 64,90 Kč/m3 bez DPH a 74,60 Kč/m3 včetně DPH.


8. Bernartická heligónka

8. Bernartická heligónkaSobota 23.2.2019 přilákala do bernartické sokolovny téměř 150 příznivců heligonek a dechovky. Ve 14 hodin zahájila celé odpoledne Toulavá kapela Josefa Janouška. Po jejich vystoupení se na jevišti prostřídali soutěžící, kteří se přihlásili. Každý zahrál minimálně tři písničky, při mnohých si celý sál zazpíval, někteří i zatančili. Na závěr čekalo na přítomné překapení z Moravy. Při předávání cen byli vylosováni a oceněni CD nosiči Toulavé kapely tři návštěvníci. Dle divácké soutěže se na třetím místě umístil Josef Lhotecký, na druhém pak Karel Tvrdek a vítězi se staly "Veselé heligonky - Jaroslava Basíková a Bohumil Šmejkal" z Tábora. Fotky jsou k nahlédnutí zde:https://www.rajce.net/a15875946


Povánoční koncert skupiny Fantom v kostele v Bernarticích

Povánoční koncert skupiny Fantom v kostele v BernarticíchPovánočním koncertem, v sobotu 5. ledna 2019, v kostele sv. Martina v Bernarticích zakončila své vánoční turné koncertů skupina Fantom se svými hosty Ninou Fialovou, Nelou Duchačovou a sborem Mil Roses. V kostele všechny učinkující a návštěvníky přivítal Pius Zdeněk Vágner a poté koncert zahájil sbor Mil Roses. Zaplněný kostel si na závěr, jako i loni, vyžádal potleskem přídavek. Pár fotek je v odkaze: http://www.rajce.net/a15779340


Zpívání v kostele

Zpívání v kostele23. prosince 2018 se konalo v kostele sv. Martina tradiční Vánoční zpívání. Žáci Základní školy současní i bývalí, pod vedení učitelky Milady Jirouškové opět zaplnili prostory našeho kostela do posledního místečka. Fotky jsou ve fotoalbu. Sestřih koncertu který nám poskytl pan Krekule je možné shlédnout zde: http://youtu.be/yrPPC-1loR4


Silvestrovský pochod kolem Bernartic a ohňostroj 2018

Silvestrovský pochod kolem Bernartic a ohňostroj 201831. 12. 2018 se konal již XX. ročník Silvestrovského pochodu kolem Bernartic, tentokráte za poměrně teplého počasí. Cílem pochodu byla místní část Srlín. Zhruba 3 stovky pochodníků se vydalo, po přivítání starostou Pavlem Souhradou a paní Veverkovou, od restaurace Na kopečku, společně s několika čtyřnohými kamarády směrem na Zběšice, kde bylo malé zastavení na návsi. Odtud pak směrem k rybníku Loviště a po lukách do Srlína k bývalému "zámku", kde na všechny čekalo občerstvení v podobě čaje, grogu a vánočky. Pochodníci obdrželi pamětní list za absolvování XX. ročníku pochodu. V Srlíně na všechny čekal připravený autobus, který po několika turnusech dopravil účastníky zpět do Bernartic. Tady pro všechny hrála od 16 hodin hudba pana Cézy a občerstvení zde zajistil Jindřich Čeněk ze Srlína. Již tradiční odpolední ohňostroj přilákal na náměstí do Bernartic mnohem více spoluobčanů, než bylo na pochodu. Celá horní polovina náměstí se zaplnila. Po půl šesté, když starosta zhasl veřejné osvětlení se náměstí rozzářilo pod vystřelovanými petardami. Ohňostroj byl zakončen potleskem příhlížejících. Fotky z pochodu jsou k nahlédnutí zde: http://www.rajce.net/a15779290


Rozsvěcení Vánočního stromku v Srlíně

V sobotu 1. prosince 2018 se v Srlíně slavnostně rozsvítil Vánoční stromek na návsi. Na začátku vystoupili žáci Základní školy Bernartice s nacvičenými koledami. Pár fotek je ve fotoalbu zdeRozsvěcení Vánočního stromku v Srlíně.


Rozšíření veřejného osvětlení v Srlíně

Pět nových svítidel jsme osadili v části naší vesničky Srlín. K výměně stávající lampy a prodloužení stávajícího osvětlení došlo v souběhu s přeložením stávajícího vzdušného vedení nízkého napětí do země. Celkové náklady byly 150 000,- Kč. Opravu provedla firma ELTA s.r.o. Rozšíření veřejného osvětlení v SrlíněRozšíření veřejného osvětlení v SrlíněRozšíření veřejného osvětlení v SrlíněRozšíření veřejného osvětlení v Srlíně


Zběšická lípa ke 100. výročí založení Československa

Zběšická lípa ke 100. výročí založení ČeskoslovenskaV sobotu 27. 10. 2018 ve 14,18 hodin se ve Zběšicích u místní bývalé kovárny sešly desítky místních občanů či občanů se zběšickými kořeny, aby zde vedle bývalé kovárny zasadili na památku 100. výročí založení Československa "Zběšickou lípu". I přes nepřízeň počasí se zde sešli spoluobčané téměř z každé chalupy a společně, od nejmenších po nejstarší, lípu zasadili. Místní na tuto slávu přichystali bohaté občerstvení. Ke kořenům této pamětní lípy byla uložena schránka s pamětními listinami a dokumenty o sázení pro další generace. Pohled na sázení je ve fotogalerii v odkaze zde.


Beseda ke 100. výročí založení republiky

Beseda ke 100. výročí založení republikyV pátek 26. 10. 2018 se na bernartické radnici konala od 18,00 hodin beseda ke 100. výročí založení Československé republiky. Hostem byl ředitel Prácheňského muzea v Písku pan Phdr. Jiřím Prášek, který velice poutavě vyprávěl o dění v Písku a okolí. V průběhu večera, proloženého hudebními vystoupeními Markéty Chroustové a Kristýny Zítkové, se účastníci seznámili se jmény padlých spoluobčanů z jednotlivých místních částí, patřících dneska k Bernarticím, čteny byly úryvky z kronik z let 1918. Pohled na besedující ve fotografii je ve fotoalbu zde.


Oprava chodeb a sociálního zázemí v mateřské škole

Oprava chodeb a sociálního zázemí v mateřské školeV letním období se rekonstruovalo i v naší mateřské škole. Stavební firma STAVEKO-SERVIS z Tábora provedla rekonstrukci sociálního zařízení v objektu MŠ včetně provedení nových dlažeb na chodbách v přízemí a prvním patře. Rekonstrukce stála 659 546,- Kč. Nahlédnout do MŠ je možné ve fotogalerii zde.


Udělení čestného občanství Pavlu Novotnému

Udělení čestného občanství Pavlu NovotnémuZastupitelstvo městyse Bernartice na svém zasedání 25. září 2018 schválilo a udělilo předsedovi Zemědělského družstva Bernartice Pavlu Novotnému, za dlouholetou spolupráci s městysem Bernartice "ČESTNÉ OBČANSTVÍ". Foto ve fotogalerii zde.


Slavnostní vyhlášení výsledků Vesnice roku 2018 - za Jihočeský kraj

Slavnostní vyhlášení výsledků Vesnice roku 2018V pátek 10. 8. 2018 se ve Svatém Janu nad Malší konalo slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 v programu obnovy venkova. Bernartice získaly titul "Jihočeská knihovna roku 2018" a diplom za moderní knihovnické a informační služby, ocenení si převzala knihovnice Jaroslava Sušerová, a dále Cenu hejtmanky Jihočeského kola, za realizaci projektu "Hravé peklo". Tuto cenu převzal Aleš Kroupa. Zlatou stuhu v Jihočeském kraji, za vítězství v krajském kole soutěže, získal Svatý Jan nad Malší. Druhá skončila obec Čejetice a třetí obec Popelín. Fotky ze slavnostního vyhlášení si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde.


Noční soutěž SDH v Bojenicích 2018

V sobotu 21. července 2018 se konal další ročník noční soutěže v požárním sportu "O putovní pohár předsedy ZD Bernartice" v Bojenicích. Večer začal od 20,00 hodiny pod stanem TepNoční soutěž SDH v Bojenicích 2018lický drak, ve 21.45 hod nástup soutěžních družstev a ve 21,55 odstartoval ohňostroj. Pak začala samotná soutěž družstev. Přihlásilo se pět družstev žen a deset družstev mužů - soutěžících, a dále dvě družstva mimo soutěž. Hasiči z Mokřic, kteří přijeli po odsoutěžení z Milevska a veteráni ze Svatkovic. V ženách zvítězilo - obhájilo družstvo z Oltyně, před Křenovicemi a Podolím I, Přeborovem a Mirovicemi(NP).  Z mužských družstev byli první muži z Jestřebic (odvezli si putovní pohár natrvalo), před Mirovicemi a Píseckou Smolčí. Následovala družstva Záboří, Chřešťovice, Přeborov, Zběšičky, Bernartice, Bojenice(NP) a Cígler(NP). Oceněna byla i družstva, která se nejvíce přiblížila času 40 s. ale i s nejhorším časem. Fotky z celé akce jsou k dispozioci zde.


Bojenice 800 let

Bojenice 800 letV sobotu 14. 7. 2018 oslavili v Bojenicích 800 let od první zmínky o obci. S oslavami bylo spojeno setkání rodáků a přátel a křest nové publikace (knihy) o Bojenicích. Od 15 hodin se konala v kapličce mše svatá, kterou sloužil Pius Zdeněk Vágner. Poté starosta Bernartic Pavel Souhrada, kam Bojenice dnes patří, společně s nejstarší obyvatelkou Bojenic paní Annou Kotrbovou odhalili pamětní desku obětem 1. světové války. Deska je umístěna na boční stěně kapličky. K tomuto výročí byla vydána publikace (kniha) "Bojenice", jejíž autorkou je Andrea Hrádková. Kniha byla v bojenickém altánu pokřtěna a poté autorka zájemcům knihu podepsala. Celé odpoledne hrála všem k poslechu kapela Akord z Votic. Fotky z odpoledne jsou ve fotoalbu zde.


Předávání vysvědčení 9. třídě na radnici

Pátek 29. června 2018 byl pro naše deváťáky posledním v naší škole. Pro vysvědčení si ale došli do obřadní síně na radnici. Fotky z předávání jsou ve fotoalbu zde.Předávání vysvědčení 9. třídě na radnici


Srlín 120 let SDH, 800 let obce, 20. ročník memoriálu Ladislava Boušky

Srlín 120 let SDH, 800 let obec, 20. ročník memoriálu Ladislava BouškyV sobotu 30. 6. 2018 se od pravého poledne konala po Srlíně malá slavnost. Dobrovolní hasiči slavili 120. výročí od svého založení spojené s 20. ročníkem hasičské soutěže O srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky a doba 800 let od první zmínky o obci. Slavnost začala průvodem z návsi od hasičské zbrojnice k pomníku padlých v I. světové válce vedle budovy bývalé školy. Zde byl položen věnec a kytice a po krátkém proslovu se všichni za hudebního doprovodu přesunuli na louku ke Smutné, kde pokračovalo odpoledne přivítáním hostů, rodáků soutěžících hasičských družstev, předáním ocenění a konečně hasičskou soutěží. Celým odpolednem provázel B-Quintet. Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu zde.


19. ročník memoriálu Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu

19. ročník memoriálu Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu19. ročník memoriálu Škpt. parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu se v sokolovně v Bernarticích konal 10. 6. 2018. Výsledky jsou v příloze, něco fotek ve fotoalbu zde.


Rakov 120 let SDH a setkání rodáků

Rakov 120 let SDH a setkání rodákůSobota odpoledne, dne  2. 6. 2018, byla pro dobrovolné hasiče v Rakově slavnostní. Připomenuli si 120 let od svého založení.Slavnost byla spojena se setkáním rodáků a přátel Rakova. Program zahájil starosta Bernartic Pavel Souhrada, přivítal přítomné, připomněl něco málo z historie Rakova a předal slovo nastoupeným, nejen místním, dobrovolným hasičům. Hasiči při tomto výročí ocenili několik svých bratrů a sester za jejich činnost a léta strávená ve sboru. Poté byla na místní kapli slavnostně odhalena pamětní deska padlým vojákům v první světové válce. Celé odpolednem zpříjemňovala zábavu kapela B-Quintet. Také byla prodávána kniha o Rakovu. Fotky z odpoledne jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Bernartický sekáč 2018

Bernartický sekáč 2018V sobotu 19. 5. 2018 se pod vrchem Posvátným uskutečnil sedmý ročník soutěže v sečení kosou Bernartický sekáč, společná akce městyse Bernartice a ZD Bernartice. Sekáčů se sešlo 27, z toho dvě ženy, nejmladšímu účastníkovi bylo osmnáct, nejstaršímu osmdesát jedna a oba byli z Bernartic. Vítězství obhájil i přes časové znevýhodnění pro obhájce titulu, Miroslav Šobr ze Strakonic. Síly poměřily i tři starostové, místní Pavel Souhrada, starosta z Veselíčka Jiří Lešek a ratajský Roman Šafránek. Jasně nejlepší byl ten nejstarší-  Jiří Lešek. Soutěžícím přálo krásné počasí. Poděkování patří všem za skvěle připravenou akci. Fotky z celé akce si můžete prohlédnout zde.


Pohled z věže kostela podruhé.

Pohled z věže kostela podruhé.Podívat se po okolí Bernartic z lešení kolem věže kostela, než byla dokončena oprava fasády věže, se můžete ve fotoalbu. Tentokráte při olistěných stromech. Ve fotoalbu zde.


Prvomájový jarmark v Bernarticích

Prvomájový jarmark v BernarticíchStalo se jjiž pravidlem, že prvního máje se v Bernarticích na náměstí koná "Prvomájový" jarmark. Ani letos tomu nebylo jinak. A letos vyšlo i ideální počasí. Na radnici byla opět také výstava s prodejem bylin. fotky jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Průvod na Posvátný

Průvod na PosvátnýV úterý 8. května uctili bernartičtí památku obětí z konce války. Poklonit se přišli pamětníci, místní lidé i politici. Průvod se vydal od radnice na hřbitov a k památníku na Posvátném, kde starosta Pavel Souhrada s místními hasiči položil věnec. Poté i paní poslankyně Radka Maxová a další hosté položili kytice. Po skončení byla pro všechny připravena ukázka historické vojenské techniky a občerstvení. Fotky z průvodu jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2017

Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2017Silvestrovský pochod kolem Bernartic měl zahájení po půl druhé odpoledne. Na náměstí se sešlo 240 - 250 pochodníků. Všechny přivítala paní Ludmila Veverková a oficiélně prozradila, že letošní, již 19. ročník má cíl v Rastorech, tedy v sousední místní části Podolí. Za docela teplého odpoledne všichni vyrazili Týnskou ulicí směrem Bojenice. První z několika zastávek s povídáním byla hned na konci Bernartic, další pak v Bojenicích, kde pan Kroupa nechal nahlédnout do hasičské zbrojnice, a pak nad Bojenicemi, kde pan starosta Pavel Souhrada popovídal o samotě s názvem Ovčín. V cíli v Rastorech čekalo na všechny občerstvení v podobě vánočky a čaje s rumem či bez (pro děti). K Rastorům pohovořila u kapličky paní Milada Jiroušková. Ke zpáteční cestě do Bernartic většina využila přistaveného autobusu (točil se třikrát). Od 16. hodiny hrál u garáže za radnicí pan Céza, občerstvení zde zajistil pan Čeněk za Srlína. Na půl šestou, kdy byl nahlášen ohňostroj, se prostory v horní části náměstí zaplnily dalšími desítkami lidí z celého okolí. Fotky z pochodu si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde.


Mikulášská pro děti v sokolovně

Mikulášská pro děti v sokolovněMikuláš naděloval dětem v Bernarticích už v neděli 3. prosince. Zastupitelé městyse uspořádali zábavné odpoledne s mikulášskou nadílkou v místní sokolovně od 14 hodin. Po skončení děti a rodiče pokračovali ve svátečním programu na náměstí, kde se od 16,30 hodin konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Nadílky v sokolovně se zúčastnilo téměř 80 dětí se svými rodiči a prarodiči. Kromě balíčku s dobrotami od Mikuláše děti dostaly od sponzorů akce také různé upomínkové předměty a krásné balónky.  Ze soutěží si potom děti přinášely další bombóny.  Firma Danihel věnovala pro první tři vítěze soutěže v „židličkované“ hodnotné ceny. Pořadatelé děkují všem, kteří podpořili tuto vydařenou akci sponzorskými dary nebo peněžitými obnosy. Děkujeme firmě Danihel Týn nad Vltavou, ZD Nemějice, ZD Bernartice, městysi Bernartice, Pekařství Malých Bernartice, Miroslavu Stropnickému z Borovan a Aničce a Michalovi Suchanovým z restaurace Sokolovna.    J. Sušerová.  Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu zde.


Vítání dětí na radnici v Bernarticích

Vítání dětí na radnici v BernarticíchV pátek v 16 hodin se konalo na bernartické radnici slavnostní vítání nových občánků. Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal na radnici osm dětí z Bernartic, jedno z Borovan a dvě z Olešné. Jmenovitě z Bernartic Martin Vácha, Nikol Haškovcová, Vladimíra Panošová, Matěj Trojáček, Rozálie Stará, Alfred Valenta, Antonín Klíma a Karin Haškovcová, z Borovan Marie Hajíčková a z Olešné Antonie Hallová a Leontýna Brožová. Za obec Olešnou se připojila s gratulací starostka obce paní Miloslava Brožková. Fotky z vítání jsou k mání na radnici nabo v odkaze zde: http://www.rajce.net/a14681506


Otevření nové stáje OMD v Jestřebicích

Otevření nové stáje OMD v JestřebicíchV pátek 10. listopadu byla slavnostně otevřena nová moderní stáj pro 300 kusů skotu. ZD ji vybudovalo na místě starých objektů. Slavnostní otevření zahájil předseda družstva Pavel Novotný, který postupně předal slovo svým hostům: náměstkovi ministra zemědělství Jiřímu Šírovi, Jihočeskému poslanci Janu Zahradníkovi, generálnímu řediteli firmy Farmtec Bohumilu Beladovi, starostovi městyse Pavlu Souhradovi a nakonec faráři Piu Zdeňkovi Vágnerovi, který novému objektu požehnal. Stáj postavila firma Kočí z Písku a S.O.K. Třebíč, ve spolupráci s firmou Farmtec z Jistebnice. Pár fotek z otevření je v odkaze: http://www.rajce.net/a14681488


První školní den v Bernarticích

První školní den v BernarticíchPondělí 4. září byl letos prvním školním dnem pro 22 prvňáčků. Po prvním zvonění je přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Dana Růžičková, ředitelka školy Mgr. Ilona Hrychová a zástupci městyse Bernartice - starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a radní Zdeněk Čeněk. Na přivítanou do školních lavic předal starosta všem prvňákům malou sladkou pozornost. Po návštěvě první třídy ještě starosta navštívil třídu devátou. Fotky z pondělka naleznete v odkaze, případně jsou k dispozici na radnici. Odkaz na fotoalbum


Bernfest 2017

Bernfest 2017Od pátku 4. 8. podvečer do soboty, respektive neděle krátce po půlnoci, se nesla Bernarticemi festivalová hudba. Na pódiu vedle sokolovny se vystřídalo mnoho hudebníků a před nimi mnoho posluchačů. Každý si vybral, co se mu líbilo, všichni návštěvníci si přišli na své, využita byla i možnost stanování přímo v areélu. Pořadatelé odhadli návštěvu kolem pěti set lidí. Asi vyvrcholením celé akce bylo vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo bandu. Pár fotek ze sobotního večera je v odkaze ve fotoalbu.


Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: https://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice


Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.


SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.


Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%