Oznámení
ikona článku

Vzpomínkový podvečer věnovaný doktorce Vlastě Kálalové-di Lottiové

V pátek 25.11.2022 od 16:00 hodin se uskutečnil vzpomínkový podvečer věnovaný naší slavné rodačce Vlastě Kálalové-di Lottiové. Zaplněná sokolovna si se zájmem nejprve vyslechla přednášku Mgr. Adély Jůnové Mackové, Ph.D. z - MÚA AV ČR.

Ta se dlouhodobě zabývá působením naší paní doktorky v Asii. Ve své přednášce přinesla mnoho zajímavých informací o spolupráci Vlasty Kálalové-di Lottiové s vědeckými institucemi a diplomacií Československého státu. Povsteskla si také, že i fakulta v rámci studijní práce chtěla vydat knihu Vlasty Kálalové-di Lottiové přes Bospor k Tigridu a setkala se stejným nepochopením u majitelů autorských práv jako my. 
Následovala beseda s přítomnými. Pamětníci zavzpomínali na setkání s paní doktorkou. Tato část besedy natchla paní Adélu Jůnovou Mackovou. Sdělila nám, že v rámci studijní práce měla také navštívit Bernartice a pohovořit s pamětníky. 
Přítomní se také dozvěděli o přípravované divadelní hře o Vlastě Kálalové-di Lottiové a plánovaném představení hry v Bernarticích 8.5.2023 u jejího rodného domu. Vzpomínková akce byla velice důstojným připomenutím připomenutím naší rodačky. Poděkování patříMgr. Adély Jůnové Mackové, Ph.D. a všem co se podíleli na přípravě vzpomínkového podvečera. Ještě jednou všem velice Děkuji. 

Pavel Souhrada - starosta městyse Bernartice