Oznámení
ikona článku

Srlínská pohádková cesta

V sobotu 10. června se vydaly na trasu pohádkové cesty desítky nejmenších se svými rodiči, dědečky a babičkami. Takto se již druhým rokem v Srlíně slaví Den dětí.

Jaké bytosti je letos čekaly? Nechyběli včelka Mája s Vilíkem, dvojice čertů v hasičské zbrojnici, hajný Robátko s Josefkou a ve mlýně samozřejmě mlynář s vodníkem. Letos program nově obohatili loupežníci na břehu rybníka Trubný, Křemílek s Vochomůrkou, Sněhurka a sedm trpaslíků, dokonce Popelka i s Juráškem. Premiéru měl i hostinský a Honza z pohádky Obušku z pytle ven!, jen místo oslíka se kvůli zlaťákům otřásal kozel.

Dále se chlapci a děvčata na trase potkali s postavami ze vzdálených civilizací: faraon a mumie, tajemný Cháron je převezl na druhý břeh rybníka a komiksový hrdina Thor odměňoval účastníky, kteří uzvedli jeho bájné kladivo, dobrotami. Parta mimoňů nabízela oblíbené malování na obličej.

Děti na jednotlivých stanovištích plnily úkoly, za něž dostávaly lákavé odměny.

V rámci doprovodného programu si ještě užily pěnové dělo, skákací hrad a výrobu keramiky. Vyzkoušely si tah na bránu florbalovými hokejkami. Bylo také možné využít fotokoutek. Odkaz na snímky bude zveřejněný na facebooku (https://www.facebook.com/groups/2548525248638017/?ref=share_group_link) a lze si o ně zažádat na e-mailové adrese pohadkovacestasrlin@seznam.cz.

Velký dík za uskutečnění patří všem, kteří se zapojili do Srlínské pohádkové cesty. Maminky Monika Kolářová a Kateřina Černohorská se s obrovskou vervou pustily do organizace této akce a tím strhly lavinu nadšení místních.

Dětský den v obci přilákal podstatně více účastníků než loni a Srlínští již vymýšlejí překvapení na další rok.