Oznámení
ikona článku

Setkání v Lubském lese

Pietní akt u příležitosti 81. výročí tragických událostí v Bernarticích se konal ve středu 21. června 2023 na popravišti bývalé střelnice ve Spáleném lese v Lubech u Klatov.

Připomínáme si popravu 24 osob z Bernartic a blízkého okolí za pomoc parašutistům. Popraveni byli rodiny bernartických důstojníků bojujících na západní frontě a Bernarticím hrozil reálně osud Lidic.
Za městys Bernartice uctili památku obětí starosta Pavel Souhrada, místostarosta Miloslav Kolář, radní Jaromír Fuka, manželé Srbovi a Markéta Kováčová – rodina popraveného Josefa Mrzeny ze Svatkovic a Josef Koudelka.

Setkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském leseSetkání v Lubském lese