Oznámení

Ohlédnutí za 15. ročníkem „Přehlídky dechových hudeb - Bernartice 2022“

Městys Bernartice a Heligónkářská liga opět po roce uspořádali pro všechny příznivce a milovníky hezké české písničky jubilejní 15. ročník přehlídky malých dechových hudeb, která se uskutečnila za krásného počasí v letním amfiteátru u sokolovny v sobotu 13.8.2022.
O dobrou pohodu se v příjemném stínu vzrostlých lip postaraly skvělé kapely: Malá muzika Kozleranka z Mirošova u Rokycan, Netolička z Netolic u Českých Budějovic, Myslivecká kapela Atlas z Horšic a Toulavá kapela z Rožmitálu pod Třemšínem. Celý průběh hudebního setkání provázela skvělá moderátorka Jana Filinová.

Hudebně - zábavné pořady Heligónkářské ligy jsou svým programem pestré a zajímavé. Mimo jiné proběhla oblíbená divácká soutěž o nejpororuhodnější účinkující kapelu s názvem "Cena sympatie". Hlasování diváků bylo velmi vyrovnané a zmíněnou cenu sympatie získala Myslivecká kapela Atlas Mirka Čepického před terperamentní Toulavou kapelou Josefa Janouška. Všechny divácké vstupenky byly slosovatelné o pěkné hudební nosiče a kalendáře. Celé odpoledne bylo v Bernarticích nádherné bez jediné chyby. Krásné letní počasí a nádherná lidová muzika vytvořili úžasnou atmosféru. Určitě nikdo z diváků nelitoval výletu do Bernartic na již tradiční a přátelský festival dechové hudby. 

Vážení přátelé, již nyní Vás srdečně zveme na 16. ročník Bernartického festivalu malých dechovek, který se uskuteční v sobotu 12.8.2023. Opět uděláme maximum pro to, aby se Vám u nás líbilo. Těšíme se na přátelské setkání s Vámi v Bernartiích. 

Přehlídka dechových hudeb_1Přehlídka dechových hudeb_2Přehlídka dechových hudeb_3Přehlídka dechových hudeb_4Přehlídka dechových hudeb_5