Oznámení
ikona článku

Ohlédnutí za 12. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky

V sobotu 25. února 2023 se konal již 12. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka" v Bernarticích (okres Písek). Se začátkem pořadu ve 14:00 hodin se v místní sokolovně rozezněly první tóny krásné lidové muziky.

Program byl bohatý, pestrý a zajímavý, jako vždy. Na letošní ročník potvrdilo účast celkem dvanáct skvělých heligónkářských interpretů jednotlivců, dvojic i vícečlenných uskupení včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, která celý festival zahájila. K tanci, zpěvu a dobré pohodě hráli od srdce všichni účinkující.

Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“  získal vynikající Karel Tvrdek z Lipí u Českých Budějovic, druhé místo obsadila „Neznámá kapela“ ze Strakonic a na třetí místo vynesly divácké hlasy výborné duo Helenka Bulínová a Václav Talián také ze Strakonic. Celý průběh hudebního odpoledne v Bernarticích provázela milá a sympatická moderátorka Jana Filinová.  Uprostřed hudebně-zábavného pořadu proběhlo slosování diváckých vstupenek, kdy výherci získali obrazové a zvukové hudební nosiče DVD a CD od heligónkářské ligy.