Městys Bernartice

Sport

Lední hokej v sezoně 2016- 2017

Lední hokej v sezoně 2016- 2017Letošní sezona v ledním hokeji se opět konala na zimním stadionu v Milevsku. Před posledním kolem je naše mužstvo na šestém místě (z celkových 10). Pár fotek je v odkaze zde.


Zpráva TJ Sokol Bernartice 2016

Zpráva TJ Sokol Bernartice 2016O tom, že náš fotbalový areál v Bernarticích prošel přes léto několika změnami k lepšímu, o tom jsme psali v minulém čísle. Dneska bych se chtěl krátce zmínit o sportovních úspěších. Tým „A“ mužů v loňské sezoně přepisoval klubovou historii, kdy skončil na 2 celkovém druhém místě v 1. A třídě krajských soutěží. Na dobrou formu navázal i v nové sezoně. V mistrovských zápasech fotbalového roku 2016 si připsal 19 vítězství, 3 remízy a 4 prohry. Z domácího trávníku neodcházel poražen ani jednou! Tým složený v převážné většině z vlastních odchovanců zakončil sezonu 1. A třídy 2015/2016 na druhém místě. V průběžné tabulce nového ročníku drží opět druhou příčku. Brankář Tomáš Fučík obdržel nějméně golů ze všech mužstev hrajících krajské soutěže. B mužstvo dospělých hraje stabilně okresní přebor a v letošním roce se stal vítězem okresního kola poháru.

Naše nejmenší – mladší přípravka začala hrát svoji první kompletní sezonu. Kluky to baví a časem se určitě dostaví i sportovní úspěchy. Starší žáci hrající pravidelně okresní přebor mají stále šanci bojovat o celkové druhé místo v tabulce. Po slabším začátku soutěže, se jejich výkony v závěru podzimu stále zlepšovali. A to nejen výsledkově, ale především herně. Tato každodenní práce samozřejmě přináší i úspěchy mimo naši TJ. Vždyť naši odchovanci v kategoriích jedenáctiletý a dvanáctiletých jsou pravidelně členy okresního výběru Písku a reprezentují tak TJ Sokol Bernartice při akcích pořádaných buď okresním nebo krajským fotbalovým svazem.

Hokejový oddíl hraje od letošní roku okresní přebor v Táboře. Po zániku soutěže v okrese Písek se přihlásily 4 týmy do soutěže v Táboře. Soutěž má velmi dobrou úroveň a hraje v ní spousta bývalých i ligových hokejistů. Nakonec se přihlásilo 6 mužstev z Táborska a 4 z okresu Písek. Stále máme šanci hrát o 3 místo, což by byl velký úspěch. Také v hokeji platí, to co ve fotbale. Hrajeme s vlastními hráči z Bernartic a okolí, nebo s hráči, kteří mají k Bernarticím dlouhodobý vztah.

Nakonec bych Vám chtěl popřát klidné prožití Vánočních svátků a mnoho úspěchů nejenom sportovních v roce 2017.

Jaroslav Suchan III. - ekonom spolku


Kopaná v sezoně 2014 - 2015

Fotbalové základy Bernartic: Mužstvo mladší přípravky, tak mužstvo starších žáků obsadila v soutěži OP Písek třetí místo. Od zástupce OFS Písek pana Luďka Haviára převzali medaile hráči obou mužstev, pohár a cenu OFS.

Béčko Bernartic je vítězem své skupiny. Již před dvěma týdny v Kovářově rozhodli hráči bernartického „B“ mužstva o vítězství ve své skupině III. třídy okresního přeboru, což také důkladně oslavili. Oslavy pokračovaly také týden poté, kdy na domácím hřišti porazili Královu Lhotu rozdílem třídy. Po tomto zápase také předal pohár za vítězství v soutěži, zástupce Okresního fotbalového svazu pan Luděk Haviár. Všichni hráči, kteří během soutěžního roku nastoupili za vítězné mužstvo, také obdrželi pamětní diplom z rukou předsedy TJ Sokol Bernartice.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-06-15-sport-kopana-becko-bernartic-vitezem-sve-skupiny.docx 517.5 Kb
2015-06-15-sport-kopana-predani-medaili-deti.docx 1348.6 Kb

Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

 Lední hokej v BernarticíchHokejové oslavy v Bernarticích. V neděli 27. února se na milevském zimním stadionu sešlo několik generací bernartických hokejistů. Tento den byl první částí oslav letošního výročí 60. let Sokola „Bivoje“ Bernartice v organizovaných soutěží. V rámci posledního mistrovského zápasu letošní sezony OPMHL Bernartice – Zbelítov se všichni zúčastnění fotili do kalendáře, který bude vydán k tomuto výročí na podzim letošního roku. Poté sehráli staré gardy Bernartice krátký přátelský zápas.
Sešlo se hodně hráčů a funkcionářů současných i minulých. Spousta lidí se potkala po letech a zavzpomínala na společné zážitky. Sešli se v mnoha případech lidé, kteří se neviděli spoustu let. Všichni prožili příjemné odpoledne a skvěle se bavili.
Trocha historie: Historie hokeje sahá v Bernarticích až do roku 1936. Tehdy začala skupina nadšenců z Bernartic holdovat světovému sportu zvaný lední hokej. Zápasy se hrály na rybníků Zámecký pod hlavičkou Tělocvičná jednota Sokol Bernartice s mužstvy z okolních vesnic. Hrálo se až do roku 1940 a poté byla činnost přerušena. Začalo se znovu až v roce 1945. V sezoně 1950-51 byla poprvé podána přihláška do soutěží Okresního přeboru Milevska a byl založen „Oddíl hockeyový“. Až do roku 1963 se hrálo na přírodním kluzišti, které bylo vybudováno na rybníku Zámecký.
Mezi lety 1963 a 1977 začíná nejslavnější období v hostorii hokeje v Bernarticích. Byl vybudován přírodní hokejový stadion U sokolovny a až do roku 1969 jsme se stali několikrát vítězi okresního přeboru. Po několikaletém působení v krajské soutěži - 1.A třída - jsme ji v roce 1974 vyhráli a postoupili do krajského přeboru. 
V této první sezoně dosáhl bernartický hokej obrovského úspěchu, když deklasoval všechny soupeře, mezi kterými byla i dnes slavná mužstva z okresních měst jihočeského kraje. Skončili jsme první s náskokem 8 bodů. 2 roky se hrála v Bernarticích hokejová divize s takovými soupeři jako jsou VS Tábor, Soběslav, Hluboká a další. V roce 1977 byly divize v naší republice zrušeny většina oddílů sestoupila do KP.
V bernartickém hokeji se za těch 60 let vystřídalo mnoho hráčů. V mnoha případech to byly celé rodiny. Pamětníci rádi vzpomenou na mnoho bratrských dvojic, ale i otce a syny, kteří reprezentovali Sokol Bernartice. Letos slavíme významné výročí a oslavy budou pokračovat v září před začátkem další sezony.
Ale hokej v Bernarticích není jenom minulost. Je to i současnost a hlavně budoucnost. Přestože hokej je finančně velmi náročný sport, tak mnoho mladých hráčů z Bernartic a okolí působí v mládežnických družstvech Milevska, Písku a Tábora. To je něco, co je pro hokej velmi důležité – nejen ten bernartický – a dává to naději, že se hokej u nás bude dále hrát. Doufejme, že ještě minimálně dalších 60 let. Lední hokej v BernarticíchDalší fota.

KONEČNÁ tabulka OP – MHL 2010/2011
1. HC VET. RIMOUSKI    18    16    1    1    206 : 80        33
2. HC SEALS Milevsko   18    12    2    4    161 : 108      26
3. Sokol BERNARTICE   18   12    0    6     146 : 110     24
4. HC HREJKOVICE        18   10    1    7    127 : 105      21
5. HC BERANI Milevsko  18     5    2  11      84 : 118      12
6. HC ZBELÍTOV               18     5    0  13   114 : 173       10
7. HC Fénix OLŠÍ              18     0    0  18     77 : 221          0

 

Dne 24.9.2011 oslavy vyvrcholily.

Členové Sokola Bernartice slavili 60let založení oddílu ledního hokeje v Bernarticích.

Jak jsme již psali v březnu letošního roku na těchto stránkách, v Bernarticích letos slaví 60 let od založení oddílu ledního hokeje při TJ Sokol Bernartice. Za tu dobu se v barvách „Bivoje“ vystřídalo mnoho hráčů a funkcionářů. Přestože se to dnes zdá téměř nemožné i větších městech, tak do historie bernartického hokeje patří i družstva žáků a dorostu a také krátké působení „B“ mužstva mužů.

Dne 24. září se konala v bernartické Sokolovně Výroční členská schůze TJ Sokol Bernartice. Vyvrcholily tak oslavy letošního výročí 60 let od založení oddílu ledního hokeje při TJ Sokol. Na sále se sešlo mnoho lidí kamarádů a spoluhráčů současných i minulých. První část oslav se konala letos v únoru, na konci hokejové sezony našeho oddílu. Byl sehrán hokejový zápas mezi starými gardami a fotili jsme se do kalendáře na rok 2012, který je nyní v prodeji.
V úvodní zprávě se předseda TJ Jaroslav Suchan věnoval činnosti TJ od minulé Výroční schůze konané 5. dubna 2008. Celou zprávou se vinula jako nit myšlenka o penězích a financovaní činnosti našich sportovních oddílů. Po omezení a zastavení toku peněz od Sazky je to jedna z nejdůležitějších otázek nejen naší TJ. Poté následovaly zprávy z činnosti jednotlivých sportovních oddílů.
Celá oficiální část pozdního odpoledne a večera vyvrcholila předáním cen současným a bývalým hráčům a funkcionářům. Celkem bylo odměněno 42 členů oddílů LH. Nelze je tady všechny vyjmenovat, ale za zmínku stojí především tito lidé: zakládající členové oddílu LH Žižka Jindřich, Charvát Ladislav a Fučík Antonín st. Z kategorie veteráni Veselý J., Kostohryz V., Václavík V., Dušek J., Dušek St. st., Jelínek J., Syrovátka M., Souhrada Vladimír st., Kolář Zd. , Mára P. a Schorník Václav starší, který  byl dlouhá léta kapitánem bernartického hokejového mužstva od A třídy přes divizi a ještě dlouho potom. Dnes dělá kapitána Václav Schorník mladší již více než 10 let, tedy jde po vzoru svého otce. Dále současní a dlouholetí hráči Schorník Václav ml., Souhrada Vladimír ml., Souhrada Zdeněk, Cícha Antonín, Jiroušek Libor a Miadok Petr.
Za zvláštní zastavení ovšem stojí 2 ocenění hráči – Březina Tomáš a Šťastný Milan. Šťastný Milan – nejvíce odehraných zápasů v historii Bernartic. Číslo 301 hokejových zápasů je jistě úctyhodných - vsítil 72 golů. Březina Tomáš – nejlepší střelec hrající v dresu Bernartic. 293 vstřelených gólů ve 162 zápasech.
V současné době se oddíl pravidelně účastní soutěže Okresního přeboru – Milevské hokejové ligy, kde se drží na předních místech. Na závěr všech oceńování se všichni shodli, že „trenérem desetiletí“ se stal Jaroslav Suchan II, který tzv. „žezlo“ a největší tíhu starostí o bernartické hokej převzal po svém otci.
Oceněním hráčů byla ukončena oficiální část večera. Poté se konala večeře a začala taneční zábava, která končila až v pozdních večerních hodinách. Všichni přítomní se dobře bavili a odcházeli spokojeně domů.
Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě celé akce a také našim sponzorům, bez kterých bychom dnes již nemohli fungovat. J

ar. Suchan.

Tisk článku

Tisk článku

TJ Sokol Bernartice

www.bivoj-fotbal.webnode.cz

Tisk článku

Dnes je: 20.10.2017

Svátek slaví: Vendelín

aktuality

UPOZORNĚNÍ NA PŘEMÍSTĚNÍ ZASTÁVEK od 17. 10. 2017

UPOZORŇUJEME, že od 17. října 2017 (úterý) budou, po dobu opravy stávajícího autobusového nádraží na náměstí v Bernarticích, zastávky autobusů PŘEMÍSTĚNY na parkoviště do prostoru před prodejny FLOP a COOP. Děkujeme všem za pochopení.


Nový Územní plán městyse Výzva k podávání podnětů

Městys Bernartice zadal zpracování nového územního plánu městyse Bernartice a všech místních částí. Žádáme všechny občany, kteří mají, či chtějí podat nějaký podnět ke zpracování nového územního plánu, aby jej doručili na radnici v co nejkratší době. Děkujeme všem za podané návrhy k uspořádání nového územního plánu městyse.


Moštárna v Bernarticích ukončila provoz

Moštárna v Bernarticích začala moštovat v sobotu 30. září 2017. Pro malý zájem bylo moštování ukončeno.


Představení knihy "Za osudy klapajících perliček"

Představení knihy "Za osudy klapajících perliček"Ve středu 27. září 2017 se v přísálí bernartické sokolovny konalo představení nové knihy autorky regionální literatury, paní Jaroslavy Pixové s názvem "Za osudy klapajících perliček". Kniha vypráví o osudech 16 mlýnů na Písecku, Strakonicku, Prachaticku a Petrovicku, které jsou zajímavé svojí architekturou, dochovaným zařízením a svými osudy. Ve fotografiích jsou také fotky ze křtu této knihy, který se konal v Prácheňském muzeu 14. září 2017 moukou z mlýna v Hoslovicích. Fotky jsou v odkaze zde. http://www.rajce.net/a14549851


Cyklokros v Bernarticích - 4. ročník

Cyklokros v Bernarticích - 4. ročníkV sobotu 24. září 2017 se konal 4. ročník bernartického cyklokrosu. Vyvrcholením byl hlavní závod s předním českým závodníkem Adamem Ťoupalíkem, mistrem republiky a vícemistrem světa, který potvrdil své kvality a celkově závod vyhrál. Od půl jedenácté ale měly závody dětské kategorie od těch nejmenších na odstrkovadlech. Všechny děti obdržely perníkové medaile, vítězové pak další ocenění na stupních vítězů. Závod se konal pod záštitou senátora Mgr. Jaroslava Větrovského. Pod Posvátný si přišlo zazávodit téměř dvě stovky závodníků. Tímto závodemodstartovala sezona populární TBC série. V celkovém pořadí byl: 1. Adam Ťoupalík (za belgickou stáj Beobank-Corendon Cyclocrossteam), 2. Štěpán Schubert (ČEZ Cyclo Team Tábor) a 3. Martin Bína - bývalý reprezentant. Fotky z celé akce jsou v odkaze zde.


Dětské hřiště v Srlíně

V Srlíně v parčíku na "Jordánku" nainstalovali pracovníci firmy Hřiště pod květinkou z Chlaponic hrací prvky pro děti, které si vybral osadní výbor. Jedná se o další místní část městyse Bernartic, kde bylo vybudováno dětské hřiště.Dětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v Srlíně


Svatba u Rozálky

V sobotu 9. 9. 2017 se na louce u sv. Rozálie konala další svatba. Své ano si zde řekli Michal Krejčí z Křenovic a Petra Soldátová ze Sepekova.Svatba u RozálkySvatba u RozálkySvatba u Rozálky


Týnská ulice - studie prodloužení chodníků a mostku pro chodce

Městys Bernartice nechal zpracovat studii prodloužení chodníků v Týnské ulici s vybudováním lávky pro pěší. Nyní je vyhlášeno výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace.


Stavební pozemky "Na Posvátném"

Všech 22 stavebních pozemků v lokalitě Posvátný má již své majitele. Prodej pozemků byl realizován v minulých pěti letech. Prodej posledního volného pozemku bude schvalovat zastupitelstvo městyse Bernartice na svém nejbližším jednání.


Oprava chodníků v ulici Za Humny

Oprava chodníků v ulici Za HumnyNový povrch dostanou chodníky v ulici Za Humny, kde probíhá další etapa opravy chodníků v této části Bernartic. Nové bude i veřejné osvětlení v části ulice V Zahrádce. Opravy provádí Služby města Milevska. Vše bude stát 605 tis. Kč. Tato akce byla podpořena dotací Jihočeského kraje z Programu obnovy venkova částkou 170 tis. Kč.Oprava chodníků v ulici Za HumnyOprava chodníků v ulici Za HumnyOprava chodníků v ulici Za HumnyOprava chodníků v ulici Za Humny


Hasičská zbrojnice Kolišov

Novou střechu a fasádu bude mít hasičská zbrojnice v Kolišově. Opravu provádí firma p. Busínského ze Zběšiček. Tato akce je podpořena dotací Ministerstva zemědělství. Hasičská zbrojnice KolišovHasičská zbrojnice KolišovHasičská zbrojnice KolišovHasičská zbrojnice KolišovHasičská zbrojnice Kolišov


Probíhá oprava školy

Stavební firma Kočí v měsíci srpnu začala s opravou fasády dvorní části Bernartické školy. Následovat bude oprava povrchu školního dvora. Stavební práce jsou rozděleny na dvě etapy. Školní dvůr bude opraven v příštím roce v jarních měsících. Celkové náklady činní 3,1 mil. Kč. Tuto částku uhradí městys Bernartice ze svého rozpočtu. Probíhá oprava školyProbíhá oprava školyProbíhá oprava školyProbíhá oprava školy


První školní den v Bernarticích

První školní den v BernarticíchPondělí 4. září byl letos prvním školním dnem pro 22 prvňáčků. Po prvním zvonění je přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Dana Růžičková, ředitelka školy Mgr. Ilona Hrychová a zástupci městyse Bernartice - starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a radní Zdeněk Čeněk. Na přivítanou do školních lavic předal starosta všem prvňákům malou sladkou pozornost. Po návštěvě první třídy ještě starosta navštívil třídu devátou. Fotky z pondělka naleznete v odkaze, případně jsou k dispozici na radnici. Odkaz na fotoalbum


Dětský den v Jestřebicích

Předposlední prázdninová sobota v Jestřebicích patřila dětem. Místní si pro děti připravili řadu soutěžních úkolů, "některé" však museli vyřešit sami pořadatelé. Pár fotek je ve fotogalerii.Dětský den v Jestřebicích


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2017

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2017V sobotu odpoledne 19. 8. 2017 se na hřišti vedle bernartické sokolovny kanal desátý ročník Přehlídky dechových hudeb Bernartice 2017. V letošním ročníku vystoupily tyto malé muziky: Kameňáci, Hartmanická muzika, Strašická Pohodovky a Sedmikráska. V průběhu vystoupení byli vylosováni čtyři návštěvníci, kteří obdrželi CD nosič jedné z vystupujících kapel dle svého výběru, na závěr pak starosta předal malou pozornost Strašické Pohodovce, která vyhrála diváckou soutěž o nejlepší, nebo spíše nejvíce se líbící, kapelu. Hodnocení bylo velice vyrovnané. V průběhu odpoledne si mnozí zazpívali a někteří i zatančili. Fotky s ukázkou jsou v odkazu zde.


Námětové cvičení v Bernarticích

Námětové cvičení v BernarticíchV pátek v podvečer (18.8.) se od 18,00 hodin konalo námětové cvičení dobrovolných hasičů. Vyzkoušeli si dopravu vody ze zdroje vedle hasičské zbrojnice za vrch Posvátný nad Bernarticemi. Po ukončení a sbalení techniky vše řádně zhodnotili. Foto v odkaze zde.


Bernfest 2017

Bernfest 2017Od pátku 4. 8. podvečer do soboty, respektive neděle krátce po půlnoci, se nesla Bernarticemi festivalová hudba. Na pódiu vedle sokolovny se vystřídalo mnoho hudebníků a před nimi mnoho posluchačů. Každý si vybral, co se mu líbilo, všichni návštěvníci si přišli na své, využita byla i možnost stanování přímo v areélu. Pořadatelé odhadli návštěvu kolem pěti set lidí. Asi vyvrcholením celé akce bylo vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo bandu. Pár fotek ze sobotního večera je v odkaze ve fotoalbu.


Nové veřejné osvětlení na náměstí

Firma SETERM - pobočka Písek provede instalaci nových stožárů veřejného osvětlení ve spodní části náměstí. Následovat bude výměna obrubníků a přeskládání zámkové dlažby, která bude prodloužena až k poště. V říjnu bude provedena kompletně oprava prostoru autobusového nádraží.Nové veřejné osvětlení na náměstíNové veřejné osvětlení na náměstíNové veřejné osvětlení na náměstíNové veřejné osvětlení na náměstí


Noční soutěž hasičů v Bojenicích

Noční soutěž hasičů v BojenicíchSobotní večer (22. 7. 2017) se kanal v Bojenicích na louce pod kravínem další ročník noční soutěže v hasičském útoku. Do soutěže se přihlásilo 15 družstev mužů a 6 družstev žen. Na nástupu před zahájení soutěže promluvil předseda družstva Pavel Novotný, starosta městyse Pavel Souhrada, za hasiče Zdeněk Patcelt a Aleš Kroupa. Následoval ohňostroj a pak již se začalo soutěžit. Výsledky: Ženy: 1. Oltyně, 2. Křenovice, 3. Mirovice, (v soutěži kolem dosaženého času 40+: 1. Drhovice, 2. Písecká Smoleč, 3. Podolí I). V kategorii muži: 1. Jestřebice, 2. Cígler Team, 3. Písecká Smoleč, (v soutěži kolem dosaženého času 40+: 1. Zbelítov, 2. Bojenice 1, 3. Bernartice). Další pořadí naleznete mezi fotkami. Za krásného počasí se tentokráte soutěžit zvládlo do půlnoci, vyhlášení bylo zahájeno v 0,01 hodin. V průběhu celé soutěže a i po rozdání cen hrál Teplický drak. Fotky jsou k dispozici zde.


Pouťový koncert v kostele sv. Martina

Pouťový koncert v kostele sv. MartinaSobotní podvečer se konal Tradiční pouťový koncert v kostele sv. Martina v Bernarticích. Letost vystoupil sbor "Stříbrné větry". Koncert uspořádal městys Bernartice společně s Římskokatolickou farností Bernartice. Fotky s ukázkami z vystoupení jsou ve fotoalbu zde.


Pouť u sv. Rozálie

Pouť u sv. RozálieNedělní dopoledne 16.7. 2017 se konala pouť u kostelíku sv. Rozálie. Za ideálního počasí se zde sešlo mnoho domácích i přespolních, k dobré pohodě zahrál pan Céza, příjemné posezení poskytly mohutné lípy, občerstvení pan Čeněk. Pár fotek je ve fotoalbu zde.


Vítání léta s Elizabeth

Vítání léta s ElizabethVe středu 5. 7. 2017 se na letním parketu u sokolovny v Bernarticích konala volná zábava se skupinou Elizabeth pod názvem "Vítání léta". Za téměř ideálního večera se přišlo pobavit mnoho lidí z Bernartic a okolí. Několik fotek je ve fotoalbu.


Předávání vysvědčení 9. třídě ZŠ na radnici

Předávání vysvědčení 9. třídě ZŠ na radniciV pátek 30. června byl pro všechny žáky základních škol slavnostní, po obdržení vysvědčení za jejich snažení v lavicích začal čas dvouměsíčních prázdnin. S posledním ročníkem, tedy 9. třídou, se v Bernarticích rozloučili učitelé slavnostním předáním vysvědčení na bernartické radnici. Podívat se na předávání přišli i někteří rodiče. Mnoho dalších životních úspěchů našim deváťákům popřál starosta, ředitelka základní školy a jejich třídní učitelka. Fotky z předávání jsou ve fotoalbu zde.


19. ročník memoriálu Ladislava Boušky v Srlíně

19. ročník memoriálu Ladislava Boušky v SrlíněV Srlíně patřila první sobota v červenci (1.7.2017), jako již mnoho let, dobrovolným hasičům. Na louce u Smutné se na 19. ročník sjelo celkem 26 družstev. Soutěžilo: 7 x děti, 5 x ženy, 3 x veteráni s PS 8 a 11 x muži a smíšená družstva. Od roku 2015 je to nejen hasičská soutěž, ale také memoriál bývalého starosty Bernartice Ladislava Boušky. Běhá se zkrácená štafeta a požární útok, vodu nabírají děti z kádě, ostatní z říčky Smutné. Letošní výsledky: Děti - přípravka: 1. Drhovice, 2. Bernartice.  Děti – mladší:1. Bernartice, 2. Borovany, Děti – starší: 1. Oltyně, 2. Bernartice, 3. Drhovice. Ženy: 1. Drhovice, 2. Srlín, 3. Oltyně, 4. Rataje, 5. Borovany. Veteráni: 1. Srlín, 2. Svatkovice, 3. Staré Sedlo. Muži a smíšené: 1. Srlín, 2. Drhovice – rakeťáci, 3. Drhovice – junioři, 4. Srlín – smíšené, 5.Oltyně, 6. Rataje, 7. Bojenice, 8. Svatkovice, 9. Borovany, 10. Bernartice, 11.Zběšičky. Za téměř ideálního počasí, (pouze jedno družstvo zmoklo při požárním útoku) se všichni pobavili, děti hojně využily trampolínu a skákací hrad, které byly všem dětem volně k dispozici. Po vyhodnocení soutěže a rozdání cen pokračovala volná zábava s RD mous. P.S.: Největší radost měly děti ze zmrzlinových kornoutů. Fotky z průběhu celé akce jsou ve fotoalbu zde.


SDH Svatkovice - Rakov soutěž o pohár starosty sboru

SDH Svatkovice - Rakov soutěž o pohár starosty sboruCelé sobotní odpoledne, 24. 6. 2017, bylo ve Svatkovicích v režii místního sboru dobrovolných hasičů. SDH uspořádalo svoji tradiční soutěž O pohár starosty sboru. Po slavnostním nástupu začaly se soutěžením dětská družstva z Bernartic, Bechyně a Borovan (všechna byla vítězná, děti obdržely medaile), po nich se pak prolínaly kategorie žen, veteránů (se stříkačkou 8), mužů s mašinou PS 12 a s PS 15+ a smíšená družstva. Celkem soutěžilo 21 družstev dospělých a 7 dětských. Za krásného počasí se celá soutěž protáhla do téměř podvečerních hodin. Po rozdání diplomů se ti, co zůstali pobavili při diskotéce. Fotky z celé akce jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Pietní akt ve Spáleném lubském lese u Klatov

Pietní akt ve Spáleném lubském lese u KlatovI letos uspořádal městys Bernartice 22.6.2017 zájezd na pietní akt k uctění památky popravených spoluobčanů ve Spáleném lese u Klatov. Společně s mnoha dalšími položili věnec k pomníku padlých zastupitelé městyse Bernartice Zdeněk Čeněk a Ing. Stanislav Kunt. Po této vzpomínce pak položili kytičku k pomníku u Singrovy vily v Klatovech, kde je dneska mateřská školka, a poklonili se památce padlých. Následovala návštěva klatovské radnice, přivítání starostou, a prohlídka výstavy v někdejší kapli klatovské věznice k poctě popravených, kde jsou popsány postupy gestapa. Také byla položena kytička u sochy vzdoru násilí, která je vedle zmíněné kaple. Fotky z celé akce jsou k dispozici ve fotoalbu zde.


Memoriál št.kpt. Rudolfa Hrubce v šachu

V sobotu 24. června 2017 se v bernartické sokolovně konal již 18. ročník memoriálu št. kpt. parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. I letošní ročník přinesl velice zajímavé šachové partie. V kategorii dětí, která byla zároveň jako KP mládeže v bleskovém šachu, se přihlásilo 5 účastníků, v kategorii dospělí a dorost  hrálo celkem 20 účastníků. Výsledky budou poskytnuty dodatečně. Prozatím si prohlédněte pár fotek memoriál št.kpt. Rudolfa Hrubce v šachuve fotoalbu.


Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 10. června 2017 se uskutečnil pietní akt v Lidicích. Přítomní si připomenuli 75. výročí vyhlazení obce Lidice německými okupanty. Mezi pozvanými je tradičně i městys Bernartice. Věnec v místě piety za městys Bernartice položil starosta Pavel Souhrada a člen rady Zdeněk Čeněk. Městys Bernartice již poněkolikáté vypravil pro zájemce autobusový záíjezd. Z Bernartic jelo pouze 8 účastníků včetně starosty a radního. Mrzí nás nezájem žáků naší školy. Zájezd jim byl nabídnut zcela bezplatně. Výpravu doplnili v Písku členové Svazu bojovníků za svobodu. Z přihlášených 26 jich odjelo pouze 13. Po skončení pietního aktu v Lidicích a prohlídce areálu následovala návštěva blízkých Lán s prohlídkou zámeckého parku a hrobu prezidenta T. G. Masaryka na lánském hřbitově. Pár fotek je ve fotoalbu.


Dětský sen II. ročník moderní gymnastiky v Bernarticích.

Dětský sen II. ročník moderní gymnastiky v Bernarticích.V sobotu 17. června 2017 uspořádal oddíl moderní gymnastiky TJ Sokol Bernartice druhý ročník závodu Dětský sen. V zaplněné tělocvičně vystoupilo padesát závodnic. Více včetně výsledků najdete v příloze, fotky z vystoupeních jsou v odkaze zde:http://www.rajce.net/a14169370


Školní akademie ZŠ a MŠ Bernartice

Školní akademie ZŠ a MŠ BernarticeV pátek 16. června 2017 se konala v bernartické sokolovně "Školní akademie". Jako každý závěr školního roku si žáci naší školy a školky připravili překvapení a nacvičili, pod vedením svých učitelů krátké vystoupení. Sokolovna se opět zaplnila do posledního místečka. Fotky z vystoupení jsou k nahlédnutí v albu zde, případně na radnici.


Dětské divadlo v sokolovně

V pátek 2. června 2017 vystoupily v sokolovně v Bernarticích děti z Dramatického kroužku při ZŠ a MŠ Bernartice s nastudovanou pohádkou "Dva tovaryši". Fotky z vystoupení jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde. Reportáž z Milevské televize: https://www.youtube.com/watch?v=2Z4UMW9VZ9MDětské divadlo v sokolovně


6. ročník soutěže Bernartický sekáč

6. ročník soutěže Bernartický sekáčV sobotu 27. května 2017 se na louce pod vrchem Posvátný konal již 6. ročník soutěže v sečení kosou. Do letošního soutěžení se přihlásilo celkem 28 zájemců, z toho pouze dvě ženy. V dětské kategorii nebyl žádný zájemce. Snad příští rok. Za krásného, téměř letního počasí, zvítězil pan Miroslav Šobr z Tažovic na Strakonicku před Františkem Šmolíkem z Radošic u Plzně a pane Václavem Hrochem starším z Radvánova, ze žen byla paní MajkaTupá na sedmém a paní Julie Konečná na devatenáctém místě. Nejstarším účastníkem byl pan Václav Dvořák ze Skoupého u Petrovic (84 let). Pořadatelé děkují všem sponzorům, kteří se podíleli na celé akci. Fotky z celé akce jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde. Získali jsme i další odkaz na reportáž ze sekáče na Český rozhlas ČB zde: http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/kosit-louku-rucne-je-umeni-nejlepsi-sekaci-pomerili-sve-sily-v-bernarticich--1729462 . A další fotky jsou i zde: http://www.rajce.net/a14088254 Vysílání Jihočeské televize v díle okénka z měst a obcí zde.http://www.uschovna.cz/zasilka/MBVJ9HLBYFRIXASF-KIE


Okrskové cvičení SDH v Jestřebicích

Okrskové cvičení SDH v JestřebicíchV sobotu 13. 5. 2017 se v Jestřebicích konalo okrskové cvičení SDH. Soutěžilo celkem 10 družstev dospělých a 4 družstva dětí. Děti předvedly své pokroky ve výcviku, představila se přípravka, děti mladší a dvě družstva dětí starších I a II.. Po dětech následovala tři družstva žen. Třetí skončilo družstvo žen ze Srlína, druhé z Borovan a zvítězilo domácí družstvo z Jestřebic. Sedm družstev mužů: 7. Zběšičky, 6. Srlín veteráni, 5. Svatkovice - Rakov, 4. Bernartice, 3. Borovany, 2. Jestřebice, prvenství mužů odvezlo družstvo ze Srlína. Fotky ze soutěže jsou ve fotoalbu zde.


Srlín stavění májky a pálení čarodějnic 2017

Srlín stavění májky a pálení čarodějnic 2017V neděli 30. dubna 2017 se jako každým rokem konalo v Srlíně stavění májky a pálení čarodějnic před "zámkem". V odpoledních hodinách se sešli místní dobrovolní hasiči a i když ne klasicky, ale za pomoci techniky, byla ozdobena a postavena májka. V tomto místě se staví zhruba 10 let i s pálením "čarodějnic". Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde.


Výlov v Srlíně

Výlov v SrlíněV sobotu  15. 4. 2017 se konal v Srlíně výlov nádrže, poprvé od jejího vyčištění. Všichni netrpělivě čekali, co se za těch několik let z nádrže vyloví. Věřím, že byli mile překvapeni. O zábavu nebylo nouze, což je vidět z některých fotek. K nahlédnutí jsou ve fotoalbu, odkaz zde.


Vzpomínka na R. S. Krzáka

Vzpomínka na R. S. KrzákaV pátek odpoledne, 7. 4. 2017, se na bernartické radnici a poté hřbitově, konala vzpomínka na generála Rudolfa Severina Krzáka, příslušníka zahraničního odboje, zakladatele Československého výsadkového vojska, u příležitosti výročí jeho 103. narození. Na bernartickou radnici přišlo pobesedovat a zavzpomínat na 5 desítek nejen vojenských výsadkových veteránů z Písku, Jindřichova Hradce, Tábora, Klatov, Prahy, Žatce. Po besedě došli všichni průvodem na místní hřbitov, kde položili věnce a kytice u jeho hrobu. Čestnou stráž u pamětní desky a na bernartickém hřbitově stáli vojáci z jindřichohradeckého útvaru. Fotky ze vzpomínky jsou ve fotoalbu zde.


Divadelní vystoupení v Srlíně

Divadelní vystoupení v SrlíněV sobotu 1. dubna 2017 se opět zaplnil sál srlínské hospůdky do posledního místa. Téměř 140 diváků všech věkových kategorií se přišlo podívat na vystoupení Divadelního souboru SDH Božejovice. Tentokráte na Hrátky s čertem od Jana Drdy. Divadelní soubor, jako již pravidelně, v Srlíně uzavíral svoji letošní zimní turné. Všem se to moc líbilo, po vystoupení pokračovala volné zábava při hudbě pana Cézy. Fotky jsou zde.http://www.rajce.net/a13897265 Kdo nestihl divadelní vystoupení navštívit přímo v hledišti, má nyní možnost se na něj podívat v odkaze ZDE!http://bit.ly/2okpRGd


6. bernartická heligonka

6. bernartická heligonkaV sobotu 25. února 2017 se konal v bernartické sokolovně již 6. ročník hudebního festivalu „Bernartická heligonka“. Tuto již tradiční akci pořádá městys Bernartice společně s Heligónkářskou ligou a Josefem Janouškem, kapelníkem Toulavé kapely a Rožmitálské venkovanky.  Právě Toulavá kapela zahájila svým vystoupením letošní heligónkářské klání. Potom už moderátorka Jaroslava Převrátilová představovala jednotlivé interprety, kteří svoje umění představili v téměř čtvrthodinovém vystoupení. Letos se přihlásilo šest jednotlivců a čtyři dvojice heligónkářů. V průběhu zábavného odpoledne vyhlásila moderátorka soutěž o hudební nosič. Těžkou kvízovou otázku s hudební tématikou uhodl po vyčerpání všech nápovědí účastník z Prahy. V zaplněném sále si někteří i zatancovali a při mnoha vystoupeních zpíval celý sál. Téměř na konci pořadu došlo také na slosování vstupenek. Byli vylosováni tři výherci, kteří získali hudební nosiče od Heligónkářské ligy.  Nakonec došlo k vyhlášení nejoblíbenějších interpretů. První místo a cenu sympatie získal Ondřej Římek ze Staňkova. Druhé místo obsadil Josef Lhotecký z Nemějic. Na třetí příčce se umístilo duo Ladislav Kofroň + František Kothera z Milevska.  Na závěr celého odpoledne zahrála k tanci a poslechu opět Toulavá kapela z Rožmitálu. Již nyní srdečně zveme na další ročník, který se bude konat v sobotu 24. února 2018. Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou se těší všichni pořadatelé a účinkující. Fotky z odpoledne jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice


Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.


SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.


130 let SDH Bernartice

130 let SDH BernarticeV sobotu 4. června 2016 se u sokolovny v Bernarticích konalo slavnostní odpoledne k oslavám 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Bernarticích. V úvodu vystoupil starosta městyse Bernartice a starosta bernartického sboru, byla předána ocenění zasloužilým členům za dlouholetou činnost. Poté mladí hasiči Bernartic předvedli všem přítomným několik ukázek, co se již naučili o hasení požárů. Také byla k vidění ukázka z dob, kdy byl sbor založen. Více v ukázce ve foto. http://www.rajce.net/a12839200


Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%