Městys Bernartice

Dnes je: 29.03.2015

Svátek slaví: Taťána

aktuality

Veřejné zasedání zastupitelstva městyse - pozvánka

V úterý dne 31. března se koná veřejné zasedání zastupitelstva městyse Bernartice od 19,00 hodin ve Svatkovicích. Program.


X. obecní ples

X. obecní plesV pátek 13. března 2015 se konal v Bernarticích jubilejní  -  desátý obecní ples.  K tanci a poslechu tentokrát hrála skupina RM BAND z Milevska.  O předtančení se postarali  členové Tanečního klubu z Čížové.  V průběhu  večera  vystoupili  celkem třikrát – nejdříve předvedli  charleston,  dále taneční scénku z filmu Limonádový Joe a vystoupení uzavřeli kankánem. Děkujeme  všem, kteří se podíleli na přípravě plesu a také všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary do tomboly.


Dětský karneval v sokolovně 2015

Dětský karneval v sokolovně 20157. března 2015 ožila bernartická sokolovna dětským smíchem a písničkami. Po roce se sešly děti ze širokého okolí v krásných maskách na karnevale, který pro ně opět připravily členky ČASPV a knihovna městyse. Děti se celé odpoledne skvěle bavily a nerady odcházely domů.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Bernartická pošta v sobotu

Bernartická pošta bude mít od 1. 7. 2015 otevřeno v sobotu. Jak vyplynulo z posledního jednání se zástupcem České pošty panem Dubědou, bude bernartická pošta otevřena opět i v sobotu a to od 1. 7. 2015 na jednu hodinu. Upřesnění času bude předmětem dalšího jednání. Pošta však ubere každý všední den jednu hodinu z dopoledního provozu. Předpokládá se i další snížení personálního stavu. To je ovšem důsledek dalších úsporných opatření České pošty. Zveřejňujeme také poslední korespondenci s Českou poštou, konkrétně s ředitelem oblasti JIH Ing. Hovorkou. Tak si počtěte.


"Obecní pes" má nový domov

"Obecní pes" má nový domov„Obecní pes“, kterého jsme nazvali „Frajer“ našel domov. Možná si vzpomenete. Před dvěma lety byl v kotci za radnicí nalezený pes, kterému jsme dlouho nemohli najít pána. Díky paní Bydžovské, která se o psa vzorně starala, se podařilo „Frajerovi“ najít nový domov. Paní Bydžovská poskytla několik fotografií. Děkujeme."Obecní pes" má nový domov


Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.


Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.


Životní jubilea

Životní jubilea29. 1. 2015 oslavila své osmdesáté narozeniny paní Anna Lidinská, rodačka z Borovan, a 7. 2. své 85. narozeniny její manžel Josef Lidinský, rodák ze Svatkovic, v Bernarticích, kde žijí od roku 1061. Poblahopřát přišli i zástupci městyse.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Z Bernartic do Bagdádu a zpět - pozvánka na výstavu

Z Bernartic do Bagdádu a zpět - pozvánkana výstavuVýstava o životě výjimečné lékařky Vlasty Kálalové Di-Lotti bude probíhat v době od 2. února do 25. dubna 2015 v Táboře v areálu bývalého pivovaru v expozici Táborský poklad - dnes areál hotelu Dvořák. Více v odkazu http://www.taborcz.eu/vismo/akce.asp?id_org=16470&id=6911na táborskou expozici. Výstavu pořádá odbor kultury a cestovního ruchu města Tábor.


Životní jubileum v Jestřebicích

Životní jubileum v JestřebicíchNa silvestra před osmdesáti lety se narodil pan Ing. Josef Krejčí z Jestřebic. Poblahopřát přišli i zástupci městyse. Přejeme ještě mnoho let v plné svěžesti jako doposud.


Větrný víkend

Větrný víkendDruhý lednový víkend letošního roku byl hodně větrný. V Bernarticích padl v pátek 9. 1. 2015 odpoledne vánoční stromek, v sobotu pak v Srlíně dvě lípy u božích muk na okraji místní části. Poničily dřevěnou vitrínu a kamenný sloup. Památka je z roku 1753.Větrný víkend


Koncert skupiny Fantom s dětským sborem v kostele

Koncert skupiny Fantom v kosteleV pátek 9. ledna 2015 se konal v bernartickém kostele sv. Martina koncert skupiny Fantom a Milevského dětského sboru, který vede skvělá sbormistryně Gabriela Molová.  Chrámem zazněly překrásné koledy a vánoční písně, které všem přítomným ještě naposledy připomněly právě uplynulé vánoční svátky. Pro všech téměř tři sta přítomných byl tento nádherný koncert „ pohlazením po duši“ a milým dárkem od těchto dvou hudebních těles a bernartických pořadatelů. Velký dík patří Piusovi Zdeňku Vágnerovi za umožnění pořádání koncertu v našem kostele a manželům Kratochvílovým, kteří se o kostel starají a s  pořádáním koncertu ochotně pomáhali. J Sušerová. Pár fotografií


Seznam kulturních akcí plánovaných do března 2015

Zde uvádíme přehled zatím plánovaných akcí do března 2015. Přehled.


Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2014

Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2014Šestnáctý ročník silvestrovského pochodu zavedl účastníky do Rákova. První zastávka s výkladem byla v Bilince, dále ve Svatkovicích a při stoupání do Rákova u odbočky na levečský dvůr. Zde čekal majitel, pan Mgr. Libor Fáber. Pochodníkům nabídl nejen zajímavé povídání o historii Dvora Leveč, ale i svařené víno a něco na zub. V cíli, na rákovské návsi, čekalo pochodníky povídání o rákovské historii paní Ireny Cejnarové a tradiční občerstvení – čaj s rumem a vánočkou. Dobrou náladu obstarala Piňakoláda, rákovačka Pavla Koudelková. Rozdávali se tradiční kalendáříky a ceny pro nejstarší, nejvzdálenější a nejmladší účastníky pochodu. Zakončením silvestrovského odpoledne byl ohňostroj na náměstí v Bernarticích. Více o pochodu ve fotoalbu.


Vánoční koledové vzpomínání 2014

Dne 22. prosince 2014 v podvečer uspořádal bernartický pěvecký kroužek "Koledové vánoční vzpomínání" na začátky, kdy před 25 lety uspořádali první zpívání koled, tenkrát na náměstí u sochy Svobody. Po 25 letech se mnozí vrátili na stejné místo. Zavzpomínat a zazpívat si společně koledy přišlo mnoho spoluobčanů. Pár fotek ve fotoalbu. Od té doby (před 25 lety) probíhá každoročně vánoční zpívání v kostele sv. Martina.Vánoční koledové vzpomínání 2014Vánoční koledové vzpomínání 2014


Převzetí titulu městys

Převzetí titulu městysHistorický titul MĚSTYS převzali dne 27. 11. 2014 v 15,00 hodin starosta a místostarosta městyse Bernartice z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové. Při slavnostním aktu byli přítomni další představitelé obcí a měst z celé republiky, kteří přebírali nové obecní znaky a prapory. Titul městys přebíraly Bernartice a Velký Vřešťov z Trutnovska.Převzetí titulu městys


Vítání dětí na radnici

Vítání dětí na radniciV pátek dne 14. listopadu 2014 se v dopoledních hodinách konalo na radnici v Bernarticích slavnostní přivítání nových občánků. Vítání se konalo na dvě etapy. V první starosta Bernartic přivítal nikol Hynkovou, Sofii Mrzenovou, Tomáše Kalinu, Rozálii Dřínovskou, Vandu Luskovou, Václava Charváta, Veroniku Kotrbovou, Dominika Špánka, Elu Votrubovou a Davida Haška z Bernartic.

Vítání dětí na radniciVe druhé pak Jakuba Kukrále, Víta Hošnu a Sáru Sedlákovou z Borovan a Karolínu Hájkovou, Jana Halla a Šimona Řeháka z Olešné.

Kulturní vložku si pro přivítání připravily děti ze základní školy. Více ve foto.


Svatba u sv. Rozálie

Svatba u sv. RozálieKostelík sv. Rozálie se stává stále více oblíbeným místem pro uzavření sňatku. Dne 16. 8. 2014 si zde své ANO řekli i MUDr. Jan Vašíček a Lenka Lidová. Více ve foto.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Mateřská škola v novém

Mateřská škola v novémZateplení a výměna oken v Mateřské škole v Bernarticích jsou u konce, zbývají drobné úpravy okolí. Více ve foto.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Oprava mostu v Bernarticích

Oprava mostu v BernarticíchS týdenním zpožděním, od 18. 8. 2014, započala stavební firma Strabag s opravou mostu v Bernarticích "u mlýna" ev. číslo 105-041. Práce budou probíhat přibližně do konce října. Objízdná trasa vede přes Borovany. Fotky z postupu opravy. Oprava mostu pokračuje vyzdíváním nových bočních zdí, k opravě se používá původní vybouraný kamen, fotky jsou přidány v albu o postupu prací.


Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014

Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014Ve čtvrtek 21. 8. 2014 se v Úsilném (Voselnu) u Českých Budějovic konalo slavnostní vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola soutěže "Vesnice roku 2014 v Programu obnovy venkova" - 20. ročníku. Naše obec získala čestné uznání za zachování novodobé historie obce. Celá akce byla velice pěkně připravena ve stylu retro. Více ve fotogalerii.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.


Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%