Městys Bernartice

Dnes je: 30.06.2015

Svátek slaví: Šárka

aktuality

Dovolená na matrice - oznámení

Oznamujeme všem občanům, že v době od 22. června 2015 do 3. července 2015 bude matrika z důvodu dovolené uzavřena. Děkujeme za pochopení.


SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.


Pravidelný svoz popelnic v pondělí 6.7. bude

Firma Compaq Votice oznamuje občanům, že v pondělí dne 6. 7. 2015 bude provádět pravidelný svoz popelnic beze změny.


Zahájení léta se skupinou ELIZABETH - pozvánka

Městys Bernartice srdečně zve na "Zahájení léta v Bernarticích se skupinou Elizabeth" v sobotu 4. července 2015 od 21,00 hodin na hřišti u sokolovny. Vstupné zdarma. Plakát.


Šachy 16. ročník memoriálu škpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích

V sobotu 20. 6. 2015 se v sokolovně v Bernarticích konal 16. ročník memoriálu škpt parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. Letošního ročníku se zúčastnilo 33 hráčů. Závěrečné hodnocení celého turnaje ředitelem turnaje, společně s tabulkami jsou přiloženy v příloze.


Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 13. června 2015 se konal pietní akt k vyhlazení obce Lidice. Za městys Bernartice položili věnec zastupitel Ing. Stanislav Kunt a pan Karel Kopecký z Kolišova. Pár fotek.


Pietní akt v Klatovech

Pietní akt v KlatovechV úterý 16. června 2015 v odpoledních hodinách se konal v Klatovech a v Lubském lese u Klatov pietní akt k uctění památky popravených občanů. Za městys Bernartice položili věnec starosta Pavel Souhrada spolu s panem Jaromírem Fukou a Zdeňkem Čeňkem. Fotogalerie.


Svěcení hasičské stříkačky SDH Srlín

Svěcení hasičské stříkačky SDH SrlínV Srlíně se v pátek 12. června 2015 v podvečer konala malá slavnost. Páter Pius Zdeněk Vágner místnímu sboru dobrovolných hasičů posvětil novou hasičskou stříkačku. Po devatenácté hodině se u místní společenské místnosti u kapličky sv. Jana Nepomuckého u „zámku“ sešli téměř všichni členové místního SDH Srlín, starosta městyse Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a další místní obyvatelé.

Slavnostní odpoledne – vysvěcení zahájil jednatel sboru Ing. Zdeněk Souhrada. Seznámil s činností sboru v posledních letech a s problémy s kterými se členové sboru potýkali při používání stávající stříkačky. Hlavně jde o pomoc při povodních a při odstraňování škod po nich. Poté s časovým postupem nákupů, výměn, či obnovování techniky ve sboru, od jeho založení v roce 1898, promluvil Jiří Pinc. Zároveň poděkoval zastupitelům městyse Bernartice a krajským zastupitelům, kteří tím, že vypsali grant na pomoc takovýmto malým sborům, jako je SDH Srlín, a schválili podanou žádost, usnadnili nákup stříkačky, dle vyslovených požadavků místního sboru. Starosta městyse pak krátce doplnil postup, který s žádostí o podporu od kraje souvisel a popřál místnímu sboru, aby nakoupená stříkačka sboru dobře a dlouho sloužila a aby ji museli používat pro zásahy co nejméně.  Více ve foto.


Sport - úspěch fotbalové sezony 2014 - 2015

Fotbalová sezona 2014 - 2015 byla pro mládež a pro "B" tým úspěšná. Více v oddíle sport.


Kino v Bernarticích letos o prázdninách nebude

Kino Bernartice oznamuje: Po roční přestávce by mělo „letní“ kino v Bernarticích v sokolovně opět znovu promítat. Bohužel – už nebude. S příchodem nových technologií a digitalizace kin se musíme s promítáním filmů na klasickém filmovém pásu rozloučit.  Distribuční firmy už tzv. „35mm“ kopie nemají.  Nezbývá nám nic jiného, než se těšit, že do příští sezóny městys pořídí některou z nových technologií (alespoň dataprojektor na přehrávání DVD) a Kino Bernartice bude zase přes prázdniny v provozu.

P.S.: První filmové představení se v bernartické sokolovně uskutečnilo 19. března 1922.

Děkujeme za pochopení. Jaroslava Sušerová - vedoucí kina.


Bernartický sekáč 2015

Sobota 13. června 2015, 9,00 hodin,  lokalita "Posvátný" - další ročníkBernartický sekáč 2015 bernartického sekáče. Celkem soutěžilo 31 sekáčů. Podrobnosti ve fotogalerii. Více ve foto.


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Dětská lékařka v Bernarticích - nové otevření ordinace od 1.7.2015

V Bernarticích se připravuje otevření nové dětské ordinace ve zdravotním středisku, vedle praktického lékaře. Zahájení provozu bude 1. července 2015. Ordinovat bude MUDr. Zlata Mikulášová z Bechyně. Více v letáku zde.


70. výročí ukončení 2. světové války

70. výročí ukončení 2. světové války70. výročí ukončení 2. světové války v Bernarticích si připomenuli diváci v České televizi. Kdo nestihl, může zhlédnout zde: Průvod s kladením věnců v Bernarticích dne 8. 5. 2015 z pohledu fotografií ve fotogalerii zde.


Nejvyšší ocenění ČASPV pro paní Květu Zelenkovou

Zlatou medaili Dr. Miroslava Tyrše obdržela za celoživotní práci v tělovýchově paní Květa Zelenková. K blahopřání a poděkování se připojuje i Městys Bernartice. Ocenění.


Blahopřání k životnímu jubileu

16. dubna oslavila krásné kulaté životní jubileum paní Jiřina Nováková z Jestřebic. Pogratulovat ji přišli zástupci městyse Bernartice pan František Řežábek a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu


Divadlo v Srlíně

Divadlo v SrlíněI letošní rok se v březnu uskutečnilo divadelní představení v hospůdce v Srlíně. A jak již bývá tradicí opět vystoupil Divadelní soubor SDH Božejovice. Pro svoji letošní divadelní "šňůru" nastudovali frašku Antonína Lokaye o třech jednáních "Kandidáti ženitby aneb nevěsty od 500 do 50 000". Pod režií Jiřího a Markéty Popelkových se opět představily známé tváře z minulých let. Naplněný sál se příjemně bavil v průběhu celého představení. A po představení, kdy byla volná zábava při hudbě se pobavili všichni, kteří zústali. Pár fotek v albumu.


Uctění památky generála Krzáka

Uctění památky generála KrzákaV pátek 3. 4. 2015 jsme si připoměli sté první výročí narození generála Rudolfa Severina Krzáka, bernartického rodáka, nositele nejvyššího státního vyznamenání a jednoho ze zakladatelů Československých výsadkových vojsk. Aktu se zúčastnili nejen zástupci píseckého klubu veteránů, ale i zástupci z Jindřichova Hradce, Plzně, Čáslavi, Tábora a Prahy. Více u fotogalerie.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Otvírací doba pošty v Bernarticích od 1. 7. 2015

Po dohodě s představiteli České pošty zveřejňujeme navrhované otevírací hodiny pro veřejnost, které budou v platnosti od 1. července 2015. Otevírací doba.


Blahopřání k životnímu jubileu

Blahopřání k životnímu jubileuVýznamné životní jubileum oslavila v pátek 20. března paní Marie Koloničná z Bernartic. Poblahopřát přišla rodina i zástupci z městyse Bernartice paní Ludmila Veverková a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu


Dětský karneval v sokolovně 2015

Dětský karneval v sokolovně 20157. března 2015 ožila bernartická sokolovna dětským smíchem a písničkami. Po roce se sešly děti ze širokého okolí v krásných maskách na karnevale, který pro ně opět připravily členky ČASPV a knihovna městyse. Děti se celé odpoledne skvěle bavily a nerady odcházely domů. Fotogalerie.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Bernartická pošta v sobotu

Bernartická pošta bude mít od 1. 7. 2015 otevřeno v sobotu. Jak vyplynulo z posledního jednání se zástupcem České pošty panem Dubědou, bude bernartická pošta otevřena opět i v sobotu a to od 1. 7. 2015 na jednu hodinu. Upřesnění času bude předmětem dalšího jednání. Pošta však ubere každý všední den jednu hodinu z dopoledního provozu. Předpokládá se i další snížení personálního stavu. To je ovšem důsledek dalších úsporných opatření České pošty. Zveřejňujeme také poslední korespondenci s Českou poštou, konkrétně s ředitelem oblasti JIH Ing. Hovorkou. Tak si počtěte.


"Obecní pes" má nový domov

"Obecní pes" má nový domov„Obecní pes“, kterého jsme nazvali „Frajer“ našel domov. Možná si vzpomenete. Před dvěma lety byl v kotci za radnicí nalezený pes, kterému jsme dlouho nemohli najít pána. Díky paní Bydžovské, která se o psa vzorně starala, se podařilo „Frajerovi“ najít nový domov. Paní Bydžovská poskytla několik fotografií. Děkujeme."Obecní pes" má nový domov


Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.


Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Větrný víkend

Větrný víkendDruhý lednový víkend letošního roku byl hodně větrný. V Bernarticích padl v pátek 9. 1. 2015 odpoledne vánoční stromek, v sobotu pak v Srlíně dvě lípy u božích muk na okraji místní části. Poničily dřevěnou vitrínu a kamenný sloup. Památka je z roku 1753.Větrný víkend


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.


Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


SDH Svatkovice - pozvánka na pohárovou soutěž


ONLINE katalog
více
Přehled připravovaných kulturních akcí ve II. čtvrtletí 2015
více

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%