Městys Bernartice

Aktuality

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.

Dnes je: 29.03.2017

Svátek slaví: Taťána

aktuality

Veřejné zasedání zastupitelstva městyse je 29.3.2017 - pozvánka

Dne 29.3.2017 - středa - se koná od 19,00 hodin veřejné zasedání zastupitelstva městyse Bernartice v přísálí bernartické sokolovny. Program je na úřední desce.


Odpady 2017 možnost úhrady na účet

Možnost uhradit poplatek za odpady na účet je na úřední desce zde.


Hledá se majitel pejska

Hledá se majitel fenky foxteriéra, která byla nalezena mezi Bilinou a Veselíčkem - pro případné informace se obraťte na starostu do Veselíčka. Text s fotkou.Hledá se majitel pejska


Divadlo v Srlíně - pozvánka

Divadelní soubor SDH Božejovice vystoupí v sobotu dne 1. dubna 2017 v kulturním domě Srlín. Letos to bude pohádka Jana Drdy "HRÁTKY S ČERTEM". Začátek představení je v 19,00 hodin.


Sociální služby města Milevsko v Bernarticích

Sociální služby města Milevsko nám zaslalo ke zveřejnění článek pro naše občany.


Dětský maškarní karneval v sokolovně

V sobotu 18.Dětský maškarní karneval v sokolovně března 2017 uspořádaly členky ASPV při TJ Sokol Bernartice v bernartické sokolovně dětský maškarní karneval. Bernartická sokolovna se zcela zaplnila skotačícími dětmi se svým doprovodem. Na celé odpoledne byl připraven bohatý program a nechyběla ani tombola. Fotky z této akce jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Nabídka Armády ČR aktivní zálohy

15. ženijní pluk Bechyně nás oslovil s žádostí o spolupráci - nabídnout zájemcům o vstup do řad Aktivní zálohy 15. ženijního pluku. zájemci se mohou seznámit s obecnými informacemi na internetových stránkách, nebo kontaktovat dle přiloženého dopisu. Dopis.


XII. obecní ples

XII. obecní plesV pátek 10. března se v bernartické sokolovně konal XII. obecní ples. K tanci či poslechu hrál Sextet band. O bohatou tombolu se zasloužilo mnoho sponzorů, kterým tímto pořadatelé mnohokráte děkují. Nahlédnutí do atmosféry plesu můžete prostřednictvím fotodokumentace ve fotoalbu zde.


Kvalita pitné vody

ČEVAK nám poslal rozbor pitné vody, vzorku odebraného 16. 1. 2017 v základní škole. Výsledek zde.


MASOPUST Vystoupení dětí v DPS Bernartice

MASOPUST Vystoupení dětí v DPS BernarticeVe čtvrtek 2. března vystoupily děti z Dramatického kroužku při ZŠ a MŠ Bernartice ve vestibulu Domova s pečovatelskou službou Bernartice s pásmem básniček a říkadel k masopustu "MASOPUST MASOPUST, JEN MĚ HOLKA NEOPUST". Fotky z akce jsou ve fotoalbu zde.


6. bernartická heligonka

6. bernartická heligonkaV sobotu 25. února 2017 se konal v bernartické sokolovně již 6. ročník hudebního festivalu „Bernartická heligonka“. Tuto již tradiční akci pořádá městys Bernartice společně s Heligónkářskou ligou a Josefem Janouškem, kapelníkem Toulavé kapely a Rožmitálské venkovanky.  Právě Toulavá kapela zahájila svým vystoupením letošní heligónkářské klání. Potom už moderátorka Jaroslava Převrátilová představovala jednotlivé interprety, kteří svoje umění představili v téměř čtvrthodinovém vystoupení. Letos se přihlásilo šest jednotlivců a čtyři dvojice heligónkářů. V průběhu zábavného odpoledne vyhlásila moderátorka soutěž o hudební nosič. Těžkou kvízovou otázku s hudební tématikou uhodl po vyčerpání všech nápovědí účastník z Prahy. V zaplněném sále si někteří i zatancovali a při mnoha vystoupeních zpíval celý sál. Téměř na konci pořadu došlo také na slosování vstupenek. Byli vylosováni tři výherci, kteří získali hudební nosiče od Heligónkářské ligy.  Nakonec došlo k vyhlášení nejoblíbenějších interpretů. První místo a cenu sympatie získal Ondřej Římek ze Staňkova. Druhé místo obsadil Josef Lhotecký z Nemějic. Na třetí příčce se umístilo duo Ladislav Kofroň + František Kothera z Milevska.  Na závěr celého odpoledne zahrála k tanci a poslechu opět Toulavá kapela z Rožmitálu. Již nyní srdečně zveme na další ročník, který se bude konat v sobotu 24. února 2018. Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou se těší všichni pořadatelé a účinkující. Fotky z odpoledne jsou k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Svatkovice mají nové dětské hřiště

Svatkovice mají nové dětské hřištěKoncem listopadu loňského roku jsme dobudovali pro naše nejmenší ze Svatkovic nové dětské hřiště. V parku poblíž kulturního domu ve Svatkovicích je umístěno celkem 5 hracích prvků a lavičky pro posezení doprovodu. Hřiště jsme vybudovali nákladem 250 000,- Kč a hrací prvky dodala firma „Hřiště pod květinou“ z Chlaponic u Písku. Doufáme, že malí ale i velcí si najdou na hřiště cestu.  Pár fotek ve fotoalbu zde.


Darujeme do dobrých rukou psa z pozůstalosti

Darujeme do dobrých rukou psa z pozůstalostiFenka hrubosrstého jezevčíka stáří 12 let, velice hodná, lehce nedůvěřivá, výborný hlídač. Majitelka, bernartická obyvatelka domu s pečovatelskou službou, zemřela koncem ledna. Pro pejska hledáme nový domov.

Pro bližší informace volejte starostovi na telefonu 724 180 242.


Příspěvky na obědy pro důchodce

Příspěvky na obědy pro důchodceRada městyse Bernartice na svém zasedání schválila příspěvky na odebrané obědy ze školní jídelny pro naše starobní důchodce, částečné i plně invalidní důchodce s trvalým pobytem v našem správním obvodě ve výši 15,- Kč na oběd s platností od 1. února 2017.


Sběrný dvůr na konci roku 2016

Po vánočních svátcích se ve sběrném dvoře nashromáždoli větší množství plastů a papíru. Vše je třeba roztřídit, slisovat a předat k dalšímu zpracování Sběrný dvůr na konci roku 2016Sběrný dvůr na konci roku 2016Sběrný dvůr na konci roku 2016Sběrný dvůr na konci roku 2016Sběrný dvůr na konci roku 2016Sběrný dvůr na konci roku 2016


Mobilní pobočka České spořitelny končí bez náhrady

Mobilní pobočka České spořitelny končí bez náhradyČtvrtek 26. 1. 2017 byl posledním dnem provozu mobilní pobočky České spořitelny nejen v Bernarticích, ale i dalších třech místech našeho kraje. Česká spořitelna zdůvodňuje zrušení ekonomickou neefektivností. Jednoduše, pojízdná pobočka je ztrátová. Pochopil bych tento krok, kdyby Česká spořitelna byla hospodařením ve ztrátě. Pokud je mi známo, tento podnik každoročně vykazuje zisk po zdanění v miliardách i při provozu mobilní pobočky. Dochází však i k rušení "kamenných" poboček na mnoha místech. Vše z ekonomických důvodů - pobočky jsou ve ztrátě, ale přesto mají zisk po zdanění v miliardách. Klade se mi na jazyk otázka, jestli někdy budou mít představitelé Čs. spořitelny dost. Je mi z toho smutno.   Pavel Souhrada.


Zemřel astronaut Eugen Cernan

Zemřel astronaut Eugen CernanZemřel americký astronaut s českými kořeny Eugen Cernan, poslední člověk, který vstoupil na Měsíc. U nás v roce 2001 spadl s vrtulníkem u Okrouhlé, podruhé, již úspěšně, nás navštívil v roce 2008, kdy zavítal do Borovan a do Bernartic. Se svojí vnučkou si prohlédli kostelík u sv. Rozálie, kostel sv. Martina v Bernarticích, radnici a poobědvali v restauraci Na Rynku. V příloze je pár odkazů a článků, ve fotoalbu připomínáme několik fotek z návštěvy.


Koncert skupiny Fantom s Dětským pěveckým sborem v kostele v Bernarticích

Koncert skupiny Fantom s Dětským pěveckým sborem v kostele v BernarticíchJeden z mnoha koncertů skupiny Fantom s Dětským pěveckým sborem z Milevska se konal v pátek 6. ledna 2017 v zaplněném kostele sv. Martina v Bernarticích. Fotky z vystoupení a několik videí si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde.


Silvestrovský pochod 2016 měl cíl v Ratajích den zakončil ohňostroj

Silvestrovský pochod 2016 měl cíl v Ratajích den zakončil ohňostrojSilvestrovský pochod kolem Bernartic (18. ročník) měl cíl v sousedních Ratajích. Letos se zúčastnilo cca 300 pochodníků. Organizátoři, starosta městyse Pavel Souhrada a Ludmila Veverková, jako průvodce historií, dovedli zdárně všechny účastníky přes Zběšice do Rataj. Starosta Roman Šafránek seznámil příchozí s historií obce Rataje a nově pořízených zvonů do kostela, které si mohli pochodníci prohlédnout. Z věže kostela byl i nádherný výhled do okolí. Na všechny čekalo i malé občerstvení. Fotky z pochodu a ukončení na náměstí v Bernarticích si můžete prohlédnout v odkaze zde. (P.S. Fotky z přírody na úvodu jsou z cesty kolem Smutné ze Srlína do Rataj). K ukončení roku v Bernarticích také na JCTED zdehttp://www.jcted.cz/v-bernarticich-se-loucili-se-starym-rokem-pochodem-zpevem-a-ohnostrojem/


Vánoční zpívání v kostele 2016

Vánoční zpívání v kostele 2016V pátek 23. prosince se od 16 hodin konalo v náhradním termínu Vánoční zpívání v kostele sv. Martina v Bernarticích. Žáci a absolventi ZŠ v Bernarticích, pod vedením Milady Jirouškové zazpívali, před zaplněným kostelem, známé i méněznámé koledy. Fozky z vystoupení je možné shlédnout ve fotoalbu zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-12-23-vanocni-zpivani-v-kostele.html


Návštěva dětí ZŠ v Domově s pečovatelskou službou

Návštěva dětí ZŠ v Domově s pečovatelskou službouVe čtvrtek odpoledne (22. 12.) navštívily děti dramatického kroužku při ZŠ Bernartice naše spoluobčany v Domově s pečovatelskou službou se scénkou, kterou si nacvičili na rozsvěcení stromku na zahájení adventu na náměstí v Bernarticích. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupení

Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupeníČertovsko - kouzelnické ohnivé vystoupení mladých hasičů SDH Bernartice, pod vedením Aleše Kroupy, "TY TŘY DVA" se letos konalo na hřišti pod sokolovnou. Čerti a zase čerti, hned na příchodu byl každý zájemce o shlédnutí vystoupení polapen a poze zakoupením odpustků mohl jít dále. Mnoho příchozích se před začátkem vystoupení shromažďovalo kolem pekelných kotlů, aby se zahřáli. S úderem 17té hodiny se zapálily ohně kolem a rozzářila se scéna, na které začal pravý rej čertíků. Mnohokráte bylo vše zahaleno pekelným kouřem, řádění a děj na pódiu byl prokládán ohnivými vystoupeními Kateřiny Stehlíkové. Nechyběl ani ohňostroj na konci děje. Vystoupení mladých hasičů přihlíželo několik stovek diváků. Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde. Dodatečně odkaz na video zde: https://youtu.be/mhS8J2ZB_do


Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v Bernarticích

Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v BernarticíchV neděli 27. prosince se v Bernarticích na náměstí opět po roce rozzářil „vánoční strom“. Městys Bernartice spolu s cca dvěma stovkami návštěvníků přivítal letošní advent a nadcházející vánoční svátky.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada. Následovalo vystoupení dětí z dramatického kroužku při naší základní škole. Nacvičily si pásmo složené z koled a povídání o adventu a o Vánocích a zahrály biblický příběh.  Potom dostaly prostor všechny děti, které si připravily vánoční básničky a písničky. Za jejich přednes byly odměněny čokoládovým adventním kalendářem.  Pak už následovalo všemi očekávané rozsvícení vánočního stromu, kterému požehnal Pius Zdeněk Vágner. Po všechny účastníky slavnosti bylo připraveno skvělé pohoštění v podobě vánočního punče a pečiva. Děkujeme srdečně všem sponzorům, kteří přispěli svými dary k uskutečnění této skvělé kulturní akce. J.S.  Fotky jsou k nahlédnutí zde.


VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.

VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové se konal v pátek 18. 11. 2016 v podvečer ve zcela zaplněné bernartické sokolovně. Pro začátek odkaz na fotky ze slavnostního večera, více po víkendu. Fotky v odkaze zde:http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-18-vzpominkovy-vecer-na-mudr-vlastu-kalalovou-di-lotti.html Ve středu 23. 11. 2016 bude od 17,00 hodin o večeru vysílat Jihočeská televize v pořadu Okénko z měst a obcí.


Opravený rybník ve Zběšicích

Opravený rybník ve ZběšicíchZa přispění dotace Jihočeského kraje jsme provedli opravu rybníka ve Zběšicích. Opravena je výpusť (nový gbel), břehy jsou zpevněny lomovým kamenem, rybník je kompletně odbahněn a opravený je i přepad. Vše stálo 200 000,- Kč. Fotky z realizace.


Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice


Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.


Bernartický cyklokros 2016

Bernartický cyklokros 2016V sobotu 24. 9. 2016 odpoledne se jel třetí ročník bernartického cyklokrosu. Za nádherného podzimního počasí se na start postavilo v několika kategoriích hodně dětí od těch nejmenších a v pelotonu dospělých mnoho zvučných jmen. Závod zorganizoval Petr Koblic, za podpory městyse Bernartice. Poděkkování patří jemu a všem, kdo se na zdárném průběhu podílel. Ceny pro vítěze věnoval městys Bernartice, ZD Bernartice, Stavební firma Charypar, prodejna FLOP pana Čeňka a naše pekařství Malých. Účastníci i diváci shodně konstatovali:"byl to skvělý závod". Na putovním poháru ze závodu dospělých přibude jméno Adam Ťoupalík. Pár fotek je v odkazu zde. Další odkazy na výsledky jsou zde: https://cs-cz.facebook.com/tbcserie/ a nebo http://www.jcted.cz/svatek-amaterskeho-cyklokrosu-v-bernarticich-padl-rekord-v-poctu-ucastniku/


Nová střecha na hasičské zbrojnici ve Zběšicích

Nová střecha na hasičské zbrojnici ve ZběšicíchHasičská zbrojnice ve Zběšicích má novou střechu. Hasičský sbor zde již před lety zanikl, jako vzpomínka na hasičskou minulost naší vesničky tu objekt zůstal. Ve štítu je pamětní deska se jmény padlých v první válce. Opravu provedla firma Pavla Busínského ze Zběšiček. Opravena byla nejen střecha, ale i boční a štítové podhledy. Náklady na opravu jsou 71 000,- Kč. Třeba tu místní občané hasičskou tradici obnoví. Fotky z opravy zde.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016V sobotu 20. 8. 2016 patřilo odpoledne v Bernarticích u sokolovny malým dechovkám. V letním hudebním altánu postupně vystoupila Toulavá kapela, Kameňáci, Malá kapela Kozleranka a Myslivecká kapela Atlas. Za krásného teplého počasí našlo cestu k sokolovně pod altány více než 150 posluchačů všech generací. Od prvních minut byl využíván i parket před kapelami. Všichni se dobře bavili a poslední kapela zapoměla na plynoucí čas, své vystoupení několikrát prodloužila. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje. Fotky z celé akce naleznete zde: http://www.rajce.net/a13150007


Námětové cvičení SDH v Srlíně

Námětové cvičení SDH v SrlíněV pátek v podvečer se konalo v Srlíně námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů. Cílem byla kolna Zemědělského družstva Bernartice uprostřed vesnice. Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu a v odkaze zde.: http://www.rajce.net/a13149936


Pouťové oslavy v Bernarticích 2016

Pouťové oslavy v Bernarticích 2016Letošní pouťové oslavy zahájilo páteční vystoupení Piňakolády ve velkém stanu vedle sokolovny a pokračovaly v neděli dopoledne v malebném údolí u kostelíka sv. Rozálie se mší svatou. Od soboty byly také k dispozici klasické pou´tové atrakce, jako je autodrom, velký či malý kolotoč nebo střelnice, v Bernarticích na náměstí. zakončeny byly opět ve velkém stanu vedle sokolovny posezením při hudbě Evergreen band. Samotné atmosféry si můžete prohlédnout v pár fotografiích ve fotogalerii zde.


SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.


130 let SDH Bernartice

130 let SDH BernarticeV sobotu 4. června 2016 se u sokolovny v Bernarticích konalo slavnostní odpoledne k oslavám 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Bernarticích. V úvodu vystoupil starosta městyse Bernartice a starosta bernartického sboru, byla předána ocenění zasloužilým členům za dlouholetou činnost. Poté mladí hasiči Bernartic předvedli všem přítomným několik ukázek, co se již naučili o hasení požárů. Také byla k vidění ukázka z dob, kdy byl sbor založen. Více v ukázce ve foto. http://www.rajce.net/a12839200


Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


2016 06 16 Pietní akt ve Spáleném lese u Klatov
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%