Městys Bernartice

Aktuality

Přednáška o TENERIFE - perle Atlantiku v sokolovně 21.3. - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice srdečně zve na přednášku Ing. Pavla Kašpara "TENERIFE - perla Atlantiku". Zavítáme na největší z Kanárských ostrovů, projdeme se soutěskami od oceánu přes mlžný prales až k největšímu sopočnému vrcholu ostrova a zárověň celého Španělska, uvidíme vinice, pyramidy, mumie, ... . Ve středu 21. března 2018 od 18,00 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích. Vstupné 20,-Kč.

Přednáška o TENERIFE - perle Atlantiku v sokolovně 21.3. - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice srdečně zve na přednášku Ing. Pavla Kašpara "TENERIFE - perla Atlantiku". Zavítáme na největší z Kanárských ostrovů, projdeme se soutěskami od oceánu přes mlžný prales až k největšímu sopočnému vrcholu ostrova a zárověň celého Španělska, uvidíme vinice, pyramidy, mumie, ... . Ve středu 21. března 2018 od 18,00 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích. Vstupné 20,-Kč.

Dnes je: 17.03.2018

Svátek slaví: Vlastimil

aktuality

Divadelní představení v Srlíně 24.3.,2018 - pozvánka

Divadelní a hudební spolek RUBIKON uvádí v sobotu 24. března 2018 v kulturním domě v Srlíně divadelní hru "S tvojí dcerou ne". Začátek v 19,00 hodin. Je to konverzační a situační komedie pojednávající o nečekaných životních problémech poté, co se starému kozlovi zachtělo mladého lupení.


Dětský karneval 17.3.2018 v sokolovně - pozvánka

Odbor Asociace sportů pro všechny při TJ Sokol Bernartice z.s. Vás srdečně zve na DĚTSKÝ KARNEVAL, který se bude konat v sobotu 17. března 2018 od 14,00 do 17,00 hodin v místní sokolovně. Jsou připraveny soutěže, tombola. Masky vstup zdarma, ostatní 30,-Kč.


Nový Územní plán městyse Výzva k podávání podnětů

Městys Bernartice zadal zpracování nového územního plánu městyse Bernartice a všech místních částí. Žádáme všechny občany, kteří mají, či chtějí podat nějaký podnět ke zpracování nového územního plánu, aby jej doručili na radnici v co nejkratší době. Děkujeme všem za podané návrhy k uspořádání nového územního plánu městyse.


7. bernartická heligonka v sokolovně.

7. bernartická heligonka v sokolovně.V sobotu 24. února 2018 se v sokolovně v Bernarticích konala 7. bernartická heligónka. Před zaplněným sálem, cca 122 diváků, vystoupilo celkem 8 heligonkářů. Na začátku a na konci přehlídky vystoupila Toulavá kapela, někteří si při vystoupeních zatančili, mnozí zazpívali, všichni se dobře bavili. Fotky z akce jsou ve fotoalbu zde.


Přednáška o TENERIFE - perle Atlantiku v sokolovně 21.3. - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice srdečně zve na přednášku Ing. Pavla Kašpara "TENERIFE - perla Atlantiku". Zavítáme na největší z Kanárských ostrovů, projdeme se soutěskami od oceánu přes mlžný prales až k největšímu sopočnému vrcholu ostrova a zárověň celého Španělska, uvidíme vinice, pyramidy, mumie, ... . Ve středu 21. března 2018 od 18,00 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích. Vstupné 20,-Kč.


Informace o proběhlém měření hustoty provozu na Táborské ulici.

Městys Bernartice nechal provést měření hustoty provozu a rychlostí na Táborské ulici. V době od 25. 1. do 7. 2. 2018 bylo toto "orientační" měření hustoty provozu, ale také množství porušování pravidel - rychlosti. Výsledek, který jsme obdržely přikládáme k nahlédnutí v příloze. V blízké budoucnosti budeme jednat o osazení a zprovoznění měřiče rychlosti včetně odpovídajících "následků" za porušování předpisů, aby se zlepšila celková situace v bezpečnosti provozu v Bernarticích. O dalších krocích budeme samozřejmě včas všechny informovat.


Výběrové řízení na poskytnutí půjčky z FRB 2018

Městys Bernartice - zastupitelstvo městyse vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení. Dle nové směrnice č.1/2018 budou poskytovány půjčky na opravy a modernizace bytového fondu - viz příloha. První termín podávání žádostí je od 12. 2. 2018 do 16. 3. 2018.


Divadelníci z Čejetic a Tři bratři v nesnázích.

Divadelníci z Čejetic a Tři bratři v nesnázích.V sobotu 3. únory vystoupili divadelníci z Čejetic v sokolovně v Bernarticích. Pro cca 50 diváků sehráli komedii s mnoha napínavými zápletkami "Tři bratři v nesnázích". Všichni přítomní se dobře pobavili. Fotografie z vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.


Hravé peklo v Bernarticích navštívila televize

Na výstavě Hravé peklo v Bernarticích natáčela Česká televize. Záznam je možné si prohlédnout v odkazu zde: http://decko.ceskatelevize.cz/tamtam


Tříkrálová sbírka 2018 - poděkování

Farní charita Veselíčko děkuje všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou koledníkům a zveřejňuje výši příspěvků po jednotlivých obcích.


Fotografická soutěž na téma:"Žijí tu s námi stromy"

Městys Bernartice spolu se Základní školou Bernartice vyhlašuje ke 100. výročí vzniku republiky fotografickou soutěž na téma: "Žijí tu s námi stromy". Uzávěrka je 30. září 2018. Fotografie dle podmínek soutěže (viz příloha) odevzdávejte ve škole nebo na radnici.


Koncert skupiny Fantom v kostele v Bernarticích - leden 2018

Koncert skupiny Fantom v kostele v Bernarticích - leden 2018Páteční podvečer 5.1.2018 patřil kostel sv. Martina v Bernarticích "Povánočnímu koncertu" skupiny Fantom s Jindřichem Müllerem a jejich dvěma hostům, zpěvačkám Nině Radostové - Fialové a jedenáctileté Nele Duchačové, jejíž rodiče pocházejí z Milevska a ona tam jezdí k prarodičům (reprezentovala Českou republiku na mezinárodní soutěži Sanremo junior, kde skončila druhá). Kostel byl opět, jako při všech Vánočních koncertech, naplněn k prasknutí. Na konci koncertu ke květinám od městyse přidal Jindřich Müller svým hostů - zpěvačkám pamětní list, jako poděkování za kvalitní spolupráci při dventních koncertech 2017/18. Celý koncert byl po poslední skladbě zakončen mohutným potleskem ve stoje, po němž zazněl přídavek. Fotky s nahrávkami najdete ve fotoalbu zde.


Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2017

Silvestrovský pochod kolem Bernartic 2017Silvestrovský pochod kolem Bernartic měl zahájení po půl druhé odpoledne. Na náměstí se sešlo 240 - 250 pochodníků. Všechny přivítala paní Ludmila Veverková a oficiélně prozradila, že letošní, již 19. ročník má cíl v Rastorech, tedy v sousední místní části Podolí. Za docela teplého odpoledne všichni vyrazili Týnskou ulicí směrem Bojenice. První z několika zastávek s povídáním byla hned na konci Bernartic, další pak v Bojenicích, kde pan Kroupa nechal nahlédnout do hasičské zbrojnice, a pak nad Bojenicemi, kde pan starosta Pavel Souhrada popovídal o samotě s názvem Ovčín. V cíli v Rastorech čekalo na všechny občerstvení v podobě vánočky a čaje s rumem či bez (pro děti). K Rastorům pohovořila u kapličky paní Milada Jiroušková. Ke zpáteční cestě do Bernartic většina využila přistaveného autobusu (točil se třikrát). Od 16. hodiny hrál u garáže za radnicí pan Céza, občerstvení zde zajistil pan Čeněk za Srlína. Na půl šestou, kdy byl nahlášen ohňostroj, se prostory v horní části náměstí zaplnily dalšími desítkami lidí z celého okolí. Fotky z pochodu si můžete prohlédnout ve fotoalbu zde.


Vánoční koncert v kostele v Bernarticích 2017

Vánoční koncert v kostele v Bernarticích 2017V sobotu 23. 12. 2017 se od 16. hodin konalo v kostele sv. Martina v Bernarticích již tradiční Vánoční zpívání. Jako každým rokem se lavice kostela zaplnily do posledního místečka a mnoho lidí stálo kolem. Na koncertě vystoupili současní i bývalí žáci ZŠ Bernartice, pod vedením Milady Jirouškové. Jako doprovod se představili: Kristýna Zítková - kytara, Markéta Chroustová - housle a metalofon, Alena Andělová - flétna, Jan Franců - kytara, Ladislav Dvořák - kytara, Milada Jiroušková - klavír. Připomenutí koncertu ve fotografiích si můžete prohlédnout zde. Záznam koncertu je možné shlédnout na obdrženém odkazu, za který děkujeme, zde: https://youtu.be/TC4S-NN0sS8#t=0m0s


Vánoční setkání se seniory

Vánoční setkání se senioryV úterý 12. prosince se v sokolovně v Bernarticích konalo každoroční setkání seniorů před Vánocemi. Na úvod vystoupily děti ze základní školy pod vedení Mgr. Dany Růžičkové s několika koledami. Následovalo povídání starosty Pavla Souhrady o zajímavostech, co se děje v Bernarticích a co se plánuje na další rok, všichni dostali večeři a nakonec k poslechu, zpěvu či tanci zahrál pan Céza s paní. Letos se sešlo necelých devadesát spoluobčanů. Pár fotek z akce je v odkaze zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2017-12-12-setkani-se-seniory-v-sokolovne.html


Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledyLetošní středa 13. 12. 2017 byla po celé republice věnována akci:"Česko zpívá koledy". Letos se do této akce, díky Pekařství paní Malé, zapojili poprvé i spoluobčané Bernartic. Před 18. hodinou se před vchodem do pekárny sešla téměř stovka lidí od malých po nejstarší. Na úvod seznámila přítomné s několika tradicemi Vánoc paní Loukotová a pak již došlo na domluvené koledy. Texty koled byly pro všechny k dispozici vytištěné. O hudební doprovod se postarala paní učitelka Dana Růžičková, pro všechny bylo pekařstvím zajištěno pohoštění v podobě punče či čaje a vánočky. Pár fotek je v odkaze zde:http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2017-12-13-cesko-zpiva-koledy-v-bernarticich.html


Slavnostní rozsvěcení Vánočního stromku na náměstí 2017

Slavnostní rozsvěcení Vánočního stromku na náměstí 2017V neděli 3. prosince 2017 se od 16,30 konalo na náměstí v Bernarticích slavnostní rozsvícení "Vánočního stromku". Po zahájení podvečera starostou městyse Pavlem Souhradou vystoupili žáci základní školy, pod vedením Mgr. Dany Růžičkové s pásmem koled, následovalo přednášení básniček, písniček, říkadel příchozích dětí, které odměnil Pius Zdeněk Vágner sladkou odměnou. Poté všichni společně odpočítali rozsvícení stromku, kterému Pius Zdeněk Vágner požehnal. Pro všechny příchozí bylo přichystáno malé občerstvení v podobě punče (pro děti čaj) a vánočky. Podívat se na atmosféru podvečera ve fotkách je možné v odkazu zde.


Mikuláš chodil i po Srlíně

mikuláš chodil i po Srlíně5. 12. je datum, kdy v Srlíně již tradičně obchází Mikuláš se svojí družinou malé děti a naše starší spoluobčany. I letos se tato tradice dodržela a Mikuláš s andělem a čerty se prošli Srlínem. Fotky z akce naleznete zde.


Mikulášská pro děti v sokolovně

Mikulášská pro děti v sokolovněMikuláš naděloval dětem v Bernarticích už v neděli 3. prosince. Zastupitelé městyse uspořádali zábavné odpoledne s mikulášskou nadílkou v místní sokolovně od 14 hodin. Po skončení děti a rodiče pokračovali ve svátečním programu na náměstí, kde se od 16,30 hodin konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Nadílky v sokolovně se zúčastnilo téměř 80 dětí se svými rodiči a prarodiči. Kromě balíčku s dobrotami od Mikuláše děti dostaly od sponzorů akce také různé upomínkové předměty a krásné balónky.  Ze soutěží si potom děti přinášely další bombóny.  Firma Danihel věnovala pro první tři vítěze soutěže v „židličkované“ hodnotné ceny. Pořadatelé děkují všem, kteří podpořili tuto vydařenou akci sponzorskými dary nebo peněžitými obnosy. Děkujeme firmě Danihel Týn nad Vltavou, ZD Nemějice, ZD Bernartice, městysi Bernartice, Pekařství Malých Bernartice, Miroslavu Stropnickému z Borovan a Aničce a Michalovi Suchanovým z restaurace Sokolovna.    J. Sušerová.  Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu zde.


Mladí hasiči SDH Bernartice s vystoupením PAN ZIMA

Mladí hasiči SDH Bernartice s vystoupením PAN ZIMAV sobotu 25. listopadu 2017 se opět představili mladí hasiči SDH Bernartice pod vedením Aleše Kroupy. Tentokrát s komickým vystoupením "PAN ZIMA". Vystoupení mělo několik zastavení s povídáním. Zahájení proběhlo v sále sokolovny, poté se všichni přesunuli na hřiště vedle sokolovny, pak pod hřiště a zase zpět k hudebnímu altánu, následovalo putování po Bernarticích, nejprve za radnici a zakončení proběhlo "předsilvestrovským pochodem" k hasičárně pod Posvátným. Tady povídání pokračovalo coby silvestrovské zakončení roku s "předsilvestrovským" ohňostrojem, který se jaksi nezdařil (protože ještě nebylo silvestra, čertům zvlhnul prach). Na úplný závěr přišli čtyři králové. Fotky z celé akce najdete v odkazu zde: http://www.rajce.net/a14722398


Vítání dětí na radnici v Bernarticích

Vítání dětí na radnici v BernarticíchV pátek v 16 hodin se konalo na bernartické radnici slavnostní vítání nových občánků. Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal na radnici osm dětí z Bernartic, jedno z Borovan a dvě z Olešné. Jmenovitě z Bernartic Martin Vácha, Nikol Haškovcová, Vladimíra Panošová, Matěj Trojáček, Rozálie Stará, Alfred Valenta, Antonín Klíma a Karin Haškovcová, z Borovan Marie Hajíčková a z Olešné Antonie Hallová a Leontýna Brožová. Za obec Olešnou se připojila s gratulací starostka obce paní Miloslava Brožková. Fotky z vítání jsou k mání na radnici nabo v odkaze zde: http://www.rajce.net/a14681506


Otevření nové stáje OMD v Jestřebicích

Otevření nové stáje OMD v JestřebicíchV pátek 10. listopadu byla slavnostně otevřena nová moderní stáj pro 300 kusů skotu. ZD ji vybudovalo na místě starých objektů. Slavnostní otevření zahájil předseda družstva Pavel Novotný, který postupně předal slovo svým hostům: náměstkovi ministra zemědělství Jiřímu Šírovi, Jihočeskému poslanci Janu Zahradníkovi, generálnímu řediteli firmy Farmtec Bohumilu Beladovi, starostovi městyse Pavlu Souhradovi a nakonec faráři Piu Zdeňkovi Vágnerovi, který novému objektu požehnal. Stáj postavila firma Kočí z Písku a S.O.K. Třebíč, ve spolupráci s firmou Farmtec z Jistebnice. Pár fotek z otevření je v odkaze: http://www.rajce.net/a14681488


Martinský jarmark a výstava Tvořivé ruce

Letošní Martinský jarmark se konal přímo na svatého Martina. Sice nepřijel na bílém koni, ale chladné počasí bylo znát na návštěvnosti a asi odradilo spoustu obvyklých návštěvníků. Základní a mateřská škola uspořádala v dopoledních hodinách Martinský jarmark a výstava Tvořivé rucev jídelně školy výstavu pod názvem "Tvořivé ruce". Zde bylo k vidění mnoho hezkých a pracných ručních výrobků, některé byly i k zakoupení. Pár fotek je zde: http://www.rajce.net/a14681547


Gymnastika v tělocvičně ZŠ

Gymnastika v tělocvičně ZŠ Sobotní dopoledne na Martina bylo živo i v tělocvičně bernartické Základní školy. Konal se zde Oblastní přebor SS linie B. Se svými vystoupeními se představilo celkem 16 dětských družstev. Ukázka ve fotografii těch nejmenších je v odkaze: http://www.rajce.net/a14681603


Cyklokros v Bernarticích - 4. ročník

Cyklokros v Bernarticích - 4. ročníkV sobotu 24. září 2017 se konal 4. ročník bernartického cyklokrosu. Vyvrcholením byl hlavní závod s předním českým závodníkem Adamem Ťoupalíkem, mistrem republiky a vícemistrem světa, který potvrdil své kvality a celkově závod vyhrál. Od půl jedenácté ale měly závody dětské kategorie od těch nejmenších na odstrkovadlech. Všechny děti obdržely perníkové medaile, vítězové pak další ocenění na stupních vítězů. Závod se konal pod záštitou senátora Mgr. Jaroslava Větrovského. Pod Posvátný si přišlo zazávodit téměř dvě stovky závodníků. Tímto závodemodstartovala sezona populární TBC série. V celkovém pořadí byl: 1. Adam Ťoupalík (za belgickou stáj Beobank-Corendon Cyclocrossteam), 2. Štěpán Schubert (ČEZ Cyclo Team Tábor) a 3. Martin Bína - bývalý reprezentant. Fotky z celé akce jsou v odkaze zde.


Dětské hřiště v Srlíně

V Srlíně v parčíku na "Jordánku" nainstalovali pracovníci firmy Hřiště pod květinkou z Chlaponic hrací prvky pro děti, které si vybral osadní výbor. Jedná se o další místní část městyse Bernartic, kde bylo vybudováno dětské hřiště.Dětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v SrlíněDětské hřiště v Srlíně


První školní den v Bernarticích

První školní den v BernarticíchPondělí 4. září byl letos prvním školním dnem pro 22 prvňáčků. Po prvním zvonění je přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Dana Růžičková, ředitelka školy Mgr. Ilona Hrychová a zástupci městyse Bernartice - starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a radní Zdeněk Čeněk. Na přivítanou do školních lavic předal starosta všem prvňákům malou sladkou pozornost. Po návštěvě první třídy ještě starosta navštívil třídu devátou. Fotky z pondělka naleznete v odkaze, případně jsou k dispozici na radnici. Odkaz na fotoalbum


Dětský den v Jestřebicích

Předposlední prázdninová sobota v Jestřebicích patřila dětem. Místní si pro děti připravili řadu soutěžních úkolů, "některé" však museli vyřešit sami pořadatelé. Pár fotek je ve fotogalerii.Dětský den v Jestřebicích


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2017

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2017V sobotu odpoledne 19. 8. 2017 se na hřišti vedle bernartické sokolovny kanal desátý ročník Přehlídky dechových hudeb Bernartice 2017. V letošním ročníku vystoupily tyto malé muziky: Kameňáci, Hartmanická muzika, Strašická Pohodovky a Sedmikráska. V průběhu vystoupení byli vylosováni čtyři návštěvníci, kteří obdrželi CD nosič jedné z vystupujících kapel dle svého výběru, na závěr pak starosta předal malou pozornost Strašické Pohodovce, která vyhrála diváckou soutěž o nejlepší, nebo spíše nejvíce se líbící, kapelu. Hodnocení bylo velice vyrovnané. V průběhu odpoledne si mnozí zazpívali a někteří i zatančili. Fotky s ukázkou jsou v odkazu zde.


Bernfest 2017

Bernfest 2017Od pátku 4. 8. podvečer do soboty, respektive neděle krátce po půlnoci, se nesla Bernarticemi festivalová hudba. Na pódiu vedle sokolovny se vystřídalo mnoho hudebníků a před nimi mnoho posluchačů. Každý si vybral, co se mu líbilo, všichni návštěvníci si přišli na své, využita byla i možnost stanování přímo v areélu. Pořadatelé odhadli návštěvu kolem pěti set lidí. Asi vyvrcholením celé akce bylo vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo bandu. Pár fotek ze sobotního večera je v odkaze ve fotoalbu.


Noční soutěž hasičů v Bojenicích

Noční soutěž hasičů v BojenicíchSobotní večer (22. 7. 2017) se kanal v Bojenicích na louce pod kravínem další ročník noční soutěže v hasičském útoku. Do soutěže se přihlásilo 15 družstev mužů a 6 družstev žen. Na nástupu před zahájení soutěže promluvil předseda družstva Pavel Novotný, starosta městyse Pavel Souhrada, za hasiče Zdeněk Patcelt a Aleš Kroupa. Následoval ohňostroj a pak již se začalo soutěžit. Výsledky: Ženy: 1. Oltyně, 2. Křenovice, 3. Mirovice, (v soutěži kolem dosaženého času 40+: 1. Drhovice, 2. Písecká Smoleč, 3. Podolí I). V kategorii muži: 1. Jestřebice, 2. Cígler Team, 3. Písecká Smoleč, (v soutěži kolem dosaženého času 40+: 1. Zbelítov, 2. Bojenice 1, 3. Bernartice). Další pořadí naleznete mezi fotkami. Za krásného počasí se tentokráte soutěžit zvládlo do půlnoci, vyhlášení bylo zahájeno v 0,01 hodin. V průběhu celé soutěže a i po rozdání cen hrál Teplický drak. Fotky jsou k dispozici zde.


19. ročník memoriálu Ladislava Boušky v Srlíně

19. ročník memoriálu Ladislava Boušky v SrlíněV Srlíně patřila první sobota v červenci (1.7.2017), jako již mnoho let, dobrovolným hasičům. Na louce u Smutné se na 19. ročník sjelo celkem 26 družstev. Soutěžilo: 7 x děti, 5 x ženy, 3 x veteráni s PS 8 a 11 x muži a smíšená družstva. Od roku 2015 je to nejen hasičská soutěž, ale také memoriál bývalého starosty Bernartice Ladislava Boušky. Běhá se zkrácená štafeta a požární útok, vodu nabírají děti z kádě, ostatní z říčky Smutné. Letošní výsledky: Děti - přípravka: 1. Drhovice, 2. Bernartice.  Děti – mladší:1. Bernartice, 2. Borovany, Děti – starší: 1. Oltyně, 2. Bernartice, 3. Drhovice. Ženy: 1. Drhovice, 2. Srlín, 3. Oltyně, 4. Rataje, 5. Borovany. Veteráni: 1. Srlín, 2. Svatkovice, 3. Staré Sedlo. Muži a smíšené: 1. Srlín, 2. Drhovice – rakeťáci, 3. Drhovice – junioři, 4. Srlín – smíšené, 5.Oltyně, 6. Rataje, 7. Bojenice, 8. Svatkovice, 9. Borovany, 10. Bernartice, 11.Zběšičky. Za téměř ideálního počasí, (pouze jedno družstvo zmoklo při požárním útoku) se všichni pobavili, děti hojně využily trampolínu a skákací hrad, které byly všem dětem volně k dispozici. Po vyhodnocení soutěže a rozdání cen pokračovala volná zábava s RD mous. P.S.: Největší radost měly děti ze zmrzlinových kornoutů. Fotky z průběhu celé akce jsou ve fotoalbu zde.


Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 10. června 2017 se uskutečnil pietní akt v Lidicích. Přítomní si připomenuli 75. výročí vyhlazení obce Lidice německými okupanty. Mezi pozvanými je tradičně i městys Bernartice. Věnec v místě piety za městys Bernartice položil starosta Pavel Souhrada a člen rady Zdeněk Čeněk. Městys Bernartice již poněkolikáté vypravil pro zájemce autobusový záíjezd. Z Bernartic jelo pouze 8 účastníků včetně starosty a radního. Mrzí nás nezájem žáků naší školy. Zájezd jim byl nabídnut zcela bezplatně. Výpravu doplnili v Písku členové Svazu bojovníků za svobodu. Z přihlášených 26 jich odjelo pouze 13. Po skončení pietního aktu v Lidicích a prohlídce areálu následovala návštěva blízkých Lán s prohlídkou zámeckého parku a hrobu prezidenta T. G. Masaryka na lánském hřbitově. Pár fotek je ve fotoalbu.


Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice


Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.


SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.


130 let SDH Bernartice

130 let SDH BernarticeV sobotu 4. června 2016 se u sokolovny v Bernarticích konalo slavnostní odpoledne k oslavám 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Bernarticích. V úvodu vystoupil starosta městyse Bernartice a starosta bernartického sboru, byla předána ocenění zasloužilým členům za dlouholetou činnost. Poté mladí hasiči Bernartic předvedli všem přítomným několik ukázek, co se již naučili o hasení požárů. Také byla k vidění ukázka z dob, kdy byl sbor založen. Více v ukázce ve foto. http://www.rajce.net/a12839200


Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


2017 12 12 setkání se seniory v sokolovně
více
Rozpočet 2018 oznámení zveřejnění návrhu střednědobého výhledu rozpočtu (2018 - 2020) a návrh ročního rozpočtu 2018
více
Rozpočet 2018 oznámení zveřejnění návrhu střednědobého výhledu rozpočtu (2018 - 2020) a návrh ročního rozpočtu 2018
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%