Městys Bernartice

Aktuality

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů

Městys Bernartice zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterému požehná Pius Zdeněk Vágner. V neděli 30. listopadu 2014 od 16,30 hodin na náměstí. Sváteční chvíle zpříjemní vystoupení žáků ZŠ Bernartice. Pro recitátory vánočních básniček bude připravena sladká odměna.

Rozsvícení vánočního stromu se bude v neděli 30. 11. 2014 konat také od 17,00 hodin v Srlíně u hasičárny na návsi

a od 17,30 hodin v Bojenicích u nové hasičárny.

Předvánoční setkání se seniory - pozvánka

Knihovna Bernartice a starosta městyse Bernartice, spolu se Zákaznickým klubem Jednoty v Bernarticích srdečně zvou na "PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY", které se bude konat v pátek 12. prosince 2014 od 16,00 hodin v místní sokolovně.

Přerušení dodávky elektrické energie v Bernarticích - Za Humny

E ON oznamuje přerušení dodávky elektrické energie dne 26. listopadu 2014 v době od 8,00 do 16,00 hodin v Bernarticích v ulici Za Humny - strana od č.p. 273 kolem bytovek č. 305 a 306 až k č.p. 354. Děkují za pochopení.

Zemřel František Mikolášek

Zemřel František MikolášekS lítostí oznamujeme smutnou zprávu, že v sobotu 15. listopadu 2014, po dlouhé nemoci zemřel pan Mgr. František Mikolášek. Rozloučení se koná v pondělí 24. listopadu 2014 v 11,00 hodin v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie. Parte.

Vzpomínka na bernartického rodáka

V sobotu dne 15. listopadu 2014 uplynulo 100 let od narození štábního kapitána Rudolfa Hrubce. Více o něm v článku k 11. září 2014.

Našel se pes

Našel se pesOpět máme v kotci za radnicí psa. Jedná se o vlčáka menšího vzrůstu, asi štěně, je přítulný. Našel se u Jestřebic. Více na tel. 724180240.

Vítání dětí na radnici

Vítání dětí na radniciV pátek dne 14. listopadu 2014 se v dopoledních hodinách konalo na radnici v Bernarticích slavnostní přivítání nových občánků. Vítání se konalo na dvě etapy. V první starosta Bernartic přivítal nikol Hynkovou, Sofii Mrzenovou, Tomáše Kalinu, Rozálii Dřínovskou, Vandu Luskovou, Václava Charváta, Veroniku Kotrbovou, Dominika Špánka, Elu Votrubovou a Davida Haška z Bernartic.

Vítání dětí na radniciVe druhé pak Jakuba Kukrále, Víta Hošnu a Sáru Sedlákovou z Borovan a Karolínu Hájkovou, Jana Halla a Šimona Řeháka z Olešné.

Kulturní vložku si pro přivítání připravily děti ze základní školy. Více ve foto.

Z Čech až na konec světa - přednáška

Z Čech až na konec světa - přednáškaZ Čech až na konec světa - přednáškaV úterý 4. listopadu 2014 zavítal do Bernartic  známý cestovatel a člen Klubu českých turistů  pan František Šesták z Blatné.  Pro Bernartické si připravil cestopisnou přednášku s promítáním s názvem „Z Čech až na konec světa, aneb putování tzv. Svatojakubskou cestou až na Mys Finisterre ve Španělsku. Inspirací Františkovi Šestákovi byla cesta mírového poselstva krále Jiřího z Poděbrad po zemích západní Evropy v roce 1465. Tuto náročnou cestu s poselstvím podnikl F. Šesták na kole se svým kamarádem v roce 2005.

Čas neúprosně letí - zavzpomínejte

Čas neúprosně letí - zavspomínejteJak neúprosně letí čas, zdá se, že je to vlastně nedávno, kdy jsme se naposledy rozloučili s naším starostou Ladislavem Bouškou. Kdož jste Ladislava znali, i Vy ostatní, věnujte mu tichou vzpomínku. Celý článek

Most v Týnské ulici je opraven

Most v Týnské ulici je opravenPokládkou asfaltového povrchu dokončila firma STRABAG opravu mostu v Týnské ulici. Od soboty 1. listopadu 2014 je most průjezdný.

Blahopřání do Jestřebic

Blahopřání do JestřebicSedmdesáté narozeniny oslavil v pondělí 3. 11. 2014 Stanislav Řezáč z Jestřebic. Pevné zdraví a vše nejlepší přišli popřát starosta Pavel Souhrada a za Jestřebice František Řežábek.

Zimní svoz popelnic je od listopadu.

Oznamujeme, že od 3. listopadu 2014 začíná zimní svoz popelnic, tedy každý týden v pondělí.

Poděkování občanům za záchranu vesnických pošt

Dne 5. 9. 2014 přebralo ředitelství České pošty v Českých Budějovicích výzvu obce Bernartice k urychlenému jednání kopětnému zavedení sobotního provozu bernartické pobočky České pošty. Je smutné, že dodnes se nikdo z České poštyneozval. Z výše uvedeného pochopíte, jak asi leží spokojenost klientů České pošty ne srdci jejímu vedení. Poděkování.

Blahopřání k narozeninám

Blahopřání k narozeninámDevadesáté narozeniny oslavila 5. října 2014 paní Miroslava Kálalová z Bernartic. Do dalších let vše nejlepší, hlavně zdraví popřál starosta s místostarostou.

Divadlo v sokolovně

Divadlo v sokolovněDivadelní spolek Kovářovská opona vystoupila v sobotu v bernartické sokolovně s muzikálovou komedií "Bedřich Smetana - The Greatest Hits". Jednalo se o komediální muzikál z dílny pražského divadla ABC. Všichni, kteří se přišli podívat, se příjemně pobavili. Více ve fotogalerii.

Cestopisná přednáška s promítáním - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice pořádá cestopisnou přednášku s promítáním: "Z Čech až na konec světa - Svatojakubskou cestou na mys Finisterre". V úterý dne 4. listopadu 2014 od 17,30 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích - vchod přes restauraci, přednášet bude pan František Šesták z Blatné. Plakát.

Výsledky komunálních voleb 2014 v Bernarticích

Komunální volby probíhaly v Bernarticích ve třech okrscích. Komise pracovaly ve složení:

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 1 - Bernartice: Anna Mudruňková- předseda, Petr Fuka - místopředseda a členové: jindřich Prach, Nikola Sismilichová, Klára Doubková, Petra Brčáková a Radek Pileček.

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 2 - Svatkovice: Květa Fedáková - předsedkyně, Jana Filařová - místopředsedkyně a členové: Otakar Cejnar, Markéta Kováčová a Marie Srbová.

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 3 - Srlín: Zdeněk Souhrada - předseda, František Vavrek - místopředseda a členové: Avana Haškovcová, Marie Artlová a Dan Vančura.

Výsledky komunálních voleb ve dnech 10. a 11. 10. 2014 v Bernarticích. V příloze jsou výsledné počty, kolik hlasů obdržel který kandidát a v druhé příloze je složení nového zastupitelstva na další volební období.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
výsledek voleb 2014 počty hlasů kandidátům.pdf 1402.8 Kb
výsledek voleb 2014 složení nového zastupitelstva.pdf 290.7 Kb

Cyklokros v Bernarticích - výsledky

V sobotu dne 4. října 2014 se konal pod záštitou senátora Pavla Eyberta v Bernarticích v prostoru vrchu "Posvátný" 1. závod TOI TOI TBC SÉRIE 2014 - veřejný cyklokrosový závod a závod horských kol. Závodilo se za ideálního počasí. Výsledky.

Udělení poděkování zastupitelstvem

Udělení poděkování zastupitelstvemZastupitelstvo obce Bernartice na svém posledním zasedání tohoto volebního období schválilo a posléze i předalo - udělilo poděkování za celoživotní práci v kulturní a spolkové činnosti paní Ludmile Veverkové. Více ve foto.

Svatba u sv. Rozálie

Svatba u sv. RozálieKostelík sv. Rozálie se stává stále více oblíbeným místem pro uzavření sňatku. Dne 16. 8. 2014 si zde své ANO řekli i MUDr. Jan Vašíček a Lenka Lidová. Více ve foto.

Nabídka vyřazených knih

Městys Bernartice nabízí ZDARMA vyřazené knihy z obecní knihovny. Knihy jsou k dispozici na chodbě bernartické radnice.

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Mateřská škola v novém

Mateřská škola v novémZateplení a výměna oken v Mateřské škole v Bernarticích jsou u konce, zbývají drobné úpravy okolí. Více ve foto.

Koncert v kostele sv. Martina

Koncert v kostele sv. MartinaV bernartickém kostele sv. Martina se v pátek 12. září uskutečnil, bohužel za malé účasti veřejnosti, pěvecký koncert Libuše Vlnové, Pavly Nedvědové, Jany Vokrojové- Körnerové, Rostislava Homoly a Jakuba Marouška, za klavírního doprovodu Lenky Ebelové. Program. foto.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

Blahopřání

Blahopřání13. září oslavila v plné svěžesti paní Ludmila Mlčkovská. Vše nejlepší, především pevné zdraví přišli popřát i zástupci obce, starosta Pavel Souhrada a místostarosta Jaromír Fuka.

št.kpt. Rudolf Hrubec - Bernartice nezapomínají

št.kpt. Rudolf Hrubec - Bernartice nezapomínajíVe čtvrtek 11. září 2014 uplyne 70 let od tragického úmrtí bernartického rodáka, štábního kapitána Rudolfa Hrubce, kterému v říjnu 2007 propůjčil prezident republiky Václav Klaus in memoriam "Řád Bílého lva" I. třídy vojenské skupiny za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Více v příloze.(Pomník v Miláně).

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2014 09 10 št kpt R Hrubec článek k výročí.doc 28.7 Kb
št kpt Rudolf Hrubec pomník v Miláně.pdf 907 Kb
Výstřižek.shs 977.4 Kb

Zateplení Mateřské školky v Bernarticích

Zateplení Mateřské školky v BernarticíchPráce na zateplení Mateřské školky v Bernarticích finišují. Hotová je vstupní strana včetně nové fasády. Více ve foto z postupu prací.

Významné výročí

Významné výročíKrásné kulaté osmdesáté narozeniny v plné svěžesti oslavila 30. 8. 2014 paní Marie Supová z Bojenic, rodačka z Líšnice. Poblahopřát přišli zástupci obce paní Pavla Čížková a starosta Pavel Souhrada.

Nová malá tělocvična v ZŠ

Nová malá tělocvična v ZŠNákladem 300 tis. vybudovala obec Bernartice v nevyužívaných  prostorách školy malou tělocvičnu. Hala o velikosti  deset  krát šest metrů bude sloužit  žákům školy , ale i veřejnosti pro klidnější sportovní využití  menších  skupin cvičenců. Tím se uvolní prostory velké tělocvičny pro další možnost komerčního pronájmu.  Vybudováním malé tělocvičny byla dokončena další etapa rozsáhlé rekonstrukce bernartické školy . V dalších létech  školu čeká  například oprava dvorní části fasády nebo úprava povrchů  přístupové části  školy.

Korespondence s Českou poštou

Zveřejňujeme další díl korespondence s Českou poštou ohledně našeho požadavku na sobotní provoz. Dopis.

Kaplička v Bilince je dokončena

Oprava kapličky v BilinceKapličku sv. Jana Nepomuckého v Bilince, zapsanou jako národní kulturní památku, opravila, nákladem 90 tisíc Kč, za přispění dotace z Grantu Jihočeského kraje, stavební firma pana Arnolda z Bernartic. Více ve foto.

První den v Základní škole Bernartice

První den v Základní škole Bernartice1. září 2014 byl letos prvním dnem pro prvňáčky i v bernartické škole. Děti přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Mirka Lidinská společně se zástupkyní ředitelky školy Mgr. Helenou Dostálovou. Za obec prvňáčky přivítal místostarosta obce Jaromír Fuka a zastupitel Zdeněk Čeněk, kteří dětem na uvítanou předali sladké povzbuzení do dalších dní ve škole. Foto z prvního dne.

Povídání o Súdánu - beseda v knihovně

Povídání o Súdánu - beseda v knihovněV úterý 26. srpna se v zahradě Obecní knihovny v Bernarticích uskutečnilo první setkání s PhDr. Petrem Pelikánem, honorárním konzulem  Súdánské republiky, který přítomné seznámil s historií a současným životem  v africkém Súdánu. Přivezl s sebou svoji súdánskou kamarádku Súrii a její sestru. Více ve fotogalerii.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Oprava mostu v Bernarticích

Oprava mostu v BernarticíchS týdenním zpožděním, od 18. 8. 2014, započala stavební firma Strabag s opravou mostu v Bernarticích "u mlýna" ev. číslo 105-041. Práce budou probíhat přibližně do konce října. Objízdná trasa vede přes Borovany. Fotky z postupu opravy. Oprava mostu pokračuje vyzdíváním nových bočních zdí, k opravě se používá původní vybouraný kamen, fotky jsou přidány v albu o postupu prací.

Odcizené posezení

Odcizené posezeníOdcizené posezeníNeznámý výtečník nám z neděle na pondělí po pouti u Rozárky z prostor u kostelíka odcizil jeden kus posezení. Zatím se nám nepodařilo nic zjistit. Obracíme se proto na Vás s žádostí o jakoukoli informaci, která by vedla k dopadení pachatele. Děkujeme.

Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014

Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014Ve čtvrtek 21. 8. 2014 se v Úsilném (Voselnu) u Českých Budějovic konalo slavnostní vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola soutěže "Vesnice roku 2014 v Programu obnovy venkova" - 20. ročníku. Naše obec získala čestné uznání za zachování novodobé historie obce. Celá akce byla velice pěkně připravena ve stylu retro. Více ve fotogalerii.

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.

Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.

Dětské odpoledne v Jestřebicích

Dětské odpoledne v JestřebicíchV sobotu 2. srpna pořádaly členky SDH v Jestřebicích zábavné odpoledne pro děti.  Pro děti připravily mnoho soutěžních disciplín, do některých zapojily i rodiče. Více naleznete ve fotogalerii. Pořadatelé děkují všem, kteří se na přípravě a realizaci podíleli. 

Indiáni ve Zběšicích

Indiáni ve ZběšicíchDěti ve Zběšicích si opět zpříjemnily prázdniny. V sobotu 26.7.2014 maminky a babičky pro ně připravily indiánské odpoledne se spoustou napečených dobrot. Všechny děti přišly v maskách, jako skuteční indiáni. Při hrách a soutěžích nechybělo ani střílení z pravého luku a pušky. Tatínkové zatím chystali večeři na ohni - opékání buřtů a bramboráků. Když se setmělo, vydaly se děti po "svíčkové" cestě hledat indiánského náčelníka. Pak si všichni popřáli dobrou noc. Více ve foto.

Pouť u Rozárky

Pouť u RozárkyPouť u RozárkyPouť u RozárkyKaždoročně v červenci po Jindřichu se koná u kostelíka Sv. Rozálie tradiční pouť. Obec Bernartice věnuje přípravě velkou pozornost . Pečlivě se udržuje prostor kolem kostelíka a studánky, ale i vysečeme cestu z Bernartic až do Borovan. Připravíme posezení pro hosty a k příjemné náladě zahraje Jindra Jírovec. Mezi jedenáctou a dvanáctou pak v kostelíku probíhá mše. Myslím, že do tohoto místa nepatří hlasité pouťové atrakce.Lidé se zde schází právě pro to, aby se v této uspěchané době potkali, poseděli třeba u piva a popovídali si. Myslím, že právě proto se jich zde schází stále víc a jsem za to rád. Letos nám přálo i počasí.  Pavel Souhrada

 

Nový přívěs pro hasiče v Bojenicích

Novým přívěsem na hasičskou stříkačku PS 12 a vybavení se mohou pochlubit bojeničtí hasiči. Přívěs pro bojenické zakoupila obec Bernartice od firmy Vezeko s.r.o. z Velkého Meziříčí za částku 48 575,- Kč.Nový přívěs pro hasiče v BojenicíchNový přívěs pro hasiče v Bojenicích

Noční hasičská soutěž v Bojenicích

Noční hasičská soutěž v BojenicíchV sobotu dne 19. 7. 2014 se konal v Bojenicích pod areálem ZD Bernartice další ročník Noční soutěže v požárním sportu. Fotodokumentaci naleznete zde.

Tomáš Sup v Kostele sv. Martina v Bernarticích.

Tomáš Sup v Kostele sv. Martina v Bernarticích.Již podeváté vystoupil v kostele sv. Martina v Bernarticích Tomáš Sup a jeho hosté. Více než sto příznivců vážné hudby slyšelo tentokrát českou hudbu - lidové písně a A. Dvořáka - program. Na klavír doprovázela Tomáše paní Lenka Ebelová. Několik skladeb zahrála i Tomášova neteř Petra Malá z Temešváru. V úvodu věnoval Tomáš Sup skladbu Ave Maria své věrné posluchačce, paní Marii Novákové z Rastor, která více jak deset let žila v pečovatelském domě v Bernarticích a letos by se dožila 90 let. V závěru za spokojené poblikum umělcům poděkoval symbolickou květinou starosta. Tomáš a jeho hosté se těší na příští, tedy desátý ročník a my také. Více ve foto.

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Oprava místní komunikace Bernartice - Jestřebice

Oprava místní komunikace Bernartice - JestřebiceVe dnech 7. - 9. 7. 2014 provedla firma Trkovský opravu místní komunikace z Bernartic do Jestřebic. Náklady obce na opravu jsou 3 067 000,- Kč. Více ve fotogalerii

Neckyáda Srlín 2014

Neckyáda Srlín 2014V sobotu 12. 7. 2014 se konala v Srlíně u požádní nádrže každoroční soutěž - neckyáda. Letošního snad jubilejního desátého ročníku se zúčastnilo 16 soutěžních dvojic. Více, včetně výsledků, se dozvíte ve fotogalerii.

Piráti ve Zběšicích

Piráti ve ZběšicíchV sobotu 28.června 2014 přivítaly děti ve Zběšicích léto, tentokrát v pirátském stylu. Odpoledne plné her, soutěží a dobrot si náramně užily. Viz foto.

O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky v Srlíně

O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky v SrlíněV sobotu dne 28. června 2014 se konalo další soutěžení sborů dobrovolných hasičů v Srlíně. Další ročník soutěže O srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky přilákal do Srlína, na již tradiční louku u říčky Smutné jedno družstvo dětí, pět družstev žen a třináct družstev mužů. Za krásného počasí se všichni dobře bavili. Letošní ročník, když si odmyslíme suverénní výkon družstva mužů z Jestřebic, kteří vyhráli svoji kategorii bezkonkurenčním způsobem, ovládly družstva z Drhovic. Děti - první místo Drhovice, ženy: 1. Drhovice, 2. Srlín, 3. Radětice, muži: 1. Jestřebice, 2. Drhovice"B", 3. Drhovice "A". Po rozdání diplomů pokračovala zábava při hudbě Teplického draka do doby, než se přihnala děšťová přeháňka, která pokazila závěr dne. Více ve foto Videa jsou ke zhlédnutí zde.

Lidice 2014 - pietní akt

Lidice 2014 - pietní aktPietního aktu k uctění památky obětí lidické tragédie se zúčastnili i zástupci obce Bernartice. Starosta s místostarostou položili věnec u společného hrobu lidických obětí. Obec Bernartice uspořádala na tento pietní akt pro naše občany zájezd. Je škoda, že se nám nepodařilo autobus zcela obsadit. Od vypálení obce Lidice letos uplynulo 72 let. Fotogalerie

Klatovy - Lubský les -pietní akt

Klatovy - Lubský les -pietní aktPamátku 21 bernartických občanů, popravených na střelnici ve Spáleném lese v Lubech u Klatov uctili představitelé obce. Pietního aktu se zúčastnil starosta, místostarosta, zastupitelka Pavla Čížková a člen rady Zdeněk Čeněk. Poté naši zástupci přijmuli pozvání na besedu se zástupci Konfederace politických vězňů z Klatov, která se konala na klatovské radnici. Bernartičtí tím oplatili návštěvu klatovských z 8. 5. letošního roku, kdy se vzpomínky na Posvátném zúčastnili hosté z Klatov. Fotodokumentace.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

100. výroči narození generála Rudolfa Severina Krzáka

100. výroči narození generála Rudolfa Severina KrzákaVzpomínka na bernartického rodáka generála Rudolfa Severina Krzáka. Obec Bernartice ve spolupráci s Klubem veteránů výsadkářů z Písku , zastoupeného Pavlem Valentou a Vladimírem Klimšou, uspořádala vzpomínkovou akci na svého významného rodáka. Součástí vzpomínky bylo položení věnců u jeho hrobu, odhalení pamětní desky na jeho rodném domě a vzpomínkový podvečer v bernartické sokolovně, spojený s  předáním pamětních medailí a promítnutím dokumentů z Vojenského historického ústavu připravených a prezentovaných PhDr. Prokopem Tomkem a ředitelem VHÚ Mgr. Alešem Knížkem. Sešlo se mnoho hostů, dcera Ing. Arch. Zdeňka Zetková – Mc Kenzie (žije v Londýně), syn Ing. Jan Krzák, ak. malířka Dagmar Doubková, Dr. Dagmar Blümlová, Dr. Marta Verébová, senátor Pavel Eybert, ředitel Lidického památníku JUDr. Milouš Červencl, starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr, ředitel VHÚ Mgr. Aleš Knížek. Přijelo mnoho zástupců vojenských útvarů, včele průvodu byly neseny vojenské zástavy. Čestnou stráž u hrobu a pamětní desky stáli vojáci z Jindřichohradeckého útvaru. Ze zdravotních důvodů se setkání nemohl zúčastnit František Mikolášek, jeho pozdrav hostům tlumočil starosta. Na konci vzpomínkové akce bylo pro účastníky připraveno malé pohoštění. Obec Bernartice děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě akce, pracovníkům VHÚ, Mgr. Miladě Jirouškové a Anně Suchanové .  Je škoda, že se akce nezúčastnila televize, jak Česká, tak regionální, přesto že byly pozvány.   Více ve fotogalerii.

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

Zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva městyse

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 26.11.2014

Svátek slaví: Artur

aktuality

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů

Městys Bernartice zve na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterému požehná Pius Zdeněk Vágner. V neděli 30. listopadu 2014 od 16,30 hodin na náměstí. Sváteční chvíle zpříjemní vystoupení žáků ZŠ Bernartice. Pro recitátory vánočních básniček bude připravena sladká odměna.

Rozsvícení vánočního stromu se bude v neděli 30. 11. 2014 konat také od 17,00 hodin v Srlíně u hasičárny na návsi

a od 17,30 hodin v Bojenicích u nové hasičárny.


Předvánoční setkání se seniory - pozvánka

Knihovna Bernartice a starosta městyse Bernartice, spolu se Zákaznickým klubem Jednoty v Bernarticích srdečně zvou na "PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY", které se bude konat v pátek 12. prosince 2014 od 16,00 hodin v místní sokolovně.


Přerušení dodávky elektrické energie v Bernarticích - Za Humny

E ON oznamuje přerušení dodávky elektrické energie dne 26. listopadu 2014 v době od 8,00 do 16,00 hodin v Bernarticích v ulici Za Humny - strana od č.p. 273 kolem bytovek č. 305 a 306 až k č.p. 354. Děkují za pochopení.


Zemřel František Mikolášek

Zemřel František MikolášekS lítostí oznamujeme smutnou zprávu, že v sobotu 15. listopadu 2014, po dlouhé nemoci zemřel pan Mgr. František Mikolášek. Rozloučení se koná v pondělí 24. listopadu 2014 v 11,00 hodin v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie. Parte.


Vzpomínka na bernartického rodáka

V sobotu dne 15. listopadu 2014 uplynulo 100 let od narození štábního kapitána Rudolfa Hrubce. Více o něm v článku k 11. září 2014.


Našel se pes

Našel se pesOpět máme v kotci za radnicí psa. Jedná se o vlčáka menšího vzrůstu, asi štěně, je přítulný. Našel se u Jestřebic. Více na tel. 724180240.


Vítání dětí na radnici

Vítání dětí na radniciV pátek dne 14. listopadu 2014 se v dopoledních hodinách konalo na radnici v Bernarticích slavnostní přivítání nových občánků. Vítání se konalo na dvě etapy. V první starosta Bernartic přivítal nikol Hynkovou, Sofii Mrzenovou, Tomáše Kalinu, Rozálii Dřínovskou, Vandu Luskovou, Václava Charváta, Veroniku Kotrbovou, Dominika Špánka, Elu Votrubovou a Davida Haška z Bernartic.

Vítání dětí na radniciVe druhé pak Jakuba Kukrále, Víta Hošnu a Sáru Sedlákovou z Borovan a Karolínu Hájkovou, Jana Halla a Šimona Řeháka z Olešné.

Kulturní vložku si pro přivítání připravily děti ze základní školy. Více ve foto.


Z Čech až na konec světa - přednáška

Z Čech až na konec světa - přednáškaZ Čech až na konec světa - přednáškaV úterý 4. listopadu 2014 zavítal do Bernartic  známý cestovatel a člen Klubu českých turistů  pan František Šesták z Blatné.  Pro Bernartické si připravil cestopisnou přednášku s promítáním s názvem „Z Čech až na konec světa, aneb putování tzv. Svatojakubskou cestou až na Mys Finisterre ve Španělsku. Inspirací Františkovi Šestákovi byla cesta mírového poselstva krále Jiřího z Poděbrad po zemích západní Evropy v roce 1465. Tuto náročnou cestu s poselstvím podnikl F. Šesták na kole se svým kamarádem v roce 2005.


Čas neúprosně letí - zavzpomínejte

Čas neúprosně letí - zavspomínejteJak neúprosně letí čas, zdá se, že je to vlastně nedávno, kdy jsme se naposledy rozloučili s naším starostou Ladislavem Bouškou. Kdož jste Ladislava znali, i Vy ostatní, věnujte mu tichou vzpomínku. Celý článek


Most v Týnské ulici je opraven

Most v Týnské ulici je opravenPokládkou asfaltového povrchu dokončila firma STRABAG opravu mostu v Týnské ulici. Od soboty 1. listopadu 2014 je most průjezdný.


Blahopřání do Jestřebic

Blahopřání do JestřebicSedmdesáté narozeniny oslavil v pondělí 3. 11. 2014 Stanislav Řezáč z Jestřebic. Pevné zdraví a vše nejlepší přišli popřát starosta Pavel Souhrada a za Jestřebice František Řežábek.


Zimní svoz popelnic je od listopadu.

Oznamujeme, že od 3. listopadu 2014 začíná zimní svoz popelnic, tedy každý týden v pondělí.


Poděkování občanům za záchranu vesnických pošt

Dne 5. 9. 2014 přebralo ředitelství České pošty v Českých Budějovicích výzvu obce Bernartice k urychlenému jednání kopětnému zavedení sobotního provozu bernartické pobočky České pošty. Je smutné, že dodnes se nikdo z České poštyneozval. Z výše uvedeného pochopíte, jak asi leží spokojenost klientů České pošty ne srdci jejímu vedení. Poděkování.


Blahopřání k narozeninám

Blahopřání k narozeninámDevadesáté narozeniny oslavila 5. října 2014 paní Miroslava Kálalová z Bernartic. Do dalších let vše nejlepší, hlavně zdraví popřál starosta s místostarostou.


Divadlo v sokolovně

Divadlo v sokolovněDivadelní spolek Kovářovská opona vystoupila v sobotu v bernartické sokolovně s muzikálovou komedií "Bedřich Smetana - The Greatest Hits". Jednalo se o komediální muzikál z dílny pražského divadla ABC. Všichni, kteří se přišli podívat, se příjemně pobavili. Více ve fotogalerii.


Cestopisná přednáška s promítáním - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice pořádá cestopisnou přednášku s promítáním: "Z Čech až na konec světa - Svatojakubskou cestou na mys Finisterre". V úterý dne 4. listopadu 2014 od 17,30 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích - vchod přes restauraci, přednášet bude pan František Šesták z Blatné. Plakát.


Výsledky komunálních voleb 2014 v Bernarticích

Komunální volby probíhaly v Bernarticích ve třech okrscích. Komise pracovaly ve složení:

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 1 - Bernartice: Anna Mudruňková- předseda, Petr Fuka - místopředseda a členové: jindřich Prach, Nikola Sismilichová, Klára Doubková, Petra Brčáková a Radek Pileček.

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 2 - Svatkovice: Květa Fedáková - předsedkyně, Jana Filařová - místopředsedkyně a členové: Otakar Cejnar, Markéta Kováčová a Marie Srbová.

Výsledky komunálních voleb 2014 v BernarticíchOkrsek č. 3 - Srlín: Zdeněk Souhrada - předseda, František Vavrek - místopředseda a členové: Avana Haškovcová, Marie Artlová a Dan Vančura.

Výsledky komunálních voleb ve dnech 10. a 11. 10. 2014 v Bernarticích. V příloze jsou výsledné počty, kolik hlasů obdržel který kandidát a v druhé příloze je složení nového zastupitelstva na další volební období.


Cyklokros v Bernarticích - výsledky

V sobotu dne 4. října 2014 se konal pod záštitou senátora Pavla Eyberta v Bernarticích v prostoru vrchu "Posvátný" 1. závod TOI TOI TBC SÉRIE 2014 - veřejný cyklokrosový závod a závod horských kol. Závodilo se za ideálního počasí. Výsledky.


Udělení poděkování zastupitelstvem

Udělení poděkování zastupitelstvemZastupitelstvo obce Bernartice na svém posledním zasedání tohoto volebního období schválilo a posléze i předalo - udělilo poděkování za celoživotní práci v kulturní a spolkové činnosti paní Ludmile Veverkové. Více ve foto.


Svatba u sv. Rozálie

Svatba u sv. RozálieKostelík sv. Rozálie se stává stále více oblíbeným místem pro uzavření sňatku. Dne 16. 8. 2014 si zde své ANO řekli i MUDr. Jan Vašíček a Lenka Lidová. Více ve foto.


Nabídka vyřazených knih

Městys Bernartice nabízí ZDARMA vyřazené knihy z obecní knihovny. Knihy jsou k dispozici na chodbě bernartické radnice.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Mateřská škola v novém

Mateřská škola v novémZateplení a výměna oken v Mateřské škole v Bernarticích jsou u konce, zbývají drobné úpravy okolí. Více ve foto.


Koncert v kostele sv. Martina

Koncert v kostele sv. MartinaV bernartickém kostele sv. Martina se v pátek 12. září uskutečnil, bohužel za malé účasti veřejnosti, pěvecký koncert Libuše Vlnové, Pavly Nedvědové, Jany Vokrojové- Körnerové, Rostislava Homoly a Jakuba Marouška, za klavírního doprovodu Lenky Ebelové. Program. foto.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


Blahopřání

Blahopřání13. září oslavila v plné svěžesti paní Ludmila Mlčkovská. Vše nejlepší, především pevné zdraví přišli popřát i zástupci obce, starosta Pavel Souhrada a místostarosta Jaromír Fuka.


št.kpt. Rudolf Hrubec - Bernartice nezapomínají

št.kpt. Rudolf Hrubec - Bernartice nezapomínajíVe čtvrtek 11. září 2014 uplyne 70 let od tragického úmrtí bernartického rodáka, štábního kapitána Rudolfa Hrubce, kterému v říjnu 2007 propůjčil prezident republiky Václav Klaus in memoriam "Řád Bílého lva" I. třídy vojenské skupiny za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Více v příloze.(Pomník v Miláně).


Zateplení Mateřské školky v Bernarticích

Zateplení Mateřské školky v BernarticíchPráce na zateplení Mateřské školky v Bernarticích finišují. Hotová je vstupní strana včetně nové fasády. Více ve foto z postupu prací.


Významné výročí

Významné výročíKrásné kulaté osmdesáté narozeniny v plné svěžesti oslavila 30. 8. 2014 paní Marie Supová z Bojenic, rodačka z Líšnice. Poblahopřát přišli zástupci obce paní Pavla Čížková a starosta Pavel Souhrada.


Nová malá tělocvična v ZŠ

Nová malá tělocvična v ZŠNákladem 300 tis. vybudovala obec Bernartice v nevyužívaných  prostorách školy malou tělocvičnu. Hala o velikosti  deset  krát šest metrů bude sloužit  žákům školy , ale i veřejnosti pro klidnější sportovní využití  menších  skupin cvičenců. Tím se uvolní prostory velké tělocvičny pro další možnost komerčního pronájmu.  Vybudováním malé tělocvičny byla dokončena další etapa rozsáhlé rekonstrukce bernartické školy . V dalších létech  školu čeká  například oprava dvorní části fasády nebo úprava povrchů  přístupové části  školy.


Korespondence s Českou poštou

Zveřejňujeme další díl korespondence s Českou poštou ohledně našeho požadavku na sobotní provoz. Dopis.


Kaplička v Bilince je dokončena

Oprava kapličky v BilinceKapličku sv. Jana Nepomuckého v Bilince, zapsanou jako národní kulturní památku, opravila, nákladem 90 tisíc Kč, za přispění dotace z Grantu Jihočeského kraje, stavební firma pana Arnolda z Bernartic. Více ve foto.


První den v Základní škole Bernartice

První den v Základní škole Bernartice1. září 2014 byl letos prvním dnem pro prvňáčky i v bernartické škole. Děti přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Mirka Lidinská společně se zástupkyní ředitelky školy Mgr. Helenou Dostálovou. Za obec prvňáčky přivítal místostarosta obce Jaromír Fuka a zastupitel Zdeněk Čeněk, kteří dětem na uvítanou předali sladké povzbuzení do dalších dní ve škole. Foto z prvního dne.


Povídání o Súdánu - beseda v knihovně

Povídání o Súdánu - beseda v knihovněV úterý 26. srpna se v zahradě Obecní knihovny v Bernarticích uskutečnilo první setkání s PhDr. Petrem Pelikánem, honorárním konzulem  Súdánské republiky, který přítomné seznámil s historií a současným životem  v africkém Súdánu. Přivezl s sebou svoji súdánskou kamarádku Súrii a její sestru. Více ve fotogalerii.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Oprava mostu v Bernarticích

Oprava mostu v BernarticíchS týdenním zpožděním, od 18. 8. 2014, započala stavební firma Strabag s opravou mostu v Bernarticích "u mlýna" ev. číslo 105-041. Práce budou probíhat přibližně do konce října. Objízdná trasa vede přes Borovany. Fotky z postupu opravy. Oprava mostu pokračuje vyzdíváním nových bočních zdí, k opravě se používá původní vybouraný kamen, fotky jsou přidány v albu o postupu prací.


Odcizené posezení

Odcizené posezeníOdcizené posezeníNeznámý výtečník nám z neděle na pondělí po pouti u Rozárky z prostor u kostelíka odcizil jeden kus posezení. Zatím se nám nepodařilo nic zjistit. Obracíme se proto na Vás s žádostí o jakoukoli informaci, která by vedla k dopadení pachatele. Děkujeme.


Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014

Vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2014Ve čtvrtek 21. 8. 2014 se v Úsilném (Voselnu) u Českých Budějovic konalo slavnostní vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola soutěže "Vesnice roku 2014 v Programu obnovy venkova" - 20. ročníku. Naše obec získala čestné uznání za zachování novodobé historie obce. Celá akce byla velice pěkně připravena ve stylu retro. Více ve fotogalerii.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.


Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.


Dětské odpoledne v Jestřebicích

Dětské odpoledne v JestřebicíchV sobotu 2. srpna pořádaly členky SDH v Jestřebicích zábavné odpoledne pro děti.  Pro děti připravily mnoho soutěžních disciplín, do některých zapojily i rodiče. Více naleznete ve fotogalerii. Pořadatelé děkují všem, kteří se na přípravě a realizaci podíleli. 


Indiáni ve Zběšicích

Indiáni ve ZběšicíchDěti ve Zběšicích si opět zpříjemnily prázdniny. V sobotu 26.7.2014 maminky a babičky pro ně připravily indiánské odpoledne se spoustou napečených dobrot. Všechny děti přišly v maskách, jako skuteční indiáni. Při hrách a soutěžích nechybělo ani střílení z pravého luku a pušky. Tatínkové zatím chystali večeři na ohni - opékání buřtů a bramboráků. Když se setmělo, vydaly se děti po "svíčkové" cestě hledat indiánského náčelníka. Pak si všichni popřáli dobrou noc. Více ve foto.


Pouť u Rozárky

Pouť u RozárkyPouť u RozárkyPouť u RozárkyKaždoročně v červenci po Jindřichu se koná u kostelíka Sv. Rozálie tradiční pouť. Obec Bernartice věnuje přípravě velkou pozornost . Pečlivě se udržuje prostor kolem kostelíka a studánky, ale i vysečeme cestu z Bernartic až do Borovan. Připravíme posezení pro hosty a k příjemné náladě zahraje Jindra Jírovec. Mezi jedenáctou a dvanáctou pak v kostelíku probíhá mše. Myslím, že do tohoto místa nepatří hlasité pouťové atrakce.Lidé se zde schází právě pro to, aby se v této uspěchané době potkali, poseděli třeba u piva a popovídali si. Myslím, že právě proto se jich zde schází stále víc a jsem za to rád. Letos nám přálo i počasí.  Pavel Souhrada

 


Nový přívěs pro hasiče v Bojenicích

Novým přívěsem na hasičskou stříkačku PS 12 a vybavení se mohou pochlubit bojeničtí hasiči. Přívěs pro bojenické zakoupila obec Bernartice od firmy Vezeko s.r.o. z Velkého Meziříčí za částku 48 575,- Kč.Nový přívěs pro hasiče v BojenicíchNový přívěs pro hasiče v Bojenicích


Noční hasičská soutěž v Bojenicích

Noční hasičská soutěž v BojenicíchV sobotu dne 19. 7. 2014 se konal v Bojenicích pod areálem ZD Bernartice další ročník Noční soutěže v požárním sportu. Fotodokumentaci naleznete zde.


Tomáš Sup v Kostele sv. Martina v Bernarticích.

Tomáš Sup v Kostele sv. Martina v Bernarticích.Již podeváté vystoupil v kostele sv. Martina v Bernarticích Tomáš Sup a jeho hosté. Více než sto příznivců vážné hudby slyšelo tentokrát českou hudbu - lidové písně a A. Dvořáka - program. Na klavír doprovázela Tomáše paní Lenka Ebelová. Několik skladeb zahrála i Tomášova neteř Petra Malá z Temešváru. V úvodu věnoval Tomáš Sup skladbu Ave Maria své věrné posluchačce, paní Marii Novákové z Rastor, která více jak deset let žila v pečovatelském domě v Bernarticích a letos by se dožila 90 let. V závěru za spokojené poblikum umělcům poděkoval symbolickou květinou starosta. Tomáš a jeho hosté se těší na příští, tedy desátý ročník a my také. Více ve foto.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Oprava místní komunikace Bernartice - Jestřebice

Oprava místní komunikace Bernartice - JestřebiceVe dnech 7. - 9. 7. 2014 provedla firma Trkovský opravu místní komunikace z Bernartic do Jestřebic. Náklady obce na opravu jsou 3 067 000,- Kč. Více ve fotogalerii


Neckyáda Srlín 2014

Neckyáda Srlín 2014V sobotu 12. 7. 2014 se konala v Srlíně u požádní nádrže každoroční soutěž - neckyáda. Letošního snad jubilejního desátého ročníku se zúčastnilo 16 soutěžních dvojic. Více, včetně výsledků, se dozvíte ve fotogalerii.


Piráti ve Zběšicích

Piráti ve ZběšicíchV sobotu 28.června 2014 přivítaly děti ve Zběšicích léto, tentokrát v pirátském stylu. Odpoledne plné her, soutěží a dobrot si náramně užily. Viz foto.


O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky v Srlíně

O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky v SrlíněV sobotu dne 28. června 2014 se konalo další soutěžení sborů dobrovolných hasičů v Srlíně. Další ročník soutěže O srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky přilákal do Srlína, na již tradiční louku u říčky Smutné jedno družstvo dětí, pět družstev žen a třináct družstev mužů. Za krásného počasí se všichni dobře bavili. Letošní ročník, když si odmyslíme suverénní výkon družstva mužů z Jestřebic, kteří vyhráli svoji kategorii bezkonkurenčním způsobem, ovládly družstva z Drhovic. Děti - první místo Drhovice, ženy: 1. Drhovice, 2. Srlín, 3. Radětice, muži: 1. Jestřebice, 2. Drhovice"B", 3. Drhovice "A". Po rozdání diplomů pokračovala zábava při hudbě Teplického draka do doby, než se přihnala děšťová přeháňka, která pokazila závěr dne. Více ve foto Videa jsou ke zhlédnutí zde.


Lidice 2014 - pietní akt

Lidice 2014 - pietní aktPietního aktu k uctění památky obětí lidické tragédie se zúčastnili i zástupci obce Bernartice. Starosta s místostarostou položili věnec u společného hrobu lidických obětí. Obec Bernartice uspořádala na tento pietní akt pro naše občany zájezd. Je škoda, že se nám nepodařilo autobus zcela obsadit. Od vypálení obce Lidice letos uplynulo 72 let. Fotogalerie


Klatovy - Lubský les -pietní akt

Klatovy - Lubský les -pietní aktPamátku 21 bernartických občanů, popravených na střelnici ve Spáleném lese v Lubech u Klatov uctili představitelé obce. Pietního aktu se zúčastnil starosta, místostarosta, zastupitelka Pavla Čížková a člen rady Zdeněk Čeněk. Poté naši zástupci přijmuli pozvání na besedu se zástupci Konfederace politických vězňů z Klatov, která se konala na klatovské radnici. Bernartičtí tím oplatili návštěvu klatovských z 8. 5. letošního roku, kdy se vzpomínky na Posvátném zúčastnili hosté z Klatov. Fotodokumentace.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


100. výroči narození generála Rudolfa Severina Krzáka

100. výroči narození generála Rudolfa Severina KrzákaVzpomínka na bernartického rodáka generála Rudolfa Severina Krzáka. Obec Bernartice ve spolupráci s Klubem veteránů výsadkářů z Písku , zastoupeného Pavlem Valentou a Vladimírem Klimšou, uspořádala vzpomínkovou akci na svého významného rodáka. Součástí vzpomínky bylo položení věnců u jeho hrobu, odhalení pamětní desky na jeho rodném domě a vzpomínkový podvečer v bernartické sokolovně, spojený s  předáním pamětních medailí a promítnutím dokumentů z Vojenského historického ústavu připravených a prezentovaných PhDr. Prokopem Tomkem a ředitelem VHÚ Mgr. Alešem Knížkem. Sešlo se mnoho hostů, dcera Ing. Arch. Zdeňka Zetková – Mc Kenzie (žije v Londýně), syn Ing. Jan Krzák, ak. malířka Dagmar Doubková, Dr. Dagmar Blümlová, Dr. Marta Verébová, senátor Pavel Eybert, ředitel Lidického památníku JUDr. Milouš Červencl, starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr, ředitel VHÚ Mgr. Aleš Knížek. Přijelo mnoho zástupců vojenských útvarů, včele průvodu byly neseny vojenské zástavy. Čestnou stráž u hrobu a pamětní desky stáli vojáci z Jindřichohradeckého útvaru. Ze zdravotních důvodů se setkání nemohl zúčastnit František Mikolášek, jeho pozdrav hostům tlumočil starosta. Na konci vzpomínkové akce bylo pro účastníky připraveno malé pohoštění. Obec Bernartice děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě akce, pracovníkům VHÚ, Mgr. Miladě Jirouškové a Anně Suchanové .  Je škoda, že se akce nezúčastnila televize, jak Česká, tak regionální, přesto že byly pozvány.   Více ve fotogalerii.


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


Zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva městyse
více

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano(71%)
71%
Ne
odpověď Ne(29%)
29%