Městys Bernartice

Aktuality

Zasedání zastupitelstva městyse dne 28.5.2015 - pozvání

Veřejné zasedání se koná dne 28. 5. 2015 od 20,00 hodin na radnici v Bernarticích. Více na úřední desce.

SDH Svatkovice - pozvánka na pohárovou soutěž 13.6.2015

Sbor dobrovolných hasičů Svatkovice - Rakov Vás zve na Pohárovou soutěž "O pohár velitele sboru", která se bude konat v sobotu dne 13. června 2015 na louce ver Svatkovicích směrem na Borovany. Začátek - příjezd družstev ve 13,00 hodin. Plakát s propozicemi.

Rákov setkání rodáků 6. 6. 2015 - pozvánka

Setkání rodáků a přátel obce Rakov, u příležitosti 120 let výročí postavení kapličky, se bude konat v sobotu 6. června 2015 od 14,00 hodin. Kaplička bude vysvěcena se mší svatou, k odpolední zábavě bude hrát "Písecká čtyřka". Všichni jste zváni. Plakát.

Bernartický sekáč 2015 - pozvánka

Bernartický sekáč 2015 - pozvánkaMěstys Bernartice, pod záštitou předsedy ZD Bernartice, pořádá v sobotu dne 13. června 2015 od 9,00 hodin, v lokalitě "Posvátný" již 4 ročník soutěže BERNARTICKÝ SEKÁČ. Podmínky soutěže budou sděleny na místě, pro nejlepší sekáče budou připraveny ceny. Těšíme se na Vaši účast. Občerstvení zajištěno. Plakát.

Dětská lékařka v Bernarticích - nové otevření ordinace od 1.7.2015

V Bernarticích se připravuje otevření nové dětské ordinace ve zdravotním středisku, vedle praktického lékaře. Zahájení provozu bude 1. července 2015. Ordinovat bude MUDr. Zlata Mikulášová z Bechyně. Více v letáku zde.

Zájezd do Lidic - pozvánka na 13. 6. 2015

Městys Bernartice pořádá dne 13. června 2015 zájezd do Lidic na pietní vzpomínku k 73. výročí vyhlazení obce. Plakát s pozváním.

Půjčka z fondu rozvoje bydlení II. kolo - vyhlášení

Vyhlášení je na úřední desce městyse.

70. výročí ukončení 2. světové války

70. výročí ukončení 2. světové války70. výročí ukončení 2. světové války v Bernarticích si připomenuli diváci v České televizi. Kdo nestihl, může zhlédnout zde: Průvod s kladením věnců v Bernarticích dne 8. 5. 2015 z pohledu fotografií ve fotogalerii zde.

Nejvyšší ocenění ČASPV pro paní Květu Zelenkovou

Zlatou medaili Dr. Miroslava Tyrše obdržela za celoživotní práci v tělovýchově paní Květa Zelenková. K blahopřání a poděkování se připojuje i Městys Bernartice. Ocenění.

Blahopřání k životnímu jubileu

16. dubna oslavila krásné kulaté životní jubileum paní Jiřina Nováková z Jestřebic. Pogratulovat ji přišli zástupci městyse Bernartice pan František Řežábek a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu

Letní svoz odpadů od 13. 4.2015 - oznámení

Oznamujeme občanům, že dne 13. dubna 2015 bude poslední zimní svoz popelnic. Další svozy budou po čtrnácti dnech - každý SUDÝ týden.

Divadlo v Srlíně

Divadlo v SrlíněI letošní rok se v březnu uskutečnilo divadelní představení v hospůdce v Srlíně. A jak již bývá tradicí opět vystoupil Divadelní soubor SDH Božejovice. Pro svoji letošní divadelní "šňůru" nastudovali frašku Antonína Lokaye o třech jednáních "Kandidáti ženitby aneb nevěsty od 500 do 50 000". Pod režií Jiřího a Markéty Popelkových se opět představily známé tváře z minulých let. Naplněný sál se příjemně bavil v průběhu celého představení. A po představení, kdy byla volná zábava při hudbě se pobavili všichni, kteří zústali. Pár fotek v albumu.

Uctění památky generála Krzáka

Uctění památky generála KrzákaV pátek 3. 4. 2015 jsme si připoměli sté první výročí narození generála Rudolfa Severina Krzáka, bernartického rodáka, nositele nejvyššího státního vyznamenání a jednoho ze zakladatelů Československých výsadkových vojsk. Aktu se zúčastnili nejen zástupci píseckého klubu veteránů, ale i zástupci z Jindřichova Hradce, Plzně, Čáslavi, Tábora a Prahy. Více u fotogalerie.

Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.

Otvírací doba pošty v Bernarticích od 1. 7. 2015

Po dohodě s představiteli České pošty zveřejňujeme navrhované otevírací hodiny pro veřejnost, které budou v platnosti od 1. července 2015. Otevírací doba.

Blahopřání k životnímu jubileu

Blahopřání k životnímu jubileuVýznamné životní jubileum oslavila v pátek 20. března paní Marie Koloničná z Bernartic. Poblahopřát přišla rodina i zástupci z městyse Bernartice paní Ludmila Veverková a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu

X. obecní ples

X. obecní plesV pátek 13. března 2015 se konal v Bernarticích jubilejní  -  desátý obecní ples.  K tanci a poslechu tentokrát hrála skupina RM BAND z Milevska.  O předtančení se postarali  členové Tanečního klubu z Čížové.  V průběhu  večera  vystoupili  celkem třikrát – nejdříve předvedli  charleston,  dále taneční scénku z filmu Limonádový Joe a vystoupení uzavřeli kankánem. Několik fot. Děkujeme  všem, kteří se podíleli na přípravě plesu a také všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary do tomboly.

Dětský karneval v sokolovně 2015

Dětský karneval v sokolovně 20157. března 2015 ožila bernartická sokolovna dětským smíchem a písničkami. Po roce se sešly děti ze širokého okolí v krásných maskách na karnevale, který pro ně opět připravily členky ČASPV a knihovna městyse. Děti se celé odpoledne skvěle bavily a nerady odcházely domů. Fotogalerie.

Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .

Bernartická pošta v sobotu

Bernartická pošta bude mít od 1. 7. 2015 otevřeno v sobotu. Jak vyplynulo z posledního jednání se zástupcem České pošty panem Dubědou, bude bernartická pošta otevřena opět i v sobotu a to od 1. 7. 2015 na jednu hodinu. Upřesnění času bude předmětem dalšího jednání. Pošta však ubere každý všední den jednu hodinu z dopoledního provozu. Předpokládá se i další snížení personálního stavu. To je ovšem důsledek dalších úsporných opatření České pošty. Zveřejňujeme také poslední korespondenci s Českou poštou, konkrétně s ředitelem oblasti JIH Ing. Hovorkou. Tak si počtěte.

"Obecní pes" má nový domov

"Obecní pes" má nový domov„Obecní pes“, kterého jsme nazvali „Frajer“ našel domov. Možná si vzpomenete. Před dvěma lety byl v kotci za radnicí nalezený pes, kterému jsme dlouho nemohli najít pána. Díky paní Bydžovské, která se o psa vzorně starala, se podařilo „Frajerovi“ najít nový domov. Paní Bydžovská poskytla několik fotografií. Děkujeme."Obecní pes" má nový domov

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.

Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.

Životní jubilea

Životní jubilea29. 1. 2015 oslavila své osmdesáté narozeniny paní Anna Lidinská, rodačka z Borovan, a 7. 2. své 85. narozeniny její manžel Josef Lidinský, rodák ze Svatkovic, v Bernarticích, kde žijí od roku 1961. Poblahopřát přišli i zástupci městyse.

Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.

Větrný víkend

Větrný víkendDruhý lednový víkend letošního roku byl hodně větrný. V Bernarticích padl v pátek 9. 1. 2015 odpoledne vánoční stromek, v sobotu pak v Srlíně dvě lípy u božích muk na okraji místní části. Poničily dřevěnou vitrínu a kamenný sloup. Památka je z roku 1753.Větrný víkend

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.

Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

SDH Svatkovice - pozvánka na pohárovou soutěž

Zasedání zastupitelstva městyse dne 28.5.2015 - pozvání

ONLINE katalog

Přehled připravovaných kulturních akcí ve II. čtvrtletí 2015

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 27.05.2015

Svátek slaví: Valdemar

aktuality

Zasedání zastupitelstva městyse dne 28.5.2015 - pozvání

Veřejné zasedání se koná dne 28. 5. 2015 od 20,00 hodin na radnici v Bernarticích. Více na úřední desce.


SDH Svatkovice - pozvánka na pohárovou soutěž 13.6.2015

Sbor dobrovolných hasičů Svatkovice - Rakov Vás zve na Pohárovou soutěž "O pohár velitele sboru", která se bude konat v sobotu dne 13. června 2015 na louce ver Svatkovicích směrem na Borovany. Začátek - příjezd družstev ve 13,00 hodin. Plakát s propozicemi.


Rákov setkání rodáků 6. 6. 2015 - pozvánka

Setkání rodáků a přátel obce Rakov, u příležitosti 120 let výročí postavení kapličky, se bude konat v sobotu 6. června 2015 od 14,00 hodin. Kaplička bude vysvěcena se mší svatou, k odpolední zábavě bude hrát "Písecká čtyřka". Všichni jste zváni. Plakát.


Bernartický sekáč 2015 - pozvánka

Bernartický sekáč 2015 - pozvánkaMěstys Bernartice, pod záštitou předsedy ZD Bernartice, pořádá v sobotu dne 13. června 2015 od 9,00 hodin, v lokalitě "Posvátný" již 4 ročník soutěže BERNARTICKÝ SEKÁČ. Podmínky soutěže budou sděleny na místě, pro nejlepší sekáče budou připraveny ceny. Těšíme se na Vaši účast. Občerstvení zajištěno. Plakát.


Dětská lékařka v Bernarticích - nové otevření ordinace od 1.7.2015

V Bernarticích se připravuje otevření nové dětské ordinace ve zdravotním středisku, vedle praktického lékaře. Zahájení provozu bude 1. července 2015. Ordinovat bude MUDr. Zlata Mikulášová z Bechyně. Více v letáku zde.


Zájezd do Lidic - pozvánka na 13. 6. 2015

Městys Bernartice pořádá dne 13. června 2015 zájezd do Lidic na pietní vzpomínku k 73. výročí vyhlazení obce. Plakát s pozváním.


Půjčka z fondu rozvoje bydlení II. kolo - vyhlášení

Vyhlášení je na úřední desce městyse.


70. výročí ukončení 2. světové války

70. výročí ukončení 2. světové války70. výročí ukončení 2. světové války v Bernarticích si připomenuli diváci v České televizi. Kdo nestihl, může zhlédnout zde: Průvod s kladením věnců v Bernarticích dne 8. 5. 2015 z pohledu fotografií ve fotogalerii zde.


Nejvyšší ocenění ČASPV pro paní Květu Zelenkovou

Zlatou medaili Dr. Miroslava Tyrše obdržela za celoživotní práci v tělovýchově paní Květa Zelenková. K blahopřání a poděkování se připojuje i Městys Bernartice. Ocenění.


Blahopřání k životnímu jubileu

16. dubna oslavila krásné kulaté životní jubileum paní Jiřina Nováková z Jestřebic. Pogratulovat ji přišli zástupci městyse Bernartice pan František Řežábek a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu


Letní svoz odpadů od 13. 4.2015 - oznámení

Oznamujeme občanům, že dne 13. dubna 2015 bude poslední zimní svoz popelnic. Další svozy budou po čtrnácti dnech - každý SUDÝ týden.


Divadlo v Srlíně

Divadlo v SrlíněI letošní rok se v březnu uskutečnilo divadelní představení v hospůdce v Srlíně. A jak již bývá tradicí opět vystoupil Divadelní soubor SDH Božejovice. Pro svoji letošní divadelní "šňůru" nastudovali frašku Antonína Lokaye o třech jednáních "Kandidáti ženitby aneb nevěsty od 500 do 50 000". Pod režií Jiřího a Markéty Popelkových se opět představily známé tváře z minulých let. Naplněný sál se příjemně bavil v průběhu celého představení. A po představení, kdy byla volná zábava při hudbě se pobavili všichni, kteří zústali. Pár fotek v albumu.


Uctění památky generála Krzáka

Uctění památky generála KrzákaV pátek 3. 4. 2015 jsme si připoměli sté první výročí narození generála Rudolfa Severina Krzáka, bernartického rodáka, nositele nejvyššího státního vyznamenání a jednoho ze zakladatelů Československých výsadkových vojsk. Aktu se zúčastnili nejen zástupci píseckého klubu veteránů, ale i zástupci z Jindřichova Hradce, Plzně, Čáslavi, Tábora a Prahy. Více u fotogalerie.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Otvírací doba pošty v Bernarticích od 1. 7. 2015

Po dohodě s představiteli České pošty zveřejňujeme navrhované otevírací hodiny pro veřejnost, které budou v platnosti od 1. července 2015. Otevírací doba.


Blahopřání k životnímu jubileu

Blahopřání k životnímu jubileuVýznamné životní jubileum oslavila v pátek 20. března paní Marie Koloničná z Bernartic. Poblahopřát přišla rodina i zástupci z městyse Bernartice paní Ludmila Veverková a starosta Pavel Souhrada.Blahopřání k životnímu jubileu


X. obecní ples

X. obecní plesV pátek 13. března 2015 se konal v Bernarticích jubilejní  -  desátý obecní ples.  K tanci a poslechu tentokrát hrála skupina RM BAND z Milevska.  O předtančení se postarali  členové Tanečního klubu z Čížové.  V průběhu  večera  vystoupili  celkem třikrát – nejdříve předvedli  charleston,  dále taneční scénku z filmu Limonádový Joe a vystoupení uzavřeli kankánem. Několik fot. Děkujeme  všem, kteří se podíleli na přípravě plesu a také všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary do tomboly.


Dětský karneval v sokolovně 2015

Dětský karneval v sokolovně 20157. března 2015 ožila bernartická sokolovna dětským smíchem a písničkami. Po roce se sešly děti ze širokého okolí v krásných maskách na karnevale, který pro ně opět připravily členky ČASPV a knihovna městyse. Děti se celé odpoledne skvěle bavily a nerady odcházely domů. Fotogalerie.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Bernartická pošta v sobotu

Bernartická pošta bude mít od 1. 7. 2015 otevřeno v sobotu. Jak vyplynulo z posledního jednání se zástupcem České pošty panem Dubědou, bude bernartická pošta otevřena opět i v sobotu a to od 1. 7. 2015 na jednu hodinu. Upřesnění času bude předmětem dalšího jednání. Pošta však ubere každý všední den jednu hodinu z dopoledního provozu. Předpokládá se i další snížení personálního stavu. To je ovšem důsledek dalších úsporných opatření České pošty. Zveřejňujeme také poslední korespondenci s Českou poštou, konkrétně s ředitelem oblasti JIH Ing. Hovorkou. Tak si počtěte.


"Obecní pes" má nový domov

"Obecní pes" má nový domov„Obecní pes“, kterého jsme nazvali „Frajer“ našel domov. Možná si vzpomenete. Před dvěma lety byl v kotci za radnicí nalezený pes, kterému jsme dlouho nemohli najít pána. Díky paní Bydžovské, která se o psa vzorně starala, se podařilo „Frajerovi“ najít nový domov. Paní Bydžovská poskytla několik fotografií. Děkujeme."Obecní pes" má nový domov


Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.


Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.


Životní jubilea

Životní jubilea29. 1. 2015 oslavila své osmdesáté narozeniny paní Anna Lidinská, rodačka z Borovan, a 7. 2. své 85. narozeniny její manžel Josef Lidinský, rodák ze Svatkovic, v Bernarticích, kde žijí od roku 1961. Poblahopřát přišli i zástupci městyse.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Větrný víkend

Větrný víkendDruhý lednový víkend letošního roku byl hodně větrný. V Bernarticích padl v pátek 9. 1. 2015 odpoledne vánoční stromek, v sobotu pak v Srlíně dvě lípy u božích muk na okraji místní části. Poničily dřevěnou vitrínu a kamenný sloup. Památka je z roku 1753.Větrný víkend


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2014Sobota 16. srpna 2014byla datem dalšího konání přehlídky dechových hudeb v Bernarticích. I letošnímu ročníku nepřálo počasí a tak se veškeré dění odehrálo uvnitř sokolovny. Opět se návštěvníkům představily čtyři kapely. Zahájila Myslivecká kapela Atlas, následovaly B-Quintet, Kameňáci a Malá muzika Nauše Pepíka. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje, za což obec, co by pořadatel, děkuje. Malá fotogalerie z akce.


Soutěž In-line v Srlíně

Soutěž In-line v SrlíněSobota 9.8.2014 byla v Srlíně dnem konání čtvrtého ročníku závodů na kolečkových bruslích, které pořádají hasiči od doby, kdy byl přes obec položen nový asfaltový povrch. A že se to všem zalíbilo, dokazují každoročně tímto zábavným odpolednem. V loňském roce bylo sice více dětí, letos pouze 3. Soutěžilo se jako v předešlých ročnících od zámku ke mlýnu a zpět plus soutěže zručnosti. Výsledky jsou zobrazeny ve fotodokumentaci, která je ve fotogalerii.


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


SDH Svatkovice - pozvánka na pohárovou soutěž


Zasedání zastupitelstva městyse dne 28.5.2015 - pozvání
více
ONLINE katalog
více
Přehled připravovaných kulturních akcí ve II. čtvrtletí 2015
více

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%