Městys Bernartice

Aktuality

Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

Vyvážení popelnic - odpověď firmy Compaq na stížnosti občanů

Na podnět z jednání zastupitelstva našeho městyse, kde byla vznesena připomínka na promáčknuté popelnice, byl poslán dotaz na firmu, která odpady vyváží - Compaq Votice.- Text dopisu: "Promáčknutí je způsobeno při výsypu do  popelářského vozu, kdy posádka použije několikrát výsypný úkon. Při kontrole stavu kovových popelnic jsem zjistil u všech menší či větší prohnutí vzniklé při výsypu. Nelze předpokládat, že u každé popelnice je přítomen materiál, který zabraňuje hladkému vysypání. Proto argument, že promáčknutí nádoby je způsobeno nesprávným zacházením je zřejmě oprávněný. Prosím o prověření a zaslání písemné zprávy o zjištěných věcech a způsobu nápravy na mou adresu". Na tento dopis přišla odpověď, kterou přikládáme v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
compag-votice-vyjadreni-k-vyklapeci.pdf 196.8 Kb
vyjadreni-bernartice.pdf 854.8 Kb

Nepořádek v lese nad Rákovem

Nepořádek v lese nad RákovemV lese nad  Rakovem u Hajnice někdo uložil vak s oblečením. Je neuvěřitelné, že  je někdo ještě dnes schopen uvažovat tak, že raději odvleče třicetikilový vak sto metrů do lesa na odlehlé místo, než pohodlně zajet na sběrný dvůr do Bernartic a tam vše bezplatně odevzdat. Chtěl bych toho člověka poznat. 

Starosta

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
resized-p1010287.jpg 52.5 Kb
resized-p1010288.jpg 81.7 Kb

Nebojte se počítače - pozvánka

Nebojte se počítače. Tak se jmenuje kurz pro zvídavé seniory, kteří chtějí získat základní dovednosti  používání počítače. Kurz je bezplatný, počet míst omezen na 10, způsob přihlášení je uveden v přiloženém letáku. Pokud máte ve svém okolí zvídavého seniora předejte mu tuto informaci.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-08-19-seniori-komunikuji-bernartice.doc 64.5 Kb

In-line závody v Srlíně 5. ročník

In-line závody v Srlíně 5. ročníkJiž pátým rokem uspořádali hasiči v Srlíně závody na kolečkových bruslích, tentokráte v zástavbě nových rodinných domků , vedle požární nádrže, na nové komunikaci. Za vrcholících horkých dní byla sice účast o něco slabší než v minulých ročnících, ale všichni se snad dobře bavili. Fotky si můžete prohlédnout na odkazuhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.1041410202538489.1073741860.100000085562400&type=1&l=3763bfd9e6 .

Nová místní komunikace v Srlíně

V současné době dokončuje firma Dřevotvar Chýnov výstavbu nové komunikace v Srlíně. Celkové náklady budou 1 100 000,- Kč. Vše hradí městys Bernartice z rozpočtu. V srpnu otestují nový povrch srlínští v závodech in-line. Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně

Probíhá další etapa opravy školy.

Probíhá další etapa opravy školy.V prostorách tělocvičny probíhá další etapa opravy naší základní školy. Vznikne zde nová šatna a sociálnbí zařízení. Tyto prostory budou sloužit převážně veřejnosti. Na chodbách bude vyměněno linoleum za dlažbu, nové obložení stěn a stropů, nová výmalba. Stavbu provádí firma Ladislava Charypara. Celkové náklady budou 1 100 000,- Kč a hradíme je celé z rozpočtu městyse. Je to poslední etapa vnitřních úprav. V příštím roce se bude pokračovat fasádou dvorní části.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.

Koupání v Zámecáku

Horké dny letošního léta přímo vybízí ke schlazení ve vodě. Náš Zámecký rybník je letos hojně navštěvován a voda je zde, oproti okolním rybníkům a Vltavě, ke koupání určitě vhodná.Koupání v Zámecáku

Pouťové dopoledne v Bernarticích

Pouťové dopoledne v BernarticíchNedělní dopoledne 19. července patří tradiční pouti ke kostelíku svaté Rozálie. Jako každým rokem sem přišlo mnoho lidí, aby si popovídali u piva a klobásy, navštívili mši a poslechli příjemnou hudbu Jindřicha Jírovce. Již potřetí byly v Bernarticích pouťové atrakce pana Habicha. Pouťové dny provázelo nádherné, teplé letní počasí. Pohled fotografií.

Neckyáda v Srlíně 2015

Neckyáda v Srlíně 2015V sobotu 18. července 2015 se konal další ročník neckyády v Srlíně. Lotos v jiném prostředí než jsou všichni zvyklí, ale nic to neubralo na zábavě. Opět pořadatel - SDH zajistil tři disciplíny. Celkem se přihlásilo třináct soutěžních dvojic, každá si sama určila svůj název. Ke zlédnutí je něco fotek v odkaze. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024769824202527.1073741857.100000085562400&type=1&l=2182903177

Koncert Tomáše Supa Bernarticům

Koncert Tomáše Supa BernarticůmJiž podesáté se uskutečnil koncert operního pěvce ¨Tomáše Supa, rodáka z blízkého Temešváru. Na klavír doprovázem Prof. Jaroslav Šaroun. Hostem podvečera byla neteř Tomáše Supa Petra Malá, která skvěle zahrála několik klavírních skladeb. Překvapením pro všechny bylo oznámení Tomáše, že končí s kariérou operního pěvce a bernartické vystoupení bylo jedno z posledních. Věřím, že Tomáš své rozhodnutí přehodnotí a pouťové koncerty Tomáše pro Bernartice zůstanou naší stálou kulturní nabídkou. Pár fotografií

Úspěšnost v získávání dotací v letošním roce.

Úspěšnost městyse Bernartice v získávání dotací v roce 2015.

Bernartická pošta je od července otevřena i v sobotu.

Počínaje červencem byl na bernartické poště zahájen sobotní provoz a to jednu hodinu od 9,00 do 10,00 hodin. Z organizačních důvodů České pošty je omezen provoz během týdne. Sobotní provoz se podařilo na naší poštu vrátit po dlouhém vyjednávání. Proto by bylo dobré tu sobotní dopolední hodinu využívat co nejvíce.

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radnici

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radniciV pátek 26. června 2015 se konalo v obřadní síni na radnici slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě základní školy. Pár fotek

SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.

Šachy 16. ročník memoriálu škpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích

V sobotu 20. 6. 2015 se v sokolovně v Bernarticích konal 16. ročník memoriálu škpt parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. Letošního ročníku se zúčastnilo 33 hráčů. Závěrečné hodnocení celého turnaje ředitelem turnaje, společně s tabulkami jsou přiloženy v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-06-20-sachy-bernartice-vysledky.pdf 1512.2 Kb

Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 13. června 2015 se konal pietní akt u příležitosti 73. výročí vyhlazení středočeské obce Lidice. Přítomni byli i zástupci městyse Bernartice Ing. Stanislav Kunt a Mgr. Karel Kopecký, kteří položili věnec u památníku obětí. Městys Bernartice vypravil pro zájemce autobus. Naší nabídku využili i členové písecké organizace bojovníků za svobodu. Městys Bernartice děkuje Památníku Lidice za pozvání.  Pár fotek.

Pietní akt v Klatovech

Pietní akt v Klatovech73. výročí popravy bernartických občanů - obětí heydrichyády, uctili v úterý 16. června 2015 v odpoledních hodinách také zástupci městyse Bernartice starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a člen rady pan Zdeněk Čeněk. Na přelomu června a července 1942 zde ve Spáleném lese v Lubech u Klatov bylo popraveno klatovským gestapem 22 občanů Bernartic a blízkého okolí. Slavnostní projev přečetl starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr. Městys Bernartice je vždy na této vzpomínkové akci představován mezi hosty na prvním místě. Děkujeme městu Klatovy a panu starostovi Rudolfu Salvetrovi za pozvání a přijetí.  Fotogalerie.

Svěcení hasičské stříkačky SDH Srlín

Svěcení hasičské stříkačky SDH SrlínV Srlíně se v pátek 12. června 2015 v podvečer konala malá slavnost. Páter Pius Zdeněk Vágner místnímu sboru dobrovolných hasičů posvětil novou hasičskou stříkačku. Po devatenácté hodině se u místní společenské místnosti u kapličky sv. Jana Nepomuckého u „zámku“ sešli téměř všichni členové místního SDH Srlín, starosta městyse Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a další místní obyvatelé.

  Více ve foto.

Bernartický sekáč 2015

Sobota 13. června 2015, 9,00 hodin,  lokalita "Posvátný" - další ročníkBernartický sekáč 2015 bernartického sekáče. Celkem soutěžilo 31 sekáčů. Podrobnosti ve fotogalerii. Více ve foto.

Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.

Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.

Divadlo v Srlíně

Divadlo v SrlíněI letošní rok se v březnu uskutečnilo divadelní představení v hospůdce v Srlíně. A jak již bývá tradicí opět vystoupil Divadelní soubor SDH Božejovice. Pro svoji letošní divadelní "šňůru" nastudovali frašku Antonína Lokaye o třech jednáních "Kandidáti ženitby aneb nevěsty od 500 do 50 000". Pod režií Jiřího a Markéty Popelkových se opět představily známé tváře z minulých let. Naplněný sál se příjemně bavil v průběhu celého představení. A po představení, kdy byla volná zábava při hudbě se pobavili všichni, kteří zústali. Pár fotek v albumu.

Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.

Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.

Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.

Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

Májové oslavy 2015

Májové oslavy 2015Májové oslavy: Letošní rok se nese v duchu sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Letos byly oslavy zcela výjimečné, vždyť 70 let v míru je celý jeden lidský život. V Bernarticích se vzpomínalo na tragický úterek 8. 5. 1945, kdy prchající německou armádou bylo povražděno 34 občanů z naší obce a okolí, mezi nimiž byli i příslušníci vládního vojska z Písku. Rovněž bylo vypáleno několik domů a střelbou poškozena budova školy. Ve čtvrtek 10. května před polednem přijela Rudá armáda a přes veliký smutek přinesla do Bernartic jásot a radost. Také ale lítost nad třemi sovětskými vojáky pohřbenými na zdejším hřbitově ve společném hrobě, který byl letos důstojně zrekonstruován. Vpravo od tohoto pomníku pokračují hroby bernartických obětí války z roku 1945 i 1942. Koncem letošního dubna se pořádalo několik besed pro pamětníky, širokou veřejnost i školní mládež. Součástí byla, a stále je, zdařilá výstava mapující válečná léta 1939 – 1945, která je ke zhlédnutí v budově radnice v pracovní dny až do konce roku. Vyvrcholením oslav je tradiční průvod na vrch Posvátný, na jehož úbočí byla německými vojáky povražděna většina obětí. Během průvodu jsou kladeny věnce k památníkům padlých v obou světových válkách. Jako vždy se zúčastnili hasiči, myslivci, také dechová hudba Kovačka a velké davy dospělých i dětí, které si užívaly vystavené vojenské techniky. Na Posvátném promluvila řada významných osobností o potřebě předejít jakýmkoliv válečným konfliktům. Toto přání je vyjádřeno i na pomníku na Posvátném heslem „Již nikdy Mnichov, již nikdy válku“. Ludmila Veverková. Více ve foto.

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 04.09.2015

Svátek slaví: Jindřiška

aktuality

Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015


Vyvážení popelnic - odpověď firmy Compaq na stížnosti občanů

Na podnět z jednání zastupitelstva našeho městyse, kde byla vznesena připomínka na promáčknuté popelnice, byl poslán dotaz na firmu, která odpady vyváží - Compaq Votice.- Text dopisu: "Promáčknutí je způsobeno při výsypu do  popelářského vozu, kdy posádka použije několikrát výsypný úkon. Při kontrole stavu kovových popelnic jsem zjistil u všech menší či větší prohnutí vzniklé při výsypu. Nelze předpokládat, že u každé popelnice je přítomen materiál, který zabraňuje hladkému vysypání. Proto argument, že promáčknutí nádoby je způsobeno nesprávným zacházením je zřejmě oprávněný. Prosím o prověření a zaslání písemné zprávy o zjištěných věcech a způsobu nápravy na mou adresu". Na tento dopis přišla odpověď, kterou přikládáme v příloze.


Nepořádek v lese nad Rákovem

Nepořádek v lese nad RákovemV lese nad  Rakovem u Hajnice někdo uložil vak s oblečením. Je neuvěřitelné, že  je někdo ještě dnes schopen uvažovat tak, že raději odvleče třicetikilový vak sto metrů do lesa na odlehlé místo, než pohodlně zajet na sběrný dvůr do Bernartic a tam vše bezplatně odevzdat. Chtěl bych toho člověka poznat. 

Starosta


Nebojte se počítače - pozvánka

Nebojte se počítače. Tak se jmenuje kurz pro zvídavé seniory, kteří chtějí získat základní dovednosti  používání počítače. Kurz je bezplatný, počet míst omezen na 10, způsob přihlášení je uveden v přiloženém letáku. Pokud máte ve svém okolí zvídavého seniora předejte mu tuto informaci.


In-line závody v Srlíně 5. ročník

In-line závody v Srlíně 5. ročníkJiž pátým rokem uspořádali hasiči v Srlíně závody na kolečkových bruslích, tentokráte v zástavbě nových rodinných domků , vedle požární nádrže, na nové komunikaci. Za vrcholících horkých dní byla sice účast o něco slabší než v minulých ročnících, ale všichni se snad dobře bavili. Fotky si můžete prohlédnout na odkazuhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.1041410202538489.1073741860.100000085562400&type=1&l=3763bfd9e6 .


Nová místní komunikace v Srlíně

V současné době dokončuje firma Dřevotvar Chýnov výstavbu nové komunikace v Srlíně. Celkové náklady budou 1 100 000,- Kč. Vše hradí městys Bernartice z rozpočtu. V srpnu otestují nový povrch srlínští v závodech in-line. Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně


Probíhá další etapa opravy školy.

Probíhá další etapa opravy školy.V prostorách tělocvičny probíhá další etapa opravy naší základní školy. Vznikne zde nová šatna a sociálnbí zařízení. Tyto prostory budou sloužit převážně veřejnosti. Na chodbách bude vyměněno linoleum za dlažbu, nové obložení stěn a stropů, nová výmalba. Stavbu provádí firma Ladislava Charypara. Celkové náklady budou 1 100 000,- Kč a hradíme je celé z rozpočtu městyse. Je to poslední etapa vnitřních úprav. V příštím roce se bude pokračovat fasádou dvorní části.


Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.


Koupání v Zámecáku

Horké dny letošního léta přímo vybízí ke schlazení ve vodě. Náš Zámecký rybník je letos hojně navštěvován a voda je zde, oproti okolním rybníkům a Vltavě, ke koupání určitě vhodná.Koupání v Zámecáku


Pouťové dopoledne v Bernarticích

Pouťové dopoledne v BernarticíchNedělní dopoledne 19. července patří tradiční pouti ke kostelíku svaté Rozálie. Jako každým rokem sem přišlo mnoho lidí, aby si popovídali u piva a klobásy, navštívili mši a poslechli příjemnou hudbu Jindřicha Jírovce. Již potřetí byly v Bernarticích pouťové atrakce pana Habicha. Pouťové dny provázelo nádherné, teplé letní počasí. Pohled fotografií.


Neckyáda v Srlíně 2015

Neckyáda v Srlíně 2015V sobotu 18. července 2015 se konal další ročník neckyády v Srlíně. Lotos v jiném prostředí než jsou všichni zvyklí, ale nic to neubralo na zábavě. Opět pořadatel - SDH zajistil tři disciplíny. Celkem se přihlásilo třináct soutěžních dvojic, každá si sama určila svůj název. Ke zlédnutí je něco fotek v odkaze. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024769824202527.1073741857.100000085562400&type=1&l=2182903177


Koncert Tomáše Supa Bernarticům

Koncert Tomáše Supa BernarticůmJiž podesáté se uskutečnil koncert operního pěvce ¨Tomáše Supa, rodáka z blízkého Temešváru. Na klavír doprovázem Prof. Jaroslav Šaroun. Hostem podvečera byla neteř Tomáše Supa Petra Malá, která skvěle zahrála několik klavírních skladeb. Překvapením pro všechny bylo oznámení Tomáše, že končí s kariérou operního pěvce a bernartické vystoupení bylo jedno z posledních. Věřím, že Tomáš své rozhodnutí přehodnotí a pouťové koncerty Tomáše pro Bernartice zůstanou naší stálou kulturní nabídkou. Pár fotografií


Úspěšnost v získávání dotací v letošním roce.

Úspěšnost městyse Bernartice v získávání dotací v roce 2015.


Bernartická pošta je od července otevřena i v sobotu.

Počínaje červencem byl na bernartické poště zahájen sobotní provoz a to jednu hodinu od 9,00 do 10,00 hodin. Z organizačních důvodů České pošty je omezen provoz během týdne. Sobotní provoz se podařilo na naší poštu vrátit po dlouhém vyjednávání. Proto by bylo dobré tu sobotní dopolední hodinu využívat co nejvíce.


Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radnici

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radniciV pátek 26. června 2015 se konalo v obřadní síni na radnici slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě základní školy. Pár fotek


SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.


Šachy 16. ročník memoriálu škpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích

V sobotu 20. 6. 2015 se v sokolovně v Bernarticích konal 16. ročník memoriálu škpt parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. Letošního ročníku se zúčastnilo 33 hráčů. Závěrečné hodnocení celého turnaje ředitelem turnaje, společně s tabulkami jsou přiloženy v příloze.


Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 13. června 2015 se konal pietní akt u příležitosti 73. výročí vyhlazení středočeské obce Lidice. Přítomni byli i zástupci městyse Bernartice Ing. Stanislav Kunt a Mgr. Karel Kopecký, kteří položili věnec u památníku obětí. Městys Bernartice vypravil pro zájemce autobus. Naší nabídku využili i členové písecké organizace bojovníků za svobodu. Městys Bernartice děkuje Památníku Lidice za pozvání.  Pár fotek.


Pietní akt v Klatovech

Pietní akt v Klatovech73. výročí popravy bernartických občanů - obětí heydrichyády, uctili v úterý 16. června 2015 v odpoledních hodinách také zástupci městyse Bernartice starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a člen rady pan Zdeněk Čeněk. Na přelomu června a července 1942 zde ve Spáleném lese v Lubech u Klatov bylo popraveno klatovským gestapem 22 občanů Bernartic a blízkého okolí. Slavnostní projev přečetl starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr. Městys Bernartice je vždy na této vzpomínkové akci představován mezi hosty na prvním místě. Děkujeme městu Klatovy a panu starostovi Rudolfu Salvetrovi za pozvání a přijetí.  Fotogalerie.


Svěcení hasičské stříkačky SDH Srlín

Svěcení hasičské stříkačky SDH SrlínV Srlíně se v pátek 12. června 2015 v podvečer konala malá slavnost. Páter Pius Zdeněk Vágner místnímu sboru dobrovolných hasičů posvětil novou hasičskou stříkačku. Po devatenácté hodině se u místní společenské místnosti u kapličky sv. Jana Nepomuckého u „zámku“ sešli téměř všichni členové místního SDH Srlín, starosta městyse Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a další místní obyvatelé.

  Více ve foto.


Bernartický sekáč 2015

Sobota 13. června 2015, 9,00 hodin,  lokalita "Posvátný" - další ročníkBernartický sekáč 2015 bernartického sekáče. Celkem soutěžilo 31 sekáčů. Podrobnosti ve fotogalerii. Více ve foto.


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Divadlo v Srlíně

Divadlo v SrlíněI letošní rok se v březnu uskutečnilo divadelní představení v hospůdce v Srlíně. A jak již bývá tradicí opět vystoupil Divadelní soubor SDH Božejovice. Pro svoji letošní divadelní "šňůru" nastudovali frašku Antonína Lokaye o třech jednáních "Kandidáti ženitby aneb nevěsty od 500 do 50 000". Pod režií Jiřího a Markéty Popelkových se opět představily známé tváře z minulých let. Naplněný sál se příjemně bavil v průběhu celého představení. A po představení, kdy byla volná zábava při hudbě se pobavili všichni, kteří zústali. Pár fotek v albumu.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.


Bernartická heligonka 2015

Bernartická heligonka 2015V sobotu 28. února proběhl další ročník bernartické heligónky. Před zaplněnou sokolovnou vystoupilo celkem 14 heligónkářů a Toulavá kapela. V divýcké soutěži opět i letos obhájil prvenství Josef Lhotecký z Nemějic, na druhém místě skončil nováček Ondřej Římek ze Staňkova u Plzně a třetí místo obsadili Josef Špánek s Ladislavem Kofroněm z Milevska. Více ve fotogalerii.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


Májové oslavy 2015

Májové oslavy 2015Májové oslavy: Letošní rok se nese v duchu sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Letos byly oslavy zcela výjimečné, vždyť 70 let v míru je celý jeden lidský život. V Bernarticích se vzpomínalo na tragický úterek 8. 5. 1945, kdy prchající německou armádou bylo povražděno 34 občanů z naší obce a okolí, mezi nimiž byli i příslušníci vládního vojska z Písku. Rovněž bylo vypáleno několik domů a střelbou poškozena budova školy. Ve čtvrtek 10. května před polednem přijela Rudá armáda a přes veliký smutek přinesla do Bernartic jásot a radost. Také ale lítost nad třemi sovětskými vojáky pohřbenými na zdejším hřbitově ve společném hrobě, který byl letos důstojně zrekonstruován. Vpravo od tohoto pomníku pokračují hroby bernartických obětí války z roku 1945 i 1942. Koncem letošního dubna se pořádalo několik besed pro pamětníky, širokou veřejnost i školní mládež. Součástí byla, a stále je, zdařilá výstava mapující válečná léta 1939 – 1945, která je ke zhlédnutí v budově radnice v pracovní dny až do konce roku. Vyvrcholením oslav je tradiční průvod na vrch Posvátný, na jehož úbočí byla německými vojáky povražděna většina obětí. Během průvodu jsou kladeny věnce k památníkům padlých v obou světových válkách. Jako vždy se zúčastnili hasiči, myslivci, také dechová hudba Kovačka a velké davy dospělých i dětí, které si užívaly vystavené vojenské techniky. Na Posvátném promluvila řada významných osobností o potřebě předejít jakýmkoliv válečným konfliktům. Toto přání je vyjádřeno i na pomníku na Posvátném heslem „Již nikdy Mnichov, již nikdy válku“. Ludmila Veverková. Více ve foto.


Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%