Městys Bernartice

Aktuality

Svoz odpadů o Vánocích - změna

Upozorňujeme, že svoz popelnic na konci roku 2016 bude proveden v úterý 27. 12. 2016, v pondělí na Štěpána se nepojede.

Výstava HRAVÉ PEKLO - pozvánka

Od 11. 11. 2016 je nejen pro děti připravena v Husově kapli v Bernarticích výstava HRAVÉ PEKLO. Více na plakátku v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2016-11-03-plakat-hrave-peklo-husova-kaple.docx 271.3 Kb

Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.

Kniha pohádek Josefa Kostohryze - v nabídce knihovny

Od prosince 2016 je v nabídce naší knihovny kniha pohádek Josefa Kostohryze: Jednorožec a krásná Magelona. Více.

Mikuláš v Srlíně

Mikuláš v SrlíněPondělní podvečer obcházel Mikuláš se svojí družinou mimo všech okolních vesnic také v Srlíně. Navštívil děti a důchodce, za básničku či písničku podaroval sladkou odměnou. Pár fotek je k nahlédnutí ve fotoalbu zde.

Mikuláš pro děti v sokolovně 2016

Mikuláš pro děti v sokolovně 2016V neděli odpoledne 4.12.2016 se od 14,00 hodin konala v sokolovně v Bernarticích Mikulášská besídka pro děti. Zadovádět si přišlo se svými rodiči téměř 70 dětí. Pár fotografií z akce je k nahlédnutí zde.

Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupení

Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupeníČertovsko - kouzelnické ohnivé vystoupení mladých hasičů SDH Bernartice, pod vedením Aleše Kroupy, "TY TŘY DVA" se letos konalo na hřišti pod sokolovnou. Čerti a zase čerti, hned na příchodu byl každý zájemce o shlédnutí vystoupení polapen a poze zakoupením odpustků mohl jít dále. Mnoho příchozích se před začátkem vystoupení shromažďovalo kolem pekelných kotlů, aby se zahřáli. S úderem 17té hodiny se zapálily ohně kolem a rozzářila se scéna, na které začal pravý rej čertíků. Mnohokráte bylo vše zahaleno pekelným kouřem, řádění a děj na pódiu byl prokládán ohnivými vystoupeními Kateřiny Stehlíkové. Nechyběl ani ohňostroj na konci děje. Vystoupení mladých hasičů přihlíželo několik stovek diváků. Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde.

Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v Bernarticích

Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v BernarticíchV neděli 27. prosince se v Bernarticích na náměstí opět po roce rozzářil „vánoční strom“. Městys Bernartice spolu s cca dvěma stovkami návštěvníků přivítal letošní advent a nadcházející vánoční svátky.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada. Následovalo vystoupení dětí z dramatického kroužku při naší základní škole. Nacvičily si pásmo složené z koled a povídání o adventu a o Vánocích a zahrály biblický příběh.  Potom dostaly prostor všechny děti, které si připravily vánoční básničky a písničky. Za jejich přednes byly odměněny čokoládovým adventním kalendářem.  Pak už následovalo všemi očekávané rozsvícení vánočního stromu, kterému požehnal Pius Zdeněk Vágner. Po všechny účastníky slavnosti bylo připraveno skvělé pohoštění v podobě vánočního punče a pečiva. Děkujeme srdečně všem sponzorům, kteří přispěli svými dary k uskutečnění této skvělé kulturní akce. J.S.  Fotky jsou k nahlédnutí zde.

Kulturní akce 12. 11. ve vysílání TV Milevskem

Dne 12. 11. 2016 proběhly kulturní akce, které jsou umístěny ve vysílání TV Milevskem. Obdrželi jsme odkaz na zkrácený záznam vysílání, který si můžete pustit. Záznam z akce je cca. 10 minut vysílání. Odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=tyUijJ08ySw&t=615s

VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.

VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové se konal v pátek 18. 11. 2016 v podvečer ve zcela zaplněné bernartické sokolovně. Pro začátek odkaz na fotky ze slavnostního večera, více po víkendu. Fotky v odkaze zde:http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-18-vzpominkovy-vecer-na-mudr-vlastu-kalalovou-di-lotti.html Ve středu 23. 11. 2016 bude od 17,00 hodin o večeru vysílat Jihočeská televize v pořadu Okénko z měst a obcí.

Opravený rybník ve Zběšicích

Opravený rybník ve ZběšicíchZa přispění dotace Jihočeského kraje jsme provedli opravu rybníka ve Zběšicích. Opravena je výpusť (nový gbel), břehy jsou zpevněny lomovým kamenem, rybník je kompletně odbahněn a opravený je i přepad. Vše stálo 200 000,- Kč. Fotky z realizace.

Jak je to s povinností mít revizi kotle na tuhá paliva

Vážení spoluobčané, dolehla na nás další příjemná zákonná povinnost, a to mít do 31. 12. 2016 revizi kotle. V první příloze jsme pro Vás připravili stručný přehled jak postupovat, v druhé příloze máte seznam zákonodárců, kterým za tento skvělý počin můžete poděkovat.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2016-11-08-informacni-list-revize-kotlu.docx 20.8 Kb
2016-11-08-letak-kotle-b2-web.pdf 394 Kb
2016-11-08-seznam-zakonodarcu-hlasovani-revize-kotlu.pdf 1116.2 Kb

Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice

Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.

Strom roku - poděkování z Borovan za podporu v soutěži

Borovanský dub je třetí! Děkujeme obyvatelům městyse Bernartice za podporu borovanského dubu v anketě Strom roku 2016, kterou pořádá Nadace Partnerství. Úsilí se vyplatilo. Borovanský památný strom z návsi obsadil v celorepublikové konkurenci vynikající třetí místo! Děkujeme! Za navrhovatele Klára a Petra Černých. Strom roku - poděkování z Borovan za podporu v soutěžiVíce informací zájemci najdou na www.stromroku.cz

Volby v našich okrscích

V příloze předkládáme výsledky volební účasti ve volbách do zastupitelstva kraje a do senátu v našich třech okrscích.Volby v našich okrscíchVolby v našich okrscíchVolby v našich okrscích

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2016-10-10-volby-vysledky.pdf 128.9 Kb

Bernfest 2016 z jiného pohledu

Letošní BERNFEST si můžete prohlédnout z jiného pohledu. Získaný odkaz je zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1923824-podnikatele-podporuji-casteji-sport-a-charitu-na-kulturu-se-zapomina

Bernartický cyklokros 2016

Bernartický cyklokros 2016V sobotu 24. 9. 2016 odpoledne se jel třetí ročník bernartického cyklokrosu. Za nádherného podzimního počasí se na start postavilo v několika kategoriích hodně dětí od těch nejmenších a v pelotonu dospělých mnoho zvučných jmen. Závod zorganizoval Petr Koblic, za podpory městyse Bernartice. Poděkkování patří jemu a všem, kdo se na zdárném průběhu podílel. Ceny pro vítěze věnoval městys Bernartice, ZD Bernartice, Stavební firma Charypar, prodejna FLOP pana Čeňka a naše pekařství Malých. Účastníci i diváci shodně konstatovali:"byl to skvělý závod". Na putovním poháru ze závodu dospělých přibude jméno Adam Ťoupalík. Pár fotek je v odkazu zde. Další odkazy na výsledky jsou zde: https://cs-cz.facebook.com/tbcserie/ a nebo http://www.jcted.cz/svatek-amaterskeho-cyklokrosu-v-bernarticich-padl-rekord-v-poctu-ucastniku/

Nová střecha na hasičské zbrojnici ve Zběšicích

Nová střecha na hasičské zbrojnici ve ZběšicíchHasičská zbrojnice ve Zběšicích má novou střechu. Hasičský sbor zde již před lety zanikl, jako vzpomínka na hasičskou minulost naší vesničky tu objekt zůstal. Ve štítu je pamětní deska se jmény padlých v první válce. Opravu provedla firma Pavla Busínského ze Zběšiček. Opravena byla nejen střecha, ale i boční a štítové podhledy. Náklady na opravu jsou 71 000,- Kč. Třeba tu místní občané hasičskou tradici obnoví. Fotky z opravy zde.

Přivítání dětí v 1. a 9. třídě ZŠ

Přivítání dětí v 1. a 9. třídě ZŠPrvního září navštívil starosta Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a zastupitelem městyse Zdeňkem Čeňkem nové žáky v první třídě a na uvítanou jim předali malý dárek pro zlepšení nálady při nástupu do školy. Poté navštívili i nejstarší, devátý ročník naší školy. Pár fotek je ve fotogalerii zde.

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016V sobotu 20. 8. 2016 patřilo odpoledne v Bernarticích u sokolovny malým dechovkám. V letním hudebním altánu postupně vystoupila Toulavá kapela, Kameňáci, Malá kapela Kozleranka a Myslivecká kapela Atlas. Za krásného teplého počasí našlo cestu k sokolovně pod altány více než 150 posluchačů všech generací. Od prvních minut byl využíván i parket před kapelami. Všichni se dobře bavili a poslední kapela zapoměla na plynoucí čas, své vystoupení několikrát prodloužila. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje. Fotky z celé akce naleznete zde: http://www.rajce.net/a13150007

Námětové cvičení SDH v Srlíně

Námětové cvičení SDH v SrlíněV pátek v podvečer se konalo v Srlíně námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů. Cílem byla kolna Zemědělského družstva Bernartice uprostřed vesnice. Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu a v odkaze zde.: http://www.rajce.net/a13149936

Oprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rok

Plánovaná oprava dvorní části fasády budovy naší školy letos nebude. V opakovaném výběrovém řízení uspěla společnost EU building z Prahy s nabídkovou cenou 1007000,- Kč. S opravou se mělo začít 1. 8. 2016 s tím, že nejprve opraví vstupní část do budovy, aby 1. září mohlo začít vyučování bez jakéhokoli provizorního zabezpečení přístupu a poté boční části, které mohou být v průběhu opravy uzavřené. Začátkem srpna však firma oznámila, že z kapacitních důvodů od zakázky odstupuje. Druhá v pořadí, milevská firma ROBRO, měla nabídkovou cenu téměř o 400 000,- Kč vyšší, což je pro nás cena neúměrně vysoká a termín 1. 9. se neúprosně blíží. Proto jsme rozhodli zakázku zrušit, připravené finance přišetřit a záměr zrealizovat v příštím roce.oprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rok

Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchSobotní odpoledne dne 6. srpna 2016 patřilo především dětem. Na letním parketu v místním parčíku se sešlo mnoho zájemců a zájemkyň se pobavit a zasoutěžit si. Všechny děti získaly sladkou odměnu. Něco málo z celé akce si prohlédněte na obdržených fotkách zde.

Bouře v noci ničila

Bouře v noci ničilaV noci ze soboty na neděli se přes Bernartice a okolí přehnala prudká bouře, která za sebou zanechala docela značné škody. Více ve foto zde.

SDH Bojenice noční soutěž 2016

SDH Bojenice noční soutěž 2016V sobotu večer dne 23. července 2016 se v Bojenicích pod areálem zemědělského družstva konala noční soutěž v požárním sportu - O putovní pohár předsedy ZD Bernartice. Pátý ročník končil v brzkých ranních hodinách ve velkém liáku. Na úvod si útok vyzkoušely děti a po ohňostroji následovala družstva žen a pak mužů. Mezi ženami zvítězilo družstvo z Křenovic, v mužích družstvo z Tálína. Více podrobných informací i fotek je v na stránkách jcted zde:http://www.jcted.cz/milevske-noviny/nocni-soutez-v-bojenicich-se-dobehla-v-lijaku-a-bource/ . Pár fotek je i zde: http://www.rajce.net/a13056781 , https://www.facebook.com/photo.vission/photos/?tab=album&album_id=1822865981282848. Pohled z jiného směru ale najdete v odkazu zde: https://www.youtube.com/watch?v=V4SwcKMwa3I Další pohled na akci je také v odkazu zde: https://www.youtube.com/watch?v=3mOUxE4gofI

Pouťové oslavy v Bernarticích 2016

Pouťové oslavy v Bernarticích 2016Letošní pouťové oslavy zahájilo páteční vystoupení Piňakolády ve velkém stanu vedle sokolovny a pokračovaly v neděli dopoledne v malebném údolí u kostelíka sv. Rozálie se mší svatou. Od soboty byly také k dispozici klasické pou´tové atrakce, jako je autodrom, velký či malý kolotoč nebo střelnice, v Bernarticích na náměstí. zakončeny byly opět ve velkém stanu vedle sokolovny posezením při hudbě Evergreen band. Samotné atmosféry si můžete prohlédnout v pár fotografiích ve fotogalerii zde.

Neckyáda v Srlíně 2016

Neckyáda v Srlíně 2016Sobotní odpoledne 16.7.2016 patřilo v Srlíně dalšímu ročníku tradiční Srlínské neckyády. Za téměř ideálního počasí (nepršelo, sluníčko hřálo, na rozdíl od předešlých dní) se do soutěžení v požární nádrži přihlásilo "devět" dvoučlenných posádek. (Škoda, že jich nebylo více). Pořadatelé vyhlásili tři kategorie: děti, dospělý + dítě a dospělí. Na všechny čekaly tři disciplíny. Zaprvé překonat nádrž v neckách (byly dvoje na výběr), zadruhé převézt polávce spolusoutěžícího a zatřetí přenést po lávce spolusoutěžícího. V kategorii dětí byla jen jedna posádka - Jan Jenšík a Tomáš Slunečko aliaz Napoleoni. V kategorii dospělí + dítě zvítězil Jaromír Tupý s vnučkou Adélou Tomanovou a v kategorii dospělí pak otec a syn Růžičkovi. naměřené časy však nebyly rozhodující, vítězi byli všichni, kdo šli soutěžit, aby se mohli pobavit přihlížející na břehu. Děti měly po celé odpoledne pro zábavu k dispozici skákací hrad a trampolínu. Věříme, že se nám podaří příští rok připravit opět hezkou zábavu, a že se zapojí více soutěžících. Fotky jsou k dispozici v odkazu zde.

SDH Srlín 18. ročník hasičské soutěže

SDH Srlín 18. ročník hasičské soutěže18. ročník hasičské soutěže O srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky se konal v sobotu 2. 7. 2016. Za ideálního počasí se do soutěže přihlásilo 6 družstev dětí (tři z Bernartic a 3 z Drhovic), 3 družstva žen, 9 družstev mužů a jedni veteráni s "8". Soutěžilo se ve štafetách dvojic a v požárním útoku. Děti soutěžily v kategoriích Přípravka, mladší a starší děti. Všechny předvedli skvělé výsledky a za odměnu dostaly medaile, diplomy a koláče. V kategorii žen zvítězilo družstvo z Drhovic před Srlínem a Ratajemi. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Jestřebic, druzí byli "Pokémoni" z Drhovic a třetí Rataje, na domácí zbyla "bramborová" čtvrtá příčka. To naopak družsvto srlínských veteránů nemělo ve své kategorii s "8" stříkačkou soupeře, ale předvedli, že i se starou tříkačkou se nechá nasát přímo z říčky Smutné, což je místní specialita, v porovnání s jinými soutěžemi. Celé odpoledne bylo zakončeno zábavou do pozdních hodin se skupinou RED MOUSE. Více ve fotogalerii zde.

Odhalení pamětní desky na rodném domě Jana Doubka

V pátek 24. června 2016 byla na rodném domě plk. Ing. Jana Doubka, příslušníka československých jednotek ve Francii a v Anglii, odhalena pamětní deska statečným bernartickým občanům, za hrdinství ve druhé světové válce a pomoc československým výsadkářům.http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-06-24-odhaleni-pametni-desky-doubek.htmlOdhalení pamětní desky na rodném domě Jana Doubka

17. ročník v bleskové hře šachu

V sobotu 25. června 2016 se konal již 17. ročník Memoriálu škpt. parašutisty Rudolfa Hrubce, nositele Řádu Bílého lva I. stupně in memoriam z roku 2007, v bleskovém šachu. Zároveň t byl KP mládeže v bleskovém šachu. Více ve foto zde.17. ročník v bleskové hře šachu

Setkání rodáků a přátel Bilinky

Setkání rodáků a přátel BilinkySobotní odpoledne dne 18. června 2016 bylo pro Bilinku slavnostním. Konalo se setkání rodáků a přátel Bilinky, spojené s křtem knihy o Bilince, odhalením pamětní desky na hasičské zbrojnici padlým v první světové válce,  vysvěcení kapličky po opravě a posvěcení křížku na začátku Bilinky. Akci připravili bilinští spolu s městysem Bernartice. Hosty setkání byli ředitelka Městského muzea v Týně nad Vltavou Martina Sudová, ředitel milevského městského muzea Vladimír Šindelář, autorka knihy o Bilince Irena Cejnarová, předseda ZD Bernartice Pavel Novotný, starostka obce Dražíč Alena Dědičová a farář bernartické farnosti Pius Zdeněk Vágner. Pamětní desku padlým "biliňákům" odhalila paní Marie Hořejší z Chýnova, rozená Koukolová, bilinská rodačka, knihu o Bilince pokřtili ředitelé muzeí. Zvláštní poděkování patří autorce knihy Ireně Cejnarové. Publikace je k prodeji a koupit ji můžete v bernartické knihovně nebo na radnici za 500,- Kč. Upozorňujeme, že tato publikace je v pevné vazbě, velikost formátu A4 a má 490 stran krásného počtení. Trochu ve fotografii z akce zde.http://www.rajce.net/a12904445 Dle sdělení Jihočeské televize bude akce zveřejněna v úterý 21. 6. 2016 od 18,00 hodin v okénku z měst a obcí na JTV.

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.

130 let SDH Bernartice

130 let SDH BernarticeV sobotu 4. června 2016 se u sokolovny v Bernarticích konalo slavnostní odpoledne k oslavám 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Bernarticích. V úvodu vystoupil starosta městyse Bernartice a starosta bernartického sboru, byla předána ocenění zasloužilým členům za dlouholetou činnost. Poté mladí hasiči Bernartic předvedli všem přítomným několik ukázek, co se již naučili o hasení požárů. Také byla k vidění ukázka z dob, kdy byl sbor založen. Více v ukázce ve foto. http://www.rajce.net/a12839200

Dětské divadelní vystoupení v sokolovně v Bernarticích

Dětské divadelní vystoupení v sokolovně v BernarticíchV pátek 3. června 2016 se v bernartické sokolovně konalo vystoupení dětských umělců. Děti z dramatického kroužku pod ZŠ Bernartice nastudovali pohádku O dvanácti měsíčkách. Tentokrát se představení konalo přes zaplněným sálem sokolovny. Přišlo více než 120 diváků, kteří děti odměnili mohutným potleskem. Vystoupení ve fotografii můžete shlédnout v odkaze zde. http://www.rajce.net/a12833664

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931

Dětská lékařka ordinuje ve zdravotním středisku

Dětská lékařka ordinuje ve zdravotním střediskuVe zdravotním středisku Bernartice , vedle praktického lékaře pro dospělé, ordinuje i dětská lékařka. Více v odd lékař zde. a zde

Heligonky 2016

Heligonky 2016V sobotu 27. února 2016 se konal v Bernarticích již 5. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2016". Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem patnácti heligónkářských interpretů . Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal jedinečný Ondřej Římek ze Staňkova, druhé místo obsadila talentovaná a úžasná Kamila Nováková ze Záhoří u Písku a třetí místo obsadil skvělý Martin Stehlík z Tábora. Více najdete ve fotogalerii zde.

MUDr. Kálalová Di Lotti - dokumenty z pozůstalosti

Zveřejňujeme několik dokumentů z pozůstalosti doktorky Vlasty Kálalové Di-Lottiové, které jsme získali od sběratele z Tábora. V průběhu roku budeme zveřejňovat další dokumenty spolu s částmi strojopisu knihy "Přes Bospor k Tigridu".

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mudr-kalalova-di-lotti-dokumenty-z-pozustalosti.pdf 5970.8 Kb

Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.

Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.

Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.

Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .

Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

2016 06 16 Pietní akt ve Spáleném lese u Klatov

2016 05 01 Prvomájový jarmark

Měsíc otevřených dveří v dětské ordinaci

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 10.12.2016

Svátek slaví: Julie

aktuality

Svoz odpadů o Vánocích - změna

Upozorňujeme, že svoz popelnic na konci roku 2016 bude proveden v úterý 27. 12. 2016, v pondělí na Štěpána se nepojede.


Výstava HRAVÉ PEKLO - pozvánka

Od 11. 11. 2016 je nejen pro děti připravena v Husově kapli v Bernarticích výstava HRAVÉ PEKLO. Více na plakátku v příloze.


Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorůVe čtvrtek 8. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2016, a zároveň nastínil plány na rok 2017.  Kulturní program zahájily malé hudebnice pod vedením paní učitelky Dany Růžičkové. Sestry Natálka a Amálka Lavičkovy a Berenika Malcátová zahrály na elektronické varhany. Následovalo krátké vystoupení dechové hudby Lidověnky. Potom přišlo na řadu velmi poutavé vyprávění ředitele Prácheňského muzea Jiřího Práška, který pohovořil o Vánocích a vánočních zvycích na Písecku. Po tomto vystoupení už následovala volná zábava a poslech dechovky.  Každý návštěvník dostal na přivítanou krásné vánoční přáníčko, které vyrobily děti z naší školy s paní učitelkou Janou Fučíkovou.  

Poděkování od pořadatelů patří Aničce a Michalovi Suchanovým, kteří pro všech 96 přítomných osob připravili dobré jídlo a nápoje a zajistili skvělou obsluhu. J. Sušerová. Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Kniha pohádek Josefa Kostohryze - v nabídce knihovny

Od prosince 2016 je v nabídce naší knihovny kniha pohádek Josefa Kostohryze: Jednorožec a krásná Magelona. Více.


Mikuláš v Srlíně

Mikuláš v SrlíněPondělní podvečer obcházel Mikuláš se svojí družinou mimo všech okolních vesnic také v Srlíně. Navštívil děti a důchodce, za básničku či písničku podaroval sladkou odměnou. Pár fotek je k nahlédnutí ve fotoalbu zde.


Mikuláš pro děti v sokolovně 2016

Mikuláš pro děti v sokolovně 2016V neděli odpoledne 4.12.2016 se od 14,00 hodin konala v sokolovně v Bernarticích Mikulášská besídka pro děti. Zadovádět si přišlo se svými rodiči téměř 70 dětí. Pár fotografií z akce je k nahlédnutí zde.


Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupení

Čertovsko-kouzelnické ohnivé vystoupeníČertovsko - kouzelnické ohnivé vystoupení mladých hasičů SDH Bernartice, pod vedením Aleše Kroupy, "TY TŘY DVA" se letos konalo na hřišti pod sokolovnou. Čerti a zase čerti, hned na příchodu byl každý zájemce o shlédnutí vystoupení polapen a poze zakoupením odpustků mohl jít dále. Mnoho příchozích se před začátkem vystoupení shromažďovalo kolem pekelných kotlů, aby se zahřáli. S úderem 17té hodiny se zapálily ohně kolem a rozzářila se scéna, na které začal pravý rej čertíků. Mnohokráte bylo vše zahaleno pekelným kouřem, řádění a děj na pódiu byl prokládán ohnivými vystoupeními Kateřiny Stehlíkové. Nechyběl ani ohňostroj na konci děje. Vystoupení mladých hasičů přihlíželo několik stovek diváků. Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde.


Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v Bernarticích

Slavnostní nasvícení Vánočního stromu na náměstí v BernarticíchV neděli 27. prosince se v Bernarticích na náměstí opět po roce rozzářil „vánoční strom“. Městys Bernartice spolu s cca dvěma stovkami návštěvníků přivítal letošní advent a nadcházející vánoční svátky.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada. Následovalo vystoupení dětí z dramatického kroužku při naší základní škole. Nacvičily si pásmo složené z koled a povídání o adventu a o Vánocích a zahrály biblický příběh.  Potom dostaly prostor všechny děti, které si připravily vánoční básničky a písničky. Za jejich přednes byly odměněny čokoládovým adventním kalendářem.  Pak už následovalo všemi očekávané rozsvícení vánočního stromu, kterému požehnal Pius Zdeněk Vágner. Po všechny účastníky slavnosti bylo připraveno skvělé pohoštění v podobě vánočního punče a pečiva. Děkujeme srdečně všem sponzorům, kteří přispěli svými dary k uskutečnění této skvělé kulturní akce. J.S.  Fotky jsou k nahlédnutí zde.


Kulturní akce 12. 11. ve vysílání TV Milevskem

Dne 12. 11. 2016 proběhly kulturní akce, které jsou umístěny ve vysílání TV Milevskem. Obdrželi jsme odkaz na zkrácený záznam vysílání, který si můžete pustit. Záznam z akce je cca. 10 minut vysílání. Odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=tyUijJ08ySw&t=615s


VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.

VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové.VZPOMÍNKOVÝ VEČER, věnovaný 120. výročí narození MUDr. Vlasty Kálalové - Di Lottiové se konal v pátek 18. 11. 2016 v podvečer ve zcela zaplněné bernartické sokolovně. Pro začátek odkaz na fotky ze slavnostního večera, více po víkendu. Fotky v odkaze zde:http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-18-vzpominkovy-vecer-na-mudr-vlastu-kalalovou-di-lotti.html Ve středu 23. 11. 2016 bude od 17,00 hodin o večeru vysílat Jihočeská televize v pořadu Okénko z měst a obcí.


Opravený rybník ve Zběšicích

Opravený rybník ve ZběšicíchZa přispění dotace Jihočeského kraje jsme provedli opravu rybníka ve Zběšicích. Opravena je výpusť (nový gbel), břehy jsou zpevněny lomovým kamenem, rybník je kompletně odbahněn a opravený je i přepad. Vše stálo 200 000,- Kč. Fotky z realizace.


Jak je to s povinností mít revizi kotle na tuhá paliva

Vážení spoluobčané, dolehla na nás další příjemná zákonná povinnost, a to mít do 31. 12. 2016 revizi kotle. V první příloze jsme pro Vás připravili stručný přehled jak postupovat, v druhé příloze máte seznam zákonodárců, kterým za tento skvělý počin můžete poděkovat.


Žehnání knize Kapitán Rudolf Krzák

Žehnání knize Kapitán Rudolf KrzákŽehnání knize Kapitán Rudolf KrzákKostel sv. Martina v Bernarticích byl místem malé slavnosti. Žehnali jsme zde životopisné knize o našem slavném rodákovi Gen. Rudolfu Severinu Krzákovi s názvem "Kapitán Rudolf Krzák". Iniciátorem vydání byl Klub veteránů výsadkářů z Jindřichova Hradce, který nese jeho jméno. Autorem knihy je Martin Vaňourek, knize požehnal hlavní kaplan naší armády Plk. Mgr. Knichala. Pár fotek z žehnání je zde: http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-11-06-zehnani-knihy-kapitan-rudolf-krzak.html . Přikládáme odkaz na fotodokumentaci získanou od Ing. Josefa Pekárka z Klubu výsadkových veteránů z Jindřichova Hradce, za což děkujeme. http://ingpek.rajce.net/2016.11.06_-_Pegys_foto_-_KVV_Jindr._Hradec_-_Foto_z_zehnani_krest_knihy_-_gen._Krzak_-_Bernartice


Vítání občánků na radnici v Bernarticích

Vítání občánků na radnici v BernarticíchV pátek 4. 11. 2016 po 16. hodině přivítal starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada nové občánky. Na úvod vystoupily děti za základní školy s pásmem básniček a písniček. Poté se rodiče zapsali do pamětní knihy. Přivítány byly děti nejen z Bernartic, ale i z Borovan, ze Zběšiček a z Křenovic. Z Bernartic: Martin Kotápiš, Štěpán Hemmer, Petr Hrádek, Tereza Špánková, Eliška Stejskalová, Jakub Tlášek a Tereza Šerhantová, z Borovan Natálie Dolejšková a Marie Kukrálová, ze Zběšiček Michaela Busínská a z Křenovic Karolína Chábková.Všem rodičům blahopřejeme k narození dítěte a přejeme hodně zdraví a radostí. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.


Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovně

Kovářovská OPONA a Limonádový Joe v sokolovněV sobotu 5.11. přivítala Kovářovská OPONA v Bernarticích v sokolovně na svém nastudování Limonádového Joa cca 80 lidí. Komedií o kladném hrdinovi pobavili všechny přítomné. Představení bylo dokonale nastudováno včetně krásných kostýmů. Více si můžete prohlédnout ve fotkách pořízených při představení, kde je vidět nasazení jednotlivých herců. Děkujeme. Foto zde.


Strom roku - poděkování z Borovan za podporu v soutěži

Borovanský dub je třetí! Děkujeme obyvatelům městyse Bernartice za podporu borovanského dubu v anketě Strom roku 2016, kterou pořádá Nadace Partnerství. Úsilí se vyplatilo. Borovanský památný strom z návsi obsadil v celorepublikové konkurenci vynikající třetí místo! Děkujeme! Za navrhovatele Klára a Petra Černých. Strom roku - poděkování z Borovan za podporu v soutěžiVíce informací zájemci najdou na www.stromroku.cz


Volby v našich okrscích

V příloze předkládáme výsledky volební účasti ve volbách do zastupitelstva kraje a do senátu v našich třech okrscích.Volby v našich okrscíchVolby v našich okrscíchVolby v našich okrscích


Bernfest 2016 z jiného pohledu

Letošní BERNFEST si můžete prohlédnout z jiného pohledu. Získaný odkaz je zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1923824-podnikatele-podporuji-casteji-sport-a-charitu-na-kulturu-se-zapomina


Bernartický cyklokros 2016

Bernartický cyklokros 2016V sobotu 24. 9. 2016 odpoledne se jel třetí ročník bernartického cyklokrosu. Za nádherného podzimního počasí se na start postavilo v několika kategoriích hodně dětí od těch nejmenších a v pelotonu dospělých mnoho zvučných jmen. Závod zorganizoval Petr Koblic, za podpory městyse Bernartice. Poděkkování patří jemu a všem, kdo se na zdárném průběhu podílel. Ceny pro vítěze věnoval městys Bernartice, ZD Bernartice, Stavební firma Charypar, prodejna FLOP pana Čeňka a naše pekařství Malých. Účastníci i diváci shodně konstatovali:"byl to skvělý závod". Na putovním poháru ze závodu dospělých přibude jméno Adam Ťoupalík. Pár fotek je v odkazu zde. Další odkazy na výsledky jsou zde: https://cs-cz.facebook.com/tbcserie/ a nebo http://www.jcted.cz/svatek-amaterskeho-cyklokrosu-v-bernarticich-padl-rekord-v-poctu-ucastniku/


Nová střecha na hasičské zbrojnici ve Zběšicích

Nová střecha na hasičské zbrojnici ve ZběšicíchHasičská zbrojnice ve Zběšicích má novou střechu. Hasičský sbor zde již před lety zanikl, jako vzpomínka na hasičskou minulost naší vesničky tu objekt zůstal. Ve štítu je pamětní deska se jmény padlých v první válce. Opravu provedla firma Pavla Busínského ze Zběšiček. Opravena byla nejen střecha, ale i boční a štítové podhledy. Náklady na opravu jsou 71 000,- Kč. Třeba tu místní občané hasičskou tradici obnoví. Fotky z opravy zde.


Přivítání dětí v 1. a 9. třídě ZŠ

Přivítání dětí v 1. a 9. třídě ZŠPrvního září navštívil starosta Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a zastupitelem městyse Zdeňkem Čeňkem nové žáky v první třídě a na uvítanou jim předali malý dárek pro zlepšení nálady při nástupu do školy. Poté navštívili i nejstarší, devátý ročník naší školy. Pár fotek je ve fotogalerii zde.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2016V sobotu 20. 8. 2016 patřilo odpoledne v Bernarticích u sokolovny malým dechovkám. V letním hudebním altánu postupně vystoupila Toulavá kapela, Kameňáci, Malá kapela Kozleranka a Myslivecká kapela Atlas. Za krásného teplého počasí našlo cestu k sokolovně pod altány více než 150 posluchačů všech generací. Od prvních minut byl využíván i parket před kapelami. Všichni se dobře bavili a poslední kapela zapoměla na plynoucí čas, své vystoupení několikrát prodloužila. Celá akce byla podpořena z grantu Jihočeského kraje. Fotky z celé akce naleznete zde: http://www.rajce.net/a13150007


Námětové cvičení SDH v Srlíně

Námětové cvičení SDH v SrlíněV pátek v podvečer se konalo v Srlíně námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů. Cílem byla kolna Zemědělského družstva Bernartice uprostřed vesnice. Fotky z celé akce jsou ve fotoalbu a v odkaze zde.: http://www.rajce.net/a13149936


Oprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rok

Plánovaná oprava dvorní části fasády budovy naší školy letos nebude. V opakovaném výběrovém řízení uspěla společnost EU building z Prahy s nabídkovou cenou 1007000,- Kč. S opravou se mělo začít 1. 8. 2016 s tím, že nejprve opraví vstupní část do budovy, aby 1. září mohlo začít vyučování bez jakéhokoli provizorního zabezpečení přístupu a poté boční části, které mohou být v průběhu opravy uzavřené. Začátkem srpna však firma oznámila, že z kapacitních důvodů od zakázky odstupuje. Druhá v pořadí, milevská firma ROBRO, měla nabídkovou cenu téměř o 400 000,- Kč vyšší, což je pro nás cena neúměrně vysoká a termín 1. 9. se neúprosně blíží. Proto jsme rozhodli zakázku zrušit, připravené finance přišetřit a záměr zrealizovat v příštím roce.oprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rokoprava fasády dvorní části budovy školy se odkládá na příští rok


Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchSobotní odpoledne dne 6. srpna 2016 patřilo především dětem. Na letním parketu v místním parčíku se sešlo mnoho zájemců a zájemkyň se pobavit a zasoutěžit si. Všechny děti získaly sladkou odměnu. Něco málo z celé akce si prohlédněte na obdržených fotkách zde.


Bouře v noci ničila

Bouře v noci ničilaV noci ze soboty na neděli se přes Bernartice a okolí přehnala prudká bouře, která za sebou zanechala docela značné škody. Více ve foto zde.


SDH Bojenice noční soutěž 2016

SDH Bojenice noční soutěž 2016V sobotu večer dne 23. července 2016 se v Bojenicích pod areálem zemědělského družstva konala noční soutěž v požárním sportu - O putovní pohár předsedy ZD Bernartice. Pátý ročník končil v brzkých ranních hodinách ve velkém liáku. Na úvod si útok vyzkoušely děti a po ohňostroji následovala družstva žen a pak mužů. Mezi ženami zvítězilo družstvo z Křenovic, v mužích družstvo z Tálína. Více podrobných informací i fotek je v na stránkách jcted zde:http://www.jcted.cz/milevske-noviny/nocni-soutez-v-bojenicich-se-dobehla-v-lijaku-a-bource/ . Pár fotek je i zde: http://www.rajce.net/a13056781 , https://www.facebook.com/photo.vission/photos/?tab=album&album_id=1822865981282848. Pohled z jiného směru ale najdete v odkazu zde: https://www.youtube.com/watch?v=V4SwcKMwa3I Další pohled na akci je také v odkazu zde: https://www.youtube.com/watch?v=3mOUxE4gofI


Pouťové oslavy v Bernarticích 2016

Pouťové oslavy v Bernarticích 2016Letošní pouťové oslavy zahájilo páteční vystoupení Piňakolády ve velkém stanu vedle sokolovny a pokračovaly v neděli dopoledne v malebném údolí u kostelíka sv. Rozálie se mší svatou. Od soboty byly také k dispozici klasické pou´tové atrakce, jako je autodrom, velký či malý kolotoč nebo střelnice, v Bernarticích na náměstí. zakončeny byly opět ve velkém stanu vedle sokolovny posezením při hudbě Evergreen band. Samotné atmosféry si můžete prohlédnout v pár fotografiích ve fotogalerii zde.


Neckyáda v Srlíně 2016

Neckyáda v Srlíně 2016Sobotní odpoledne 16.7.2016 patřilo v Srlíně dalšímu ročníku tradiční Srlínské neckyády. Za téměř ideálního počasí (nepršelo, sluníčko hřálo, na rozdíl od předešlých dní) se do soutěžení v požární nádrži přihlásilo "devět" dvoučlenných posádek. (Škoda, že jich nebylo více). Pořadatelé vyhlásili tři kategorie: děti, dospělý + dítě a dospělí. Na všechny čekaly tři disciplíny. Zaprvé překonat nádrž v neckách (byly dvoje na výběr), zadruhé převézt polávce spolusoutěžícího a zatřetí přenést po lávce spolusoutěžícího. V kategorii dětí byla jen jedna posádka - Jan Jenšík a Tomáš Slunečko aliaz Napoleoni. V kategorii dospělí + dítě zvítězil Jaromír Tupý s vnučkou Adélou Tomanovou a v kategorii dospělí pak otec a syn Růžičkovi. naměřené časy však nebyly rozhodující, vítězi byli všichni, kdo šli soutěžit, aby se mohli pobavit přihlížející na břehu. Děti měly po celé odpoledne pro zábavu k dispozici skákací hrad a trampolínu. Věříme, že se nám podaří příští rok připravit opět hezkou zábavu, a že se zapojí více soutěžících. Fotky jsou k dispozici v odkazu zde.


SDH Srlín 18. ročník hasičské soutěže

SDH Srlín 18. ročník hasičské soutěže18. ročník hasičské soutěže O srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky se konal v sobotu 2. 7. 2016. Za ideálního počasí se do soutěže přihlásilo 6 družstev dětí (tři z Bernartic a 3 z Drhovic), 3 družstva žen, 9 družstev mužů a jedni veteráni s "8". Soutěžilo se ve štafetách dvojic a v požárním útoku. Děti soutěžily v kategoriích Přípravka, mladší a starší děti. Všechny předvedli skvělé výsledky a za odměnu dostaly medaile, diplomy a koláče. V kategorii žen zvítězilo družstvo z Drhovic před Srlínem a Ratajemi. V kategorii mužů zvítězilo družstvo z Jestřebic, druzí byli "Pokémoni" z Drhovic a třetí Rataje, na domácí zbyla "bramborová" čtvrtá příčka. To naopak družsvto srlínských veteránů nemělo ve své kategorii s "8" stříkačkou soupeře, ale předvedli, že i se starou tříkačkou se nechá nasát přímo z říčky Smutné, což je místní specialita, v porovnání s jinými soutěžemi. Celé odpoledne bylo zakončeno zábavou do pozdních hodin se skupinou RED MOUSE. Více ve fotogalerii zde.


Odhalení pamětní desky na rodném domě Jana Doubka

V pátek 24. června 2016 byla na rodném domě plk. Ing. Jana Doubka, příslušníka československých jednotek ve Francii a v Anglii, odhalena pamětní deska statečným bernartickým občanům, za hrdinství ve druhé světové válce a pomoc československým výsadkářům.http://www.bernartice.cz/fotoalbum/2016-06-24-odhaleni-pametni-desky-doubek.htmlOdhalení pamětní desky na rodném domě Jana Doubka


17. ročník v bleskové hře šachu

V sobotu 25. června 2016 se konal již 17. ročník Memoriálu škpt. parašutisty Rudolfa Hrubce, nositele Řádu Bílého lva I. stupně in memoriam z roku 2007, v bleskovém šachu. Zároveň t byl KP mládeže v bleskovém šachu. Více ve foto zde.17. ročník v bleskové hře šachu


Setkání rodáků a přátel Bilinky

Setkání rodáků a přátel BilinkySobotní odpoledne dne 18. června 2016 bylo pro Bilinku slavnostním. Konalo se setkání rodáků a přátel Bilinky, spojené s křtem knihy o Bilince, odhalením pamětní desky na hasičské zbrojnici padlým v první světové válce,  vysvěcení kapličky po opravě a posvěcení křížku na začátku Bilinky. Akci připravili bilinští spolu s městysem Bernartice. Hosty setkání byli ředitelka Městského muzea v Týně nad Vltavou Martina Sudová, ředitel milevského městského muzea Vladimír Šindelář, autorka knihy o Bilince Irena Cejnarová, předseda ZD Bernartice Pavel Novotný, starostka obce Dražíč Alena Dědičová a farář bernartické farnosti Pius Zdeněk Vágner. Pamětní desku padlým "biliňákům" odhalila paní Marie Hořejší z Chýnova, rozená Koukolová, bilinská rodačka, knihu o Bilince pokřtili ředitelé muzeí. Zvláštní poděkování patří autorce knihy Ireně Cejnarové. Publikace je k prodeji a koupit ji můžete v bernartické knihovně nebo na radnici za 500,- Kč. Upozorňujeme, že tato publikace je v pevné vazbě, velikost formátu A4 a má 490 stran krásného počtení. Trochu ve fotografii z akce zde.http://www.rajce.net/a12904445 Dle sdělení Jihočeské televize bude akce zveřejněna v úterý 21. 6. 2016 od 18,00 hodin v okénku z měst a obcí na JTV.


SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboru

SDH Svatkovice Rakov soutěž O pohár velitele sboruV sobotu 11. června 2016 se konal na louce u Svatkovice další ročník hasičské pohárové soutěže O pohár velitele sboru. Do soutěže se přihlásilo 8 družstev dětí, 3 družstva žen, 2 veteráni se osmičkami stříkačkami a 8 mužských či smíšených družstev. Mezi družstvy dětí byli všichni vítězi, když předvedli, co se naučili, v ženách zvítězilo družstvo z Nemějic před Jestřebicemi a domácími Svatkovice-Rákov, ve veteránech družstvo Srlína před družstvem Svatkovice-Rakov a v družstvech dospělých jasně dominovala družstva z Jestřebic: 1. Jastřebice I, 2. Jestřebice II, 3. Svatkovice-Rakov I. Všichni se ale dobře pobavili, Více ve fotografiích ve fotoalbu zde.


130 let SDH Bernartice

130 let SDH BernarticeV sobotu 4. června 2016 se u sokolovny v Bernarticích konalo slavnostní odpoledne k oslavám 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Bernarticích. V úvodu vystoupil starosta městyse Bernartice a starosta bernartického sboru, byla předána ocenění zasloužilým členům za dlouholetou činnost. Poté mladí hasiči Bernartic předvedli všem přítomným několik ukázek, co se již naučili o hasení požárů. Také byla k vidění ukázka z dob, kdy byl sbor založen. Více v ukázce ve foto. http://www.rajce.net/a12839200


Dětské divadelní vystoupení v sokolovně v Bernarticích

Dětské divadelní vystoupení v sokolovně v BernarticíchV pátek 3. června 2016 se v bernartické sokolovně konalo vystoupení dětských umělců. Děti z dramatického kroužku pod ZŠ Bernartice nastudovali pohádku O dvanácti měsíčkách. Tentokrát se představení konalo přes zaplněným sálem sokolovny. Přišlo více než 120 diváků, kteří děti odměnili mohutným potleskem. Vystoupení ve fotografii můžete shlédnout v odkaze zde. http://www.rajce.net/a12833664


Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.

Bernartický sekáč 2016 - 5. ročník soutěže.V sobotu dne 28. května 2016 se v lokalitě Posvátný konal již 5. ročník v sečení kosou. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 23 sekáčů. Jeden v kategorii děti, tři ženy a devatenáct mužů. Dětskou kategorii vyhrál jediný účastník Josef Loses, v kategorii žen zvítězila Majka Tupá před druhou Janou Luňáčkovou a třetí Ludmilou Bláhovou. V nejvíce obsazené, mužské kategorii byl první pan František Šmolík, druhý Miroslav Šobr a třetí Václav Hroch starší. Ceková výsledková listina a seznam všech soutěžících je mezi fotkami. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím, ale i sponzorům a pořadatelům za hladký průběh soutěžení. Těšíme se na další ročník. Fotky naleznete v odkaze zde: http://www.rajce.net/a12813931


Dětská lékařka ordinuje ve zdravotním středisku

Dětská lékařka ordinuje ve zdravotním střediskuVe zdravotním středisku Bernartice , vedle praktického lékaře pro dospělé, ordinuje i dětská lékařka. Více v odd lékař zde. a zde


Heligonky 2016

Heligonky 2016V sobotu 27. února 2016 se konal v Bernarticích již 5. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2016". Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem patnácti heligónkářských interpretů . Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal jedinečný Ondřej Římek ze Staňkova, druhé místo obsadila talentovaná a úžasná Kamila Nováková ze Záhoří u Písku a třetí místo obsadil skvělý Martin Stehlík z Tábora. Více najdete ve fotogalerii zde.


MUDr. Kálalová Di Lotti - dokumenty z pozůstalosti

Zveřejňujeme několik dokumentů z pozůstalosti doktorky Vlasty Kálalové Di-Lottiové, které jsme získali od sběratele z Tábora. V průběhu roku budeme zveřejňovat další dokumenty spolu s částmi strojopisu knihy "Přes Bospor k Tigridu".


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


2016 06 16 Pietní akt ve Spáleném lese u Klatov
více
2016 05 01 Prvomájový jarmark
více
Měsíc otevřených dveří v dětské ordinaci
více
Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%