Městys Bernartice

Aktuality

Mikulášská nadílka pro děti a rozsvícení vánočního stromu v Bernarticích dne 29. 11. 2015 - pozvánka

Městys Bernartice zve všechny na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU PRO DĚTI v neděli 29. listopadu od 14,00 do 16,00 hodin do sokolovny - plakát - a poté na SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU od 16,30 hodin na náměstí. Zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu požehná Pius Zdeněk Vágner. Plakát.

Výroba vánočních svícnů - tvořivá dílna - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice a Květinářství Slunečnice pořádají ve středu 16. prosince 2015 od 16,30 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích "TVOŘIVOU DÍLNU" - výrobu vánočních svícnů se živými květy. Zájemci, kteří si budou chtít vánoční svícen vlastnoručně vyrobit, se musí do 15. 12. přihlásit v květinářství, aby se zajistilo potřebné množství materiálu. (Přineste si zahradnické nůžky, nůžky na papír, tavnou pistoli, dle možnosti trochu chvůje nebo buxus a peníze). Vstup do přísálí je přes hospodu.

Předvánoční setkání se seniory - pozvánka

Městys Bernartice a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích srdečně zvou v pondělí 7. prosince 2015 na PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY. Začátek v 16,00 hodin v sokolovně. Vystoupí děti ZŠ Bernarticfe a pro dobrou náladu zahraje PiňaKoláda.

Projekt opravy náměstí

Zveřejňujeme variantu studie řešení prostoru autobusového nádraží, zpracované dopravním inženýrem Jiřím Hanzalem. Pro finanční náročnost a velký zásah do ostatních prostor parku bude zpracována "levnější" varianta řešení, respektující současný stav. Dojde pouze k osazení oddělovacích prvků (city bloků) a značek. Poslední variantu zveřejníme po odsouhlasení DI a zastupitelstva.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
132-1.pdf 1926.3 Kb
132-2.pdf 171.4 Kb
132-3-1.pdf 115.4 Kb
132-3-2.pdf 137.7 Kb
132-3-3.pdf 66.8 Kb
132-4-1.pdf 99.5 Kb
132-4-2.pdf 89.9 Kb
pcr.pdf 766.5 Kb

Křest knihy Staletý svědek

Křest knihy Staletý svědekV pátek 20. 11., po odhalení pamětní desky se v zasedací místnosti radnice konal křest poslední knihy Františka Mikoláška, věnované kostelu sv. Martina v Bernarticích. Křest provedl senátor Pavel Eybert. Poté následovala beseda o knize a vzpomínání na Františka Mikoláška, proložená četbou z jeho knih v podání Milady Jirouškové. Mezi hosty, v plné zqasedací místnosti radnice, byla rodina Františka Mikoláška, ředitel Prácheňského muzea PHDr. Jiří Prášek, Ing. Petr Fořt, starostka obce Borovany Ivana Dolejšková, předseda ZD Pavel Novotný a další. Kniha je k dostání na bernartické radnici, v knihovně a prodejně FLOP. Děkuji všem, kteří se podíleli na průběhu večera i všem hostům. Pár fotografií v galerii zde.

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi a křest knihy Staletý svědekV páteční podvečer dne 20. 11. 2015 v 17,00 hodin jsme na chodbě bernartické radnice odhalili, u příležitosti prvního výročí úmrtí, pamětní desku bernartickému rodákovi, historikovi a autorovi knih o Bernarticích, Františku Mikoláškovi. Přítomna byla rodina Františka Mikoláška, manželka Milena, syn Petr, snacha Eva a vnučka Linda. Po krátkém úvodu starosty, přednesu životopisu a krátkém proslovu syna Petra byla rukou právě syna Petra deska odhalena. Pro deštivé počasí se na chodbě radnice muselo srovnat asi sedmdesát lidí.  Více ve fotogaleriii zde.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-11-25-frantisek-mikolasek-zivotopis.doc 38.9 Kb
frantisek-mikolasek.pdf 906.1 Kb

Rozsvícení vánočního stromu v Srlíně - pozvánka

Zahájení adventu 2015 proběhne dne 29. 11. 2015 také v Srlíně, nasvícením vánočního stromku, poslechem vánočních koled s občerstvením, na návsi u hasičské zbrojnice. Srdečně zve osadní výbor a sbor dobrovolných hasičů v Srlíně.

Čertovská šou "Pod Posvátným" 5.12. - pozvánka

Mladí hasiči SDH Bernartice zvou na kouzelnou čertovskou šou. která se bude konat v sobotu 5. prosince 2015 od 17,00 hodin "Pod Posvátným" v Bernarticích. Bude Mikuláš, anděl a čerti v magické dětské šou. Plakát.

Kotlíková dotace - pozvánka na seminář do DK Milevsko

Seminář se uskuteční dne 2. 12. 2015 od 16,30 v Domě kultury Milevsko v 1. patře v Nádražní ulici. Pozvánka.

Vypnutí elektrické energie ve Svatkovicích 3.12. 2015 - oznámení

EON oznamuje přerušení dodávky elektrické energie dne 3. prosince 2015 v době od 8,00 hodin do 16,00 hodin z důvodu údržbových prací. Vypnutá bude část obce podél hlavní silnice (od Bernartic a směrem na Borovany). Děkujeme za pochopení.

Týnská ulice dokončování.

Týnská ulice dokončování.V Týnské ulici pokračuje oprava chodníků. Opravu provádí pracovníci Městských služeb Milevsko. Hotovo by mělo být příští týden (do 20. 11.). Pár fotek před koncem zde.

Semafor na náměstí je opravený

U přechodu pro chodce u pekárny nám maďarský řidič dne 14. října 2015 v brzkých ranních hodinách "sestřelil" stožár s výstražným světlem. Stožár byl instalován v roce 1997, již několikrát se stal terčem nepozorných řidičů, ale vždy to ustál. Opravu provedly Městské služby Písek. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží.Semafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravený

Vítání občánků 6. listopadu 2015

Vítání občánků 6. listopadu 2015Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal v pátek 6. listopadu 2015 v obřadní síni bernartické radnice nové občánky. Z Bernartic: Štěpánku Lavičkovou, Terezu Pilečkovou, Vojtěcha Lišku, Emu Slámovou, Ondřeje Kohouta, Lauru Motyčkovou, Lauru Honsovou Vanessu Schmittovou a Dominika Jandu a z Borovan Jiřího Stejskala. Nové občánky přivítali děti ZŠ krátkým vystoupením. Více fotek ve fotogalerii zde.

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMEN

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMENMladí hasiči Bernartic se poprvé zúčastnili soutěže Plamen. Soutěž se konala v říjnu ve středisku v Albrechticích. Předkládáme k nahlédnutí pár fotek ve fotoalbu zde. Výsledky jsou v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
sdh-plamen-celkove-vysledky-plamen-2016-po-podzimni-casti.pdf 344.4 Kb

Kovářovská opona v sokolovně v Bernarticích

Kovářovská opona v sokolovně v BernarticíchKovářovská opona v sokolovně v BernarticíchPohádka „Jak si peklo poradilo“, kterou v sobotu 31. října sehrál v bernartické sokolovně soubor Kovářovská OPONA, se všem přítomným velmi líbila. Čertovskou podívanou si tentokrát nenechalo ujít téměř 130 diváků.  „OPONA“ má na naší scéně již několikaletou tradici a dnes můžeme říct, že všichni její členové jsou již herci a zpěváci profesionálové. Všem patří velký dík a současně přání, aby dál ve svém ochotničení pokračovali a nadále nám – dětem i dospělým - přinášeli báječnou podívanou a spoustu radosti.  J. Sušerová. Více ve fotografiích zde.

Chodníky v Týnské ulici

Chodníky v Týnské uliciOd začátku října 2015 dostávají novou podobu chodníky v Týnské ulici. Dochází k výměně špatného asfaltového povrchu za zámkovou dlažbu, vyměněny budou i rozpadlé betonové rygolníky. K opravě tohoto úseku dochází po odsunutí opravy chodníků na Písecké ulici do příštího roku. Opravu provádí firma Služby města Milevska za cenu 970 000,- Kč. Hotovo by mělo být v listopadu. Týnská ulice bude určitě mnohem hezčí. Jak pokračují práce se podívejte ve fotkách zde.

Divadelníci z Čejetic v sokolovně.

Divadelníci z Čejetic v sokolovně.Divadelní představení ochotníků z Čejetic, které se uskutečnilo v místní sokolovně v sobotu 17. října za velmi malé účasti publika, bylo jedním z nejlepších „divadel“, které jsme u nás dosud hostili. Děj nás zavedl do lázní, proslulých kvalitou svých léčivých pramenů, právě v okamžiku, kdy majitel lázní zjistil, že léčivý pramen vyschl. Do této zoufalé situace se právě začínají sjíždět první svérázní lázeňští hosté, kteří si s sebou přivážejí své zdravotní i životní problémy a tajemství. Většina hostů však do lázní Frou Frou les Bains přijela už poněkolikáté, s přáním vyléčit tělo masážemi a koupelemi, ale také navázat na roky minulé a prožít zde opět milostná dobrodružství.  Také personál lázní řeší „mezilidské“ vztahy. Jako většinou v každém komediálním příběhu vše nakonec dobře dopadne. Vztahy a problémy jsou vyřešeny a dojde k rozuzlení 23 let starého tajemství. Divadelníci z Čejetic v sokolovně.Děkujeme Divadelníkům z Čejetic a jejich režisérovi, panu Romanovi Křížovi, za milé a vtipné představení. Večer s nimi strávený nebyl promarněný.                                                           J.Sušerová

Oprava vstupu do kapličky v Rákově

V minulém měsíci jsme dokončili opravu vstupu a okolí kapličky v Rákově. Kamenou dlažbu daroval zastupitel Jiří Kotrba z Jestřebic, opravu provedl náš zaměstnanec Josef Rybár.Oprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v Rákově

Bernartický cyklokros 2015 v rámci okruhu T.B.C.

Druhý ročník bernartického cyklokrusu se konal v sobotu 3. října 2015 pod "Posvátným" v Bernarticích. Od 12,00 hodin se registrovali startující všech věkových kategorií. Náročný okruh dal zabrat nejen dětem, ale i dospělým. Hlavní závod byl odstartován ve 14,00 hodin. O účastnících a pořadí více na stránkách dle odkazu zde. http://cxphotos.rajce.idnes.cz/…C_B%2C_zeny/ , http://www.jcted.cz/…la-havranka/http://www.juniorcycling.cz/vysledkyhttps://www.facebook.com/tbcserie?fref=nfBernartický cyklokros 2015 v rámci okruhu T.B.C.

Hlavním organizátorem byl Petr Koblic ze společnosti Junior cycling projekt team, partnerem, který poskytl veškeré zázemí byl Městys Bernartice. Poděkování za hodnotné ceny pro vítěze všech kategorií i pro všechny děti patří Pavlu Novotnému, předsedovi našeho Zemědělského družstva Bernartice, Zdeňku Čeňkovi - prodejna Flop, Vladislavu Charyparovi - stavební firma a našemu pekařství. Děkuji též našim zdravotnicícm Pavle Kostohryzové a Jarmile Synkové, je dobře, že měli jen jedno malé ošetření. Ještě upozornění pro toho, komu chybí helma!! Jedna dětská helma je uložena na radnici.

Dokončena poslední část vnitřní úpravy školy.

Dokončena poslední část vnitřní úpravy školy.V prostorách tělocvičny naší školy byly dokončeny úpravy posledních nevyužitých částí. Vznikly zde nové prostory sociálních zařízení pro muže, ženy a "vozíčkáře", nová šatna pro veřejnost. V chodbách je položena nová dlažba, nové obklady stěn na chodbách a prostory byly kompletně vymalovány. Celkové náklady 1 100 000,- Kč, opravu provedla firma Ladislava Charypara. Vše jsme hradili z rozpočtu městyse. Je to poslední etapa vnitřních úprav. V příštím roce se bude pokračovat fasádou dvorní části. Fotky z oprav.

Počítačový kurz pro seniory

Počítačový kurz pro senioryČeskobudějovická společnost Jihočeský institut celoživotního učení uspořádala kurz základů práce s počítačem pro seniory. Přihlásilo se jedenáct zájemců z řad našich seniorů. Kurz proběhl v zasedací místnosti naší radnice v době od 7. do 10. září. Náklady byly hrazeny z nadačního fondu Lívie a Václava Klausových. Výuku provedla Mgr. Eva Adamcová, naši účastníci byli nadmíru spokojeni. Pokud přijde další nabídka, určitě ji využijeme.Počítačový kurz pro seniory

oprava místních komunikací ve Zběšicích

oprava místních komunikací ve ZběšicíchOpravy dalších částí místních komunikací proběhly v srpnu. Opravy provedla firma Robstav stavby k.s. z Prahy celkovým nákladem 745 926,06 Kč. Dotace z programu obnovy venkova Jihočeského kraje byla 130 000,- Kč. Zbytek hradí městys Bernartice ze svého. Proti původnímu záměru jsme ještě rozšířili opravu povrchu k nemovitosti pana Černého a pana Starého v části nad rybníkem. Poslední neopravený úsek v části kolem nemovitosti pana Teringla bude opraven po vyřešení majetkových vztahů. Více fotek z realizace ve fotoalbu.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.Určitě jste si povšimli stavebního ruchu na našem !autobusáku". Probíhá zde výměna kanalizace od prostoru pošty až po rohový dům č.p. 100. Zakázku nejprve vysoutěžila chýnovská firma Dřevotvar, avšak od zakázky začátkem září odstoupila. Z výběrového řízení v pořadí druhá firma pana Kakaštíka z Týna nad Vltavou o zakázku projevila zájem a práce již probíhají. Celkové náklady budou přes 700 000,- Kč. Akce je podpořena grantem Jihočeského kraje ve výši 500 000,- Kč. Výměna kanalizace bude prováděna po etapách, takže by neměla narušit provoz autobusového nádraží a ani omezit přístupy do sousedních nemovitostí. Fotografie z realizace.

Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.

V Srlíně, Zběšicích, Bilince, Rákově a na čtyřech místech v Bernarticích jsme vlastními silami provedli položení zámkové dlažby pod "zvony" na tříděný odpad. Naším záměrem je zvýšit "kulturnost" těchto míst na odkládání tříděného odpadu. Práce provedli naši zaměstnanci pan Jiří Jírovec a pan Jaroslav Sojeba. Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.95 % dotaci jsme získali na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích. Celá akce byla rozdělena na šest stavebních objektů. Pět v Jestřebicích a jeden v Bernarticích. Opravu provedla firma VIALIT Soběslav. Celkové náklady včetně administrace jsou 4 200 000,- Kč. Takto vysoká dotace na opravu místních komunikací se zřejmě již nikdy nebude opakovat. Měli jsme štěstí. Pár fotek z realizace.

II. etapa opravy hřbitovní zdi

Dokončena je oprava poslední části hřbitovní zdi bernartického hřbitova. Podle fotografií můžete posoudit v jak špatném stavu zeď byla z venkovního pohledu. Opravu provedla stavební firma Vladimíra Charypara nákladem 80 490,- Kč. Jihočeský kraj přispěl částkou 20 000,- Kč z grantového programu "Úcta k předkům". V dalším roce se pokusíme opravit objekt márnice. II. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdi

První den v základní škole

První den v základní školeNový školní rok v Základní škole v Bernarticích zahájil hejtman Jihočeského kraji Jiří Zimola návštěvou první a deváté třídy.  Pár fotografií s komentářem z novin ve foto.

Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

Vyvážení popelnic - odpověď firmy Compaq na stížnosti občanů

Na podnět z jednání zastupitelstva našeho městyse, kde byla vznesena připomínka na promáčknuté popelnice, byl poslán dotaz na firmu, která odpady vyváží - Compaq Votice.- Text dopisu: "Promáčknutí je způsobeno při výsypu do  popelářského vozu, kdy posádka použije několikrát výsypný úkon. Při kontrole stavu kovových popelnic jsem zjistil u všech menší či větší prohnutí vzniklé při výsypu. Nelze předpokládat, že u každé popelnice je přítomen materiál, který zabraňuje hladkému vysypání. Proto argument, že promáčknutí nádoby je způsobeno nesprávným zacházením je zřejmě oprávněný. Prosím o prověření a zaslání písemné zprávy o zjištěných věcech a způsobu nápravy na mou adresu". Na tento dopis přišla odpověď, kterou přikládáme v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
compag-votice-vyjadreni-k-vyklapeci.pdf 196.8 Kb
vyjadreni-bernartice.pdf 854.8 Kb

Nepořádek v lese nad Rákovem

Nepořádek v lese nad RákovemV lese nad  Rakovem u Hajnice někdo uložil vak s oblečením. Je neuvěřitelné, že  je někdo ještě dnes schopen uvažovat tak, že raději odvleče třicetikilový vak sto metrů do lesa na odlehlé místo, než pohodlně zajet na sběrný dvůr do Bernartic a tam vše bezplatně odevzdat. Chtěl bych toho člověka poznat. 

Starosta

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
resized-p1010287.jpg 52.5 Kb
resized-p1010288.jpg 81.7 Kb

In-line závody v Srlíně 5. ročník

In-line závody v Srlíně 5. ročníkJiž pátým rokem uspořádali hasiči v Srlíně závody na kolečkových bruslích, tentokráte v zástavbě nových rodinných domků , vedle požární nádrže, na nové komunikaci. Za vrcholících horkých dní byla sice účast o něco slabší než v minulých ročnících, ale všichni se snad dobře bavili. Fotky si můžete prohlédnout na odkazuhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.1041410202538489.1073741860.100000085562400&type=1&l=3763bfd9e6 .

Dokončena výstavba nové místní komunikace v Srlíně

Výstavbu provedla firma Dřevotvar Chýnov nákladem 1 100 000,- Kč. Po částečných komplikacích se vše povedlo dokončit v srpnu. K dispozici jsou zde i parkovací místa. Firma provedla i terénní úpravy okolního pozemku.  Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.

Pouťové dopoledne v Bernarticích

Pouťové dopoledne v BernarticíchNedělní dopoledne 19. července patří tradiční pouti ke kostelíku svaté Rozálie. Jako každým rokem sem přišlo mnoho lidí, aby si popovídali u piva a klobásy, navštívili mši a poslechli příjemnou hudbu Jindřicha Jírovce. Již potřetí byly v Bernarticích pouťové atrakce pana Habicha. Pouťové dny provázelo nádherné, teplé letní počasí. Pohled fotografií.

Neckyáda v Srlíně 2015

Neckyáda v Srlíně 2015V sobotu 18. července 2015 se konal další ročník neckyády v Srlíně. Lotos v jiném prostředí než jsou všichni zvyklí, ale nic to neubralo na zábavě. Opět pořadatel - SDH zajistil tři disciplíny. Celkem se přihlásilo třináct soutěžních dvojic, každá si sama určila svůj název. Ke zlédnutí je něco fotek v odkaze. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024769824202527.1073741857.100000085562400&type=1&l=2182903177

Koncert Tomáše Supa Bernarticům

Koncert Tomáše Supa BernarticůmJiž podesáté se uskutečnil koncert operního pěvce ¨Tomáše Supa, rodáka z blízkého Temešváru. Na klavír doprovázem Prof. Jaroslav Šaroun. Hostem podvečera byla neteř Tomáše Supa Petra Malá, která skvěle zahrála několik klavírních skladeb. Překvapením pro všechny bylo oznámení Tomáše, že končí s kariérou operního pěvce a bernartické vystoupení bylo jedno z posledních. Věřím, že Tomáš své rozhodnutí přehodnotí a pouťové koncerty Tomáše pro Bernartice zůstanou naší stálou kulturní nabídkou. Pár fotografií

Úspěšnost v získávání dotací v letošním roce.

Úspěšnost městyse Bernartice v získávání dotací v roce 2015.

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radnici

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radniciV pátek 26. června 2015 se konalo v obřadní síni na radnici slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě základní školy. Pár fotek

SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.

Šachy 16. ročník memoriálu škpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích

V sobotu 20. 6. 2015 se v sokolovně v Bernarticích konal 16. ročník memoriálu škpt parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. Letošního ročníku se zúčastnilo 33 hráčů. Závěrečné hodnocení celého turnaje ředitelem turnaje, společně s tabulkami jsou přiloženy v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-06-20-sachy-bernartice-vysledky.pdf 1512.2 Kb

Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 13. června 2015 se konal pietní akt u příležitosti 73. výročí vyhlazení středočeské obce Lidice. Přítomni byli i zástupci městyse Bernartice Ing. Stanislav Kunt a Mgr. Karel Kopecký, kteří položili věnec u památníku obětí. Městys Bernartice vypravil pro zájemce autobus. Naší nabídku využili i členové písecké organizace bojovníků za svobodu. Městys Bernartice děkuje Památníku Lidice za pozvání.  Pár fotek.

Pietní akt v Klatovech

Pietní akt v Klatovech73. výročí popravy bernartických občanů - obětí heydrichyády, uctili v úterý 16. června 2015 v odpoledních hodinách také zástupci městyse Bernartice starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a člen rady pan Zdeněk Čeněk. Na přelomu června a července 1942 zde ve Spáleném lese v Lubech u Klatov bylo popraveno klatovským gestapem 22 občanů Bernartic a blízkého okolí. Slavnostní projev přečetl starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr. Městys Bernartice je vždy na této vzpomínkové akci představován mezi hosty na prvním místě. Děkujeme městu Klatovy a panu starostovi Rudolfu Salvetrovi za pozvání a přijetí.  Fotogalerie.

Svěcení hasičské stříkačky SDH Srlín

Svěcení hasičské stříkačky SDH SrlínV Srlíně se v pátek 12. června 2015 v podvečer konala malá slavnost. Páter Pius Zdeněk Vágner místnímu sboru dobrovolných hasičů posvětil novou hasičskou stříkačku. Po devatenácté hodině se u místní společenské místnosti u kapličky sv. Jana Nepomuckého u „zámku“ sešli téměř všichni členové místního SDH Srlín, starosta městyse Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a další místní obyvatelé.

  Více ve foto.

Bernartický sekáč 2015

Sobota 13. června 2015, 9,00 hodin,  lokalita "Posvátný" - další ročníkBernartický sekáč 2015 bernartického sekáče. Celkem soutěžilo 31 sekáčů. Podrobnosti ve fotogalerii. Více ve foto.

Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.

Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.

Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.

Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.

Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

Kvalita pitné vody v řádu - hodnocení ČEVAKu

Májové oslavy 2015

Májové oslavy 2015Májové oslavy: Letošní rok se nese v duchu sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Letos byly oslavy zcela výjimečné, vždyť 70 let v míru je celý jeden lidský život. V Bernarticích se vzpomínalo na tragický úterek 8. 5. 1945, kdy prchající německou armádou bylo povražděno 34 občanů z naší obce a okolí, mezi nimiž byli i příslušníci vládního vojska z Písku. Rovněž bylo vypáleno několik domů a střelbou poškozena budova školy. Ve čtvrtek 10. května před polednem přijela Rudá armáda a přes veliký smutek přinesla do Bernartic jásot a radost. Také ale lítost nad třemi sovětskými vojáky pohřbenými na zdejším hřbitově ve společném hrobě, který byl letos důstojně zrekonstruován. Vpravo od tohoto pomníku pokračují hroby bernartických obětí války z roku 1945 i 1942. Koncem letošního dubna se pořádalo několik besed pro pamětníky, širokou veřejnost i školní mládež. Součástí byla, a stále je, zdařilá výstava mapující válečná léta 1939 – 1945, která je ke zhlédnutí v budově radnice v pracovní dny až do konce roku. Vyvrcholením oslav je tradiční průvod na vrch Posvátný, na jehož úbočí byla německými vojáky povražděna většina obětí. Během průvodu jsou kladeny věnce k památníkům padlých v obou světových válkách. Jako vždy se zúčastnili hasiči, myslivci, také dechová hudba Kovačka a velké davy dospělých i dětí, které si užívaly vystavené vojenské techniky. Na Posvátném promluvila řada významných osobností o potřebě předejít jakýmkoliv válečným konfliktům. Toto přání je vyjádřeno i na pomníku na Posvátném heslem „Již nikdy Mnichov, již nikdy válku“. Ludmila Veverková. Více ve foto.

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 26.11.2015

Svátek slaví: Artur

aktuality

Mikulášská nadílka pro děti a rozsvícení vánočního stromu v Bernarticích dne 29. 11. 2015 - pozvánka

Městys Bernartice zve všechny na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU PRO DĚTI v neděli 29. listopadu od 14,00 do 16,00 hodin do sokolovny - plakát - a poté na SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU od 16,30 hodin na náměstí. Zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu požehná Pius Zdeněk Vágner. Plakát.


Výroba vánočních svícnů - tvořivá dílna - pozvánka

Knihovna městyse Bernartice a Květinářství Slunečnice pořádají ve středu 16. prosince 2015 od 16,30 hodin v přísálí sokolovny v Bernarticích "TVOŘIVOU DÍLNU" - výrobu vánočních svícnů se živými květy. Zájemci, kteří si budou chtít vánoční svícen vlastnoručně vyrobit, se musí do 15. 12. přihlásit v květinářství, aby se zajistilo potřebné množství materiálu. (Přineste si zahradnické nůžky, nůžky na papír, tavnou pistoli, dle možnosti trochu chvůje nebo buxus a peníze). Vstup do přísálí je přes hospodu.


Předvánoční setkání se seniory - pozvánka

Městys Bernartice a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích srdečně zvou v pondělí 7. prosince 2015 na PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY. Začátek v 16,00 hodin v sokolovně. Vystoupí děti ZŠ Bernarticfe a pro dobrou náladu zahraje PiňaKoláda.


Projekt opravy náměstí

Zveřejňujeme variantu studie řešení prostoru autobusového nádraží, zpracované dopravním inženýrem Jiřím Hanzalem. Pro finanční náročnost a velký zásah do ostatních prostor parku bude zpracována "levnější" varianta řešení, respektující současný stav. Dojde pouze k osazení oddělovacích prvků (city bloků) a značek. Poslední variantu zveřejníme po odsouhlasení DI a zastupitelstva.


Křest knihy Staletý svědek

Křest knihy Staletý svědekV pátek 20. 11., po odhalení pamětní desky se v zasedací místnosti radnice konal křest poslední knihy Františka Mikoláška, věnované kostelu sv. Martina v Bernarticích. Křest provedl senátor Pavel Eybert. Poté následovala beseda o knize a vzpomínání na Františka Mikoláška, proložená četbou z jeho knih v podání Milady Jirouškové. Mezi hosty, v plné zqasedací místnosti radnice, byla rodina Františka Mikoláška, ředitel Prácheňského muzea PHDr. Jiří Prášek, Ing. Petr Fořt, starostka obce Borovany Ivana Dolejšková, předseda ZD Pavel Novotný a další. Kniha je k dostání na bernartické radnici, v knihovně a prodejně FLOP. Děkuji všem, kteří se podíleli na průběhu večera i všem hostům. Pár fotografií v galerii zde.


Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi a křest knihy Staletý svědekV páteční podvečer dne 20. 11. 2015 v 17,00 hodin jsme na chodbě bernartické radnice odhalili, u příležitosti prvního výročí úmrtí, pamětní desku bernartickému rodákovi, historikovi a autorovi knih o Bernarticích, Františku Mikoláškovi. Přítomna byla rodina Františka Mikoláška, manželka Milena, syn Petr, snacha Eva a vnučka Linda. Po krátkém úvodu starosty, přednesu životopisu a krátkém proslovu syna Petra byla rukou právě syna Petra deska odhalena. Pro deštivé počasí se na chodbě radnice muselo srovnat asi sedmdesát lidí.  Více ve fotogaleriii zde.


Rozsvícení vánočního stromu v Srlíně - pozvánka

Zahájení adventu 2015 proběhne dne 29. 11. 2015 také v Srlíně, nasvícením vánočního stromku, poslechem vánočních koled s občerstvením, na návsi u hasičské zbrojnice. Srdečně zve osadní výbor a sbor dobrovolných hasičů v Srlíně.


Čertovská šou "Pod Posvátným" 5.12. - pozvánka

Mladí hasiči SDH Bernartice zvou na kouzelnou čertovskou šou. která se bude konat v sobotu 5. prosince 2015 od 17,00 hodin "Pod Posvátným" v Bernarticích. Bude Mikuláš, anděl a čerti v magické dětské šou. Plakát.


Kotlíková dotace - pozvánka na seminář do DK Milevsko

Seminář se uskuteční dne 2. 12. 2015 od 16,30 v Domě kultury Milevsko v 1. patře v Nádražní ulici. Pozvánka.


Vypnutí elektrické energie ve Svatkovicích 3.12. 2015 - oznámení

EON oznamuje přerušení dodávky elektrické energie dne 3. prosince 2015 v době od 8,00 hodin do 16,00 hodin z důvodu údržbových prací. Vypnutá bude část obce podél hlavní silnice (od Bernartic a směrem na Borovany). Děkujeme za pochopení.


Týnská ulice dokončování.

Týnská ulice dokončování.V Týnské ulici pokračuje oprava chodníků. Opravu provádí pracovníci Městských služeb Milevsko. Hotovo by mělo být příští týden (do 20. 11.). Pár fotek před koncem zde.


Semafor na náměstí je opravený

U přechodu pro chodce u pekárny nám maďarský řidič dne 14. října 2015 v brzkých ranních hodinách "sestřelil" stožár s výstražným světlem. Stožár byl instalován v roce 1997, již několikrát se stal terčem nepozorných řidičů, ale vždy to ustál. Opravu provedly Městské služby Písek. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží.Semafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravený


Vítání občánků 6. listopadu 2015

Vítání občánků 6. listopadu 2015Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal v pátek 6. listopadu 2015 v obřadní síni bernartické radnice nové občánky. Z Bernartic: Štěpánku Lavičkovou, Terezu Pilečkovou, Vojtěcha Lišku, Emu Slámovou, Ondřeje Kohouta, Lauru Motyčkovou, Lauru Honsovou Vanessu Schmittovou a Dominika Jandu a z Borovan Jiřího Stejskala. Nové občánky přivítali děti ZŠ krátkým vystoupením. Více fotek ve fotogalerii zde.


Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMEN

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMENMladí hasiči Bernartic se poprvé zúčastnili soutěže Plamen. Soutěž se konala v říjnu ve středisku v Albrechticích. Předkládáme k nahlédnutí pár fotek ve fotoalbu zde. Výsledky jsou v příloze.


Kovářovská opona v sokolovně v Bernarticích

Kovářovská opona v sokolovně v BernarticíchKovářovská opona v sokolovně v BernarticíchPohádka „Jak si peklo poradilo“, kterou v sobotu 31. října sehrál v bernartické sokolovně soubor Kovářovská OPONA, se všem přítomným velmi líbila. Čertovskou podívanou si tentokrát nenechalo ujít téměř 130 diváků.  „OPONA“ má na naší scéně již několikaletou tradici a dnes můžeme říct, že všichni její členové jsou již herci a zpěváci profesionálové. Všem patří velký dík a současně přání, aby dál ve svém ochotničení pokračovali a nadále nám – dětem i dospělým - přinášeli báječnou podívanou a spoustu radosti.  J. Sušerová. Více ve fotografiích zde.


Chodníky v Týnské ulici

Chodníky v Týnské uliciOd začátku října 2015 dostávají novou podobu chodníky v Týnské ulici. Dochází k výměně špatného asfaltového povrchu za zámkovou dlažbu, vyměněny budou i rozpadlé betonové rygolníky. K opravě tohoto úseku dochází po odsunutí opravy chodníků na Písecké ulici do příštího roku. Opravu provádí firma Služby města Milevska za cenu 970 000,- Kč. Hotovo by mělo být v listopadu. Týnská ulice bude určitě mnohem hezčí. Jak pokračují práce se podívejte ve fotkách zde.


Divadelníci z Čejetic v sokolovně.

Divadelníci z Čejetic v sokolovně.Divadelní představení ochotníků z Čejetic, které se uskutečnilo v místní sokolovně v sobotu 17. října za velmi malé účasti publika, bylo jedním z nejlepších „divadel“, které jsme u nás dosud hostili. Děj nás zavedl do lázní, proslulých kvalitou svých léčivých pramenů, právě v okamžiku, kdy majitel lázní zjistil, že léčivý pramen vyschl. Do této zoufalé situace se právě začínají sjíždět první svérázní lázeňští hosté, kteří si s sebou přivážejí své zdravotní i životní problémy a tajemství. Většina hostů však do lázní Frou Frou les Bains přijela už poněkolikáté, s přáním vyléčit tělo masážemi a koupelemi, ale také navázat na roky minulé a prožít zde opět milostná dobrodružství.  Také personál lázní řeší „mezilidské“ vztahy. Jako většinou v každém komediálním příběhu vše nakonec dobře dopadne. Vztahy a problémy jsou vyřešeny a dojde k rozuzlení 23 let starého tajemství. Divadelníci z Čejetic v sokolovně.Děkujeme Divadelníkům z Čejetic a jejich režisérovi, panu Romanovi Křížovi, za milé a vtipné představení. Večer s nimi strávený nebyl promarněný.                                                           J.Sušerová


Oprava vstupu do kapličky v Rákově

V minulém měsíci jsme dokončili opravu vstupu a okolí kapličky v Rákově. Kamenou dlažbu daroval zastupitel Jiří Kotrba z Jestřebic, opravu provedl náš zaměstnanec Josef Rybár.Oprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v Rákově


Bernartický cyklokros 2015 v rámci okruhu T.B.C.

Druhý ročník bernartického cyklokrusu se konal v sobotu 3. října 2015 pod "Posvátným" v Bernarticích. Od 12,00 hodin se registrovali startující všech věkových kategorií. Náročný okruh dal zabrat nejen dětem, ale i dospělým. Hlavní závod byl odstartován ve 14,00 hodin. O účastnících a pořadí více na stránkách dle odkazu zde. http://cxphotos.rajce.idnes.cz/…C_B%2C_zeny/ , http://www.jcted.cz/…la-havranka/http://www.juniorcycling.cz/vysledkyhttps://www.facebook.com/tbcserie?fref=nfBernartický cyklokros 2015 v rámci okruhu T.B.C.

Hlavním organizátorem byl Petr Koblic ze společnosti Junior cycling projekt team, partnerem, který poskytl veškeré zázemí byl Městys Bernartice. Poděkování za hodnotné ceny pro vítěze všech kategorií i pro všechny děti patří Pavlu Novotnému, předsedovi našeho Zemědělského družstva Bernartice, Zdeňku Čeňkovi - prodejna Flop, Vladislavu Charyparovi - stavební firma a našemu pekařství. Děkuji též našim zdravotnicícm Pavle Kostohryzové a Jarmile Synkové, je dobře, že měli jen jedno malé ošetření. Ještě upozornění pro toho, komu chybí helma!! Jedna dětská helma je uložena na radnici.


Dokončena poslední část vnitřní úpravy školy.

Dokončena poslední část vnitřní úpravy školy.V prostorách tělocvičny naší školy byly dokončeny úpravy posledních nevyužitých částí. Vznikly zde nové prostory sociálních zařízení pro muže, ženy a "vozíčkáře", nová šatna pro veřejnost. V chodbách je položena nová dlažba, nové obklady stěn na chodbách a prostory byly kompletně vymalovány. Celkové náklady 1 100 000,- Kč, opravu provedla firma Ladislava Charypara. Vše jsme hradili z rozpočtu městyse. Je to poslední etapa vnitřních úprav. V příštím roce se bude pokračovat fasádou dvorní části. Fotky z oprav.


Počítačový kurz pro seniory

Počítačový kurz pro senioryČeskobudějovická společnost Jihočeský institut celoživotního učení uspořádala kurz základů práce s počítačem pro seniory. Přihlásilo se jedenáct zájemců z řad našich seniorů. Kurz proběhl v zasedací místnosti naší radnice v době od 7. do 10. září. Náklady byly hrazeny z nadačního fondu Lívie a Václava Klausových. Výuku provedla Mgr. Eva Adamcová, naši účastníci byli nadmíru spokojeni. Pokud přijde další nabídka, určitě ji využijeme.Počítačový kurz pro seniory


oprava místních komunikací ve Zběšicích

oprava místních komunikací ve ZběšicíchOpravy dalších částí místních komunikací proběhly v srpnu. Opravy provedla firma Robstav stavby k.s. z Prahy celkovým nákladem 745 926,06 Kč. Dotace z programu obnovy venkova Jihočeského kraje byla 130 000,- Kč. Zbytek hradí městys Bernartice ze svého. Proti původnímu záměru jsme ještě rozšířili opravu povrchu k nemovitosti pana Černého a pana Starého v části nad rybníkem. Poslední neopravený úsek v části kolem nemovitosti pana Teringla bude opraven po vyřešení majetkových vztahů. Více fotek z realizace ve fotoalbu.


Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.Určitě jste si povšimli stavebního ruchu na našem !autobusáku". Probíhá zde výměna kanalizace od prostoru pošty až po rohový dům č.p. 100. Zakázku nejprve vysoutěžila chýnovská firma Dřevotvar, avšak od zakázky začátkem září odstoupila. Z výběrového řízení v pořadí druhá firma pana Kakaštíka z Týna nad Vltavou o zakázku projevila zájem a práce již probíhají. Celkové náklady budou přes 700 000,- Kč. Akce je podpořena grantem Jihočeského kraje ve výši 500 000,- Kč. Výměna kanalizace bude prováděna po etapách, takže by neměla narušit provoz autobusového nádraží a ani omezit přístupy do sousedních nemovitostí. Fotografie z realizace.


Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.

V Srlíně, Zběšicích, Bilince, Rákově a na čtyřech místech v Bernarticích jsme vlastními silami provedli položení zámkové dlažby pod "zvony" na tříděný odpad. Naším záměrem je zvýšit "kulturnost" těchto míst na odkládání tříděného odpadu. Práce provedli naši zaměstnanci pan Jiří Jírovec a pan Jaroslav Sojeba. Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.Zámková dlažba pod "zvony" na odpad.


Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.95 % dotaci jsme získali na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích. Celá akce byla rozdělena na šest stavebních objektů. Pět v Jestřebicích a jeden v Bernarticích. Opravu provedla firma VIALIT Soběslav. Celkové náklady včetně administrace jsou 4 200 000,- Kč. Takto vysoká dotace na opravu místních komunikací se zřejmě již nikdy nebude opakovat. Měli jsme štěstí. Pár fotek z realizace.


II. etapa opravy hřbitovní zdi

Dokončena je oprava poslední části hřbitovní zdi bernartického hřbitova. Podle fotografií můžete posoudit v jak špatném stavu zeď byla z venkovního pohledu. Opravu provedla stavební firma Vladimíra Charypara nákladem 80 490,- Kč. Jihočeský kraj přispěl částkou 20 000,- Kč z grantového programu "Úcta k předkům". V dalším roce se pokusíme opravit objekt márnice. II. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdiII. etapa opravy hřbitovní zdi


První den v základní škole

První den v základní školeNový školní rok v Základní škole v Bernarticích zahájil hejtman Jihočeského kraji Jiří Zimola návštěvou první a deváté třídy.  Pár fotografií s komentářem z novin ve foto.


Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015


Vyvážení popelnic - odpověď firmy Compaq na stížnosti občanů

Na podnět z jednání zastupitelstva našeho městyse, kde byla vznesena připomínka na promáčknuté popelnice, byl poslán dotaz na firmu, která odpady vyváží - Compaq Votice.- Text dopisu: "Promáčknutí je způsobeno při výsypu do  popelářského vozu, kdy posádka použije několikrát výsypný úkon. Při kontrole stavu kovových popelnic jsem zjistil u všech menší či větší prohnutí vzniklé při výsypu. Nelze předpokládat, že u každé popelnice je přítomen materiál, který zabraňuje hladkému vysypání. Proto argument, že promáčknutí nádoby je způsobeno nesprávným zacházením je zřejmě oprávněný. Prosím o prověření a zaslání písemné zprávy o zjištěných věcech a způsobu nápravy na mou adresu". Na tento dopis přišla odpověď, kterou přikládáme v příloze.


Nepořádek v lese nad Rákovem

Nepořádek v lese nad RákovemV lese nad  Rakovem u Hajnice někdo uložil vak s oblečením. Je neuvěřitelné, že  je někdo ještě dnes schopen uvažovat tak, že raději odvleče třicetikilový vak sto metrů do lesa na odlehlé místo, než pohodlně zajet na sběrný dvůr do Bernartic a tam vše bezplatně odevzdat. Chtěl bych toho člověka poznat. 

Starosta


In-line závody v Srlíně 5. ročník

In-line závody v Srlíně 5. ročníkJiž pátým rokem uspořádali hasiči v Srlíně závody na kolečkových bruslích, tentokráte v zástavbě nových rodinných domků , vedle požární nádrže, na nové komunikaci. Za vrcholících horkých dní byla sice účast o něco slabší než v minulých ročnících, ale všichni se snad dobře bavili. Fotky si můžete prohlédnout na odkazuhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.1041410202538489.1073741860.100000085562400&type=1&l=3763bfd9e6 .


Dokončena výstavba nové místní komunikace v Srlíně

Výstavbu provedla firma Dřevotvar Chýnov nákladem 1 100 000,- Kč. Po částečných komplikacích se vše povedlo dokončit v srpnu. K dispozici jsou zde i parkovací místa. Firma provedla i terénní úpravy okolního pozemku.  Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně


Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.


Pouťové dopoledne v Bernarticích

Pouťové dopoledne v BernarticíchNedělní dopoledne 19. července patří tradiční pouti ke kostelíku svaté Rozálie. Jako každým rokem sem přišlo mnoho lidí, aby si popovídali u piva a klobásy, navštívili mši a poslechli příjemnou hudbu Jindřicha Jírovce. Již potřetí byly v Bernarticích pouťové atrakce pana Habicha. Pouťové dny provázelo nádherné, teplé letní počasí. Pohled fotografií.


Neckyáda v Srlíně 2015

Neckyáda v Srlíně 2015V sobotu 18. července 2015 se konal další ročník neckyády v Srlíně. Lotos v jiném prostředí než jsou všichni zvyklí, ale nic to neubralo na zábavě. Opět pořadatel - SDH zajistil tři disciplíny. Celkem se přihlásilo třináct soutěžních dvojic, každá si sama určila svůj název. Ke zlédnutí je něco fotek v odkaze. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024769824202527.1073741857.100000085562400&type=1&l=2182903177


Koncert Tomáše Supa Bernarticům

Koncert Tomáše Supa BernarticůmJiž podesáté se uskutečnil koncert operního pěvce ¨Tomáše Supa, rodáka z blízkého Temešváru. Na klavír doprovázem Prof. Jaroslav Šaroun. Hostem podvečera byla neteř Tomáše Supa Petra Malá, která skvěle zahrála několik klavírních skladeb. Překvapením pro všechny bylo oznámení Tomáše, že končí s kariérou operního pěvce a bernartické vystoupení bylo jedno z posledních. Věřím, že Tomáš své rozhodnutí přehodnotí a pouťové koncerty Tomáše pro Bernartice zůstanou naší stálou kulturní nabídkou. Pár fotografií


Úspěšnost v získávání dotací v letošním roce.

Úspěšnost městyse Bernartice v získávání dotací v roce 2015.


Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radnici

Slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě na radniciV pátek 26. června 2015 se konalo v obřadní síni na radnici slavnostní předávání vysvědčení 9. třídě základní školy. Pár fotek


SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.


Šachy 16. ročník memoriálu škpt. Rudolfa Hrubce v Bernarticích

V sobotu 20. 6. 2015 se v sokolovně v Bernarticích konal 16. ročník memoriálu škpt parašutisty Rudolfa Hrubce v bleskové hře v šachu. Letošního ročníku se zúčastnilo 33 hráčů. Závěrečné hodnocení celého turnaje ředitelem turnaje, společně s tabulkami jsou přiloženy v příloze.


Pietní akt v Lidicích

Pietní akt v LidicíchV sobotu 13. června 2015 se konal pietní akt u příležitosti 73. výročí vyhlazení středočeské obce Lidice. Přítomni byli i zástupci městyse Bernartice Ing. Stanislav Kunt a Mgr. Karel Kopecký, kteří položili věnec u památníku obětí. Městys Bernartice vypravil pro zájemce autobus. Naší nabídku využili i členové písecké organizace bojovníků za svobodu. Městys Bernartice děkuje Památníku Lidice za pozvání.  Pár fotek.


Pietní akt v Klatovech

Pietní akt v Klatovech73. výročí popravy bernartických občanů - obětí heydrichyády, uctili v úterý 16. června 2015 v odpoledních hodinách také zástupci městyse Bernartice starosta Pavel Souhrada, místostarosta Jaromír Fuka a člen rady pan Zdeněk Čeněk. Na přelomu června a července 1942 zde ve Spáleném lese v Lubech u Klatov bylo popraveno klatovským gestapem 22 občanů Bernartic a blízkého okolí. Slavnostní projev přečetl starosta města Klatovy Mgr. Rudolf Salvetr. Městys Bernartice je vždy na této vzpomínkové akci představován mezi hosty na prvním místě. Děkujeme městu Klatovy a panu starostovi Rudolfu Salvetrovi za pozvání a přijetí.  Fotogalerie.


Svěcení hasičské stříkačky SDH Srlín

Svěcení hasičské stříkačky SDH SrlínV Srlíně se v pátek 12. června 2015 v podvečer konala malá slavnost. Páter Pius Zdeněk Vágner místnímu sboru dobrovolných hasičů posvětil novou hasičskou stříkačku. Po devatenácté hodině se u místní společenské místnosti u kapličky sv. Jana Nepomuckého u „zámku“ sešli téměř všichni členové místního SDH Srlín, starosta městyse Pavel Souhrada s místostarostou Jaromírem Fukou a další místní obyvatelé.

  Více ve foto.


Bernartický sekáč 2015

Sobota 13. června 2015, 9,00 hodin,  lokalita "Posvátný" - další ročníkBernartický sekáč 2015 bernartického sekáče. Celkem soutěžilo 31 sekáčů. Podrobnosti ve fotogalerii. Více ve foto.


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015

Vítání občánků na radnici v Bernarticích v březnu 2015Středeční odpoledne bylo pro několik našich občánků slavnostnější. V šestnáct hodin přivítal starosta městyse Bernartice na radnici v obřadní síni Michaela Novotného, Priu Charlotte Karivedu a Ninu Bartůňkovou z Bernartic, z Borovan Sáru Zamrzlovou a z Olešné Lukáše Našince. Na vítání vystoupili žáci základní školy s pásmem písniček a básniček. Fotografie.


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


Kvalita pitné vody v řádu - hodnocení ČEVAKu
více

Májové oslavy 2015

Májové oslavy 2015Májové oslavy: Letošní rok se nese v duchu sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Letos byly oslavy zcela výjimečné, vždyť 70 let v míru je celý jeden lidský život. V Bernarticích se vzpomínalo na tragický úterek 8. 5. 1945, kdy prchající německou armádou bylo povražděno 34 občanů z naší obce a okolí, mezi nimiž byli i příslušníci vládního vojska z Písku. Rovněž bylo vypáleno několik domů a střelbou poškozena budova školy. Ve čtvrtek 10. května před polednem přijela Rudá armáda a přes veliký smutek přinesla do Bernartic jásot a radost. Také ale lítost nad třemi sovětskými vojáky pohřbenými na zdejším hřbitově ve společném hrobě, který byl letos důstojně zrekonstruován. Vpravo od tohoto pomníku pokračují hroby bernartických obětí války z roku 1945 i 1942. Koncem letošního dubna se pořádalo několik besed pro pamětníky, širokou veřejnost i školní mládež. Součástí byla, a stále je, zdařilá výstava mapující válečná léta 1939 – 1945, která je ke zhlédnutí v budově radnice v pracovní dny až do konce roku. Vyvrcholením oslav je tradiční průvod na vrch Posvátný, na jehož úbočí byla německými vojáky povražděna většina obětí. Během průvodu jsou kladeny věnce k památníkům padlých v obou světových válkách. Jako vždy se zúčastnili hasiči, myslivci, také dechová hudba Kovačka a velké davy dospělých i dětí, které si užívaly vystavené vojenské techniky. Na Posvátném promluvila řada významných osobností o potřebě předejít jakýmkoliv válečným konfliktům. Toto přání je vyjádřeno i na pomníku na Posvátném heslem „Již nikdy Mnichov, již nikdy válku“. Ludmila Veverková. Více ve foto.


Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%