Městys Bernartice

Aktuality

Nový praktický lékař v Bernarticích

Od 1. února 2016 bude ve zdravotním středisku v Bernarticích ordinovat místo doktora MUDr. Jiřího Vaňka nový praktický lékař, paní MUDr Barbora Kolářová. Ordinační hodiny jsou přiloženy v oddělení praktický lékař - zde.

Zima v Bernarticích

Zima dorazila i do Bernartic. Radost mají především děti. Pár snímků ve fotogalerii zde.Zima v Bernarticích

Tříkrálová sbírka 2016

Také letos se konala "Tříkrálová sbírka". Výsledky zveřejňujeme zde.

Koncert v kostele sv. Martina 9.1.2016

Koncert v kostele sv. Martina 9.1.2016V sobotu 9. ledna 2016 se konal v kostele sv. Martina v Bernarticích v pořadí druhý Novoroční koncert skupiny Fantom a Milevského dětského sboru. Po loňském úspěšném vystoupení byl opět kostel zaplněn do posledního místečka. Krátká ukázka z koncertu zde.

Ocenění

OceněníOceněníOceněníOceněníZastupitelé městyse Bernartice jednomyslně schválili ocenění pro paní Marii Schorníkovou, za vedení obecní kroniky v letech 1995 až 2014, a pro pana Františka Řežábka, za práci předsedy osadního výboru a organizování společenského života v Jestřebicích.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2016-01-07-podekovani-pani-schornikove.pdf 278.4 Kb
2016-01-07-podekovani-panu-rezabkovi.pdf 334.9 Kb

Silvestrovský pochod v Bernarticích

Silvestrovský pochod v BernarticíchSilvestr 2015 se v Bernarticích opět vydařil. Jako vždy, ve 13,30 hodin byl zahájen u radnice 17. ročník pochodu „OKOLO BERNARTIC“ , kterého se účastnilo 270 pochodníků. Mimo jiné padl rekord v počtu kilometrů. Trať, která měřila téměř 10 km, připravil pan starosta Pavel Souhrada a Ludmila Veverková. Cesta vedla okolo bernartického rybníka Zámeckého, dále po nově opravené silnici do Jestřebic a odtud trochu náročnějším terénem do Křižanova. Cílem byla jestřebická rozhledna „Na Kupě“ (503 m.n.m.), kde čekalo bohaté pohoštění. Starosta Křižanova Jaroslav Kohout a kronikář Václav Petr provedli celý průvod obcí od hospody až po památný žulový sloup z roku 1678. V Křižanově se některé hloučky pozdržely v místní hospodě, jiní vzali útokem přes pole jestřebickou osvěžovnu v altánu u rozhledny, kde byl cíl pochodu a připraveno sladké i tekuté pohoštění, které připravil městys Bernartice a Pekařství Františka Malého. Mezitím se již šeřilo, tak se mnozí vydali zpět na cestu do Bernartic. Ti více unavení měli možnost se vrátit na základnu autobusem. Jako vždy o pamětihodnostech a novinkách, této zajímavé trasy, pohovořili starosta Pavel Souhrada a Ludmila Veverková. Mimo jiné, užaslí pochodníci obdivovali v Jestřebicích na návsi nádherný, Pavlem Hebertem ručně vyřezávaný betlém. V Bernarticích se mezitím scházeli zvědavci na pověstný ohňostroj, připravený panem Markem Jirouškem z Podolí. První světlice zahájila světelnou šou v 17,30 hodin. Tu nádheru sledovalo na zaplněném náměstí několik stovek nadšených diváků. Předtím ještě hrál u radnice Jindřich Jírovec a Jindřich Čeněk prodával „životabudiče“. Díky všem, kteří se podíleli na přípravě posledního dne roku. Pár fotografií z pochodu v galerii zde.

Předvánoční posezení pro seniory

Předvánoční posezení pro senioryV pondělí 7. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2015, a zároveň nastínil plány na rok 2016.  Kulturní program zahájily děti z dramatického kroužku bernartické ZŠ, pod vedením Petry Brčákové a paní učitelky Novotné, s předvánočním pásmem povídání a koled. Paní učitelka Dana Růžičková představila své žákyně, které zahrály na elektronické varhany.  Nakonec k dobré náladě zahrály a zazpívaly Pavla a Soňa z Dua PiňaKoláda. Děti naší školy pod vedením paní učitelky Jany Fučíkové vyrobily krásná vánoční přáníčka, která každý návštěvník dostal na přivítanou. J. Sušerová. Pár fotografií v albu zde.

MUDr. Vlasta Kálalová Di-Lottiová "Přes Bospor k Tigridu" ukázka1

Vážení návštěvníci našich stránek, máte mimořádnou možnost si přečíst prvních dvacet stránek strojopisu nikdy nevydané knihy doktorky Vlasty Kálalové Di- Lottiové "Přes Bospor k Tigridu" spolu s několika, její rukou namalovaných skic, tématicky spojených s touto knihou. Knihu paní doktorka dokončila v roce 1936. Celou knihu, včetně kreseb, bychom rádi vydali ke stodvacátému výročí narození naší slavné rodačky. V průběhu roku zveřejníme další části této knihy. Sledujte proto naše stránky.             Starosta.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pres-bospor-k-tigridu-i-cast.pdf 12780.2 Kb

MUDr. Kálalová Di Lotti - dokumenty z pozůstalosti

Zveřejňujeme několik dokumentů z pozůstalosti doktorky Vlasty Kálalové Di-Lottiové, které jsme získali od sběratele z Tábora. V průběhu roku budeme zveřejňovat další dokumenty spolu s částmi strojopisu knihy "Přes Bospor k Tigridu".

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mudr-kalalova-di-lotti-dokumenty-z-pozustalosti.pdf 5970.8 Kb

Archeologické nálezy u Bernartic

V příloze zveřejňujeme zprávu pana Jiřího Frölicha, pracovníka Okresního muzea v Písku, týkající se jeho nálezů v Bernarticích.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2016-01-04-frohlich-mezzomajolika.pdf 12994.7 Kb
2016-01-04-ulomky1.jpg 482.3 Kb

Silvestrovský ohňostroj v Bernarticích

Silvestrovský ohňostroj v BernarticíchPodívejte se na silvestrovský ohňostroj v Bernarticích 2015 z trochu jiného pohledu Odkaz zde.https://www.youtube.com/watch?v=sjsXzMyLvRU Několik fotografií zde v albu.

Vyřezávaný betlém v Jestřebicích

V Jestřebicích před místním kulturním zařízením lze shlédnut vyřezávaný betlém.Vyřezávaný betlém v JestřebicíchVyřezávaný betlém v JestřebicíchVyřezávaný betlém v Jestřebicích

Vánoční zpívání v kostele v Bernarticích

JVánoční zpívání v kostele v Bernarticíchako každý rok i letos se konalo v kostele sv. Martina v Bernarticích Vánoční zpívání. Trochu z její atmosféry v odkaze zde. https://youtu.be/oRXaoOTzlkE Další pohled na atmosféru podvečera v kostele, ale i z přípravy si prohlédněte ve fotogalerii zde.

Vystoupení mladých hasičů v Bernarticích na čerty

SDH Bernartice - mladí hasiči měli na Mikuláše vystoupení "Pod Posvátným" . Přikládám odkaz na Milevské noviny.

 http://www.jcted.cz/rej-pekla-s-nebem-famozni-sou-bernartickych-hasicu/  Z vystoupení je vydáno DVD, které si budete moci zakoupit za 50,-Kč ve Flopu a ve večerce U Pepína.

Nové auto

Nové autoNový nákladní automobil MAN 4x4 a dvanáct kontejnerů jsme pořídili z dotace, kterou jsme získali ze Státního fondu životního prostředí na systém svozu bioodpadu. Náklady projektu byly 4,8 mil. Kč, dotace činila 3,6 mil. Kč.Nové autoNové autoNové autoNové auto

Mikulášská besídka v sokolovně a rozsvícení vánočního stromku na náměstí

Mikulášská besídka v sokolovně Tentokrát již v neděli 29. listopadu odpoledne se konala v bernartické sokolovně tradiční Mikulášská nadílka pro děti s diskotékou. Tuto zdařilou akci pořádalo několik členů zastupitelstva městyse, v čele s Ing. Václavem Tupým a obecní knihovna. Tentokrát byl program celého zábavného odpoledne zkrácen, neboť jsme se museli včas přesunout na náměstí, kde se od 16,30 hodin konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Celkem se nadílky zúčastnilo 50 dětí. O hudební doprovod a dobrou náladu se starali Pavel Jírovec a Matěj Fuka. Poděkování patří manželům Suchanovým, provozujícím restauraci Sokolovna, panu Milanu Bečvářovi, Vendulce Mužíkové a všem našim sponzorům, kteří na tuto akci přispěli penězi nebo dárkovými předměty. Děkujeme:  Pekařství Petra Malá, ZD Nemějice, ZD Bernartice, Daňhel AGRO a.s. Týn nad Vltavou, Chovatelská stanice tibetských teriérů – Marie Kotherová z Bilinky. Pár fotek v albu zde.Za vydatného deště se konalo od 16,30 hodin na náměstí slavnostní rozsvícení bernartického vánočního stromku. Pro účastníky této akce bylo jako každý rok připraveno vydatné občerstvení v podobě punče a vánočního cukroví. Nejvíce se na tuto akci těšily malé děti, které se předháněly v tom, kdo bude dříve přednášet básničku nebo zazpívá a pan starosta ho odmění čokoládovým adventním kalendářem nebo jinými pamlsky.

Projekt opravy náměstí

Zveřejňujeme dvě varianty studie řešení prostoru autobusového nádraží, zpracované dopravním inženýrem Jiřím Hanzalem. Pro finanční náročnost a velký zásah do ostatních prostor parku bude zpracována "levnější" varianta řešení, respektující současný stav. Dojde pouze k osazení oddělovacích prvků (city bloků) a značek. Poslední variantu zveřejníme po odsouhlasení DI a zastupitelstva. Situace variant jsou v přílohách.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
132-1.pdf 1926.3 Kb
132-2.pdf 171.4 Kb
132-3-1.pdf 115.4 Kb
132-3-2.pdf 137.7 Kb
132-3-3.pdf 66.8 Kb
132-4-1.pdf 99.5 Kb
132-4-2.pdf 89.9 Kb
pcr.pdf 766.5 Kb
namesti-varianta-1-situace.pdf 260.9 Kb
namesti-varianta-2-situace.pdf 218.9 Kb

Křest knihy Staletý svědek

Křest knihy Staletý svědekV pátek 20. 11., po odhalení pamětní desky se v zasedací místnosti radnice konal křest poslední knihy Františka Mikoláška, věnované kostelu sv. Martina v Bernarticích. Křest provedl senátor Pavel Eybert. Poté následovala beseda o knize a vzpomínání na Františka Mikoláška, proložená četbou z jeho knih v podání Milady Jirouškové. Mezi hosty, v plné zqasedací místnosti radnice, byla rodina Františka Mikoláška, ředitel Prácheňského muzea PHDr. Jiří Prášek, Ing. Petr Fořt, starostka obce Borovany Ivana Dolejšková, předseda ZD Pavel Novotný a další. Kniha je k dostání na bernartické radnici, v knihovně a prodejně FLOP. Děkuji všem, kteří se podíleli na průběhu večera i všem hostům. Pár fotografií v galerii zde.

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi a křest knihy Staletý svědekV páteční podvečer dne 20. 11. 2015 v 17,00 hodin jsme na chodbě bernartické radnice odhalili, u příležitosti prvního výročí úmrtí, pamětní desku bernartickému rodákovi, historikovi a autorovi knih o Bernarticích, Františku Mikoláškovi. Přítomna byla rodina Františka Mikoláška, manželka Milena, syn Petr, snacha Eva a vnučka Linda. Po krátkém úvodu starosty, přednesu životopisu a krátkém proslovu syna Petra byla rukou právě syna Petra deska odhalena. Pro deštivé počasí se na chodbě radnice muselo srovnat asi sedmdesát lidí.  Více ve fotogaleriii zde.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2015-11-25-frantisek-mikolasek-zivotopis.doc 38.9 Kb
frantisek-mikolasek.pdf 906.1 Kb

Týnská ulice dokončování.

Týnská ulice dokončování.V Týnské ulici pokračuje oprava chodníků. Opravu provádí pracovníci Městských služeb Milevsko. Hotovo by mělo být příští týden (do 20. 11.). Pár fotek před koncem zde.

Semafor na náměstí je opravený

U přechodu pro chodce u pekárny nám maďarský řidič dne 14. října 2015 v brzkých ranních hodinách "sestřelil" stožár s výstražným světlem. Stožár byl instalován v roce 1997, již několikrát se stal terčem nepozorných řidičů, ale vždy to ustál. Opravu provedly Městské služby Písek. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží.Semafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravený

Vítání občánků 6. listopadu 2015

Vítání občánků 6. listopadu 2015Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal v pátek 6. listopadu 2015 v obřadní síni bernartické radnice nové občánky. Z Bernartic: Štěpánku Lavičkovou, Terezu Pilečkovou, Vojtěcha Lišku, Emu Slámovou, Ondřeje Kohouta, Lauru Motyčkovou, Lauru Honsovou Vanessu Schmittovou a Dominika Jandu a z Borovan Jiřího Stejskala. Nové občánky přivítali děti ZŠ krátkým vystoupením. Více fotek ve fotogalerii zde.

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMEN

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMENMladí hasiči Bernartic se poprvé zúčastnili soutěže Plamen. Soutěž se konala v říjnu ve středisku v Albrechticích. Předkládáme k nahlédnutí pár fotek ve fotoalbu zde. Výsledky jsou v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
sdh-plamen-celkove-vysledky-plamen-2016-po-podzimni-casti.pdf 344.4 Kb

Kovářovská opona v sokolovně v Bernarticích

Kovářovská opona v sokolovně v BernarticíchKovářovská opona v sokolovně v BernarticíchPohádka „Jak si peklo poradilo“, kterou v sobotu 31. října sehrál v bernartické sokolovně soubor Kovářovská OPONA, se všem přítomným velmi líbila. Čertovskou podívanou si tentokrát nenechalo ujít téměř 130 diváků.  „OPONA“ má na naší scéně již několikaletou tradici a dnes můžeme říct, že všichni její členové jsou již herci a zpěváci profesionálové. Všem patří velký dík a současně přání, aby dál ve svém ochotničení pokračovali a nadále nám – dětem i dospělým - přinášeli báječnou podívanou a spoustu radosti.  J. Sušerová. Více ve fotografiích zde.

Chodníky v Týnské ulici

Chodníky v Týnské uliciOd začátku října 2015 dostávají novou podobu chodníky v Týnské ulici. Dochází k výměně špatného asfaltového povrchu za zámkovou dlažbu, vyměněny budou i rozpadlé betonové rygolníky. K opravě tohoto úseku dochází po odsunutí opravy chodníků na Písecké ulici do příštího roku. Opravu provádí firma Služby města Milevska za cenu 970 000,- Kč. Hotovo by mělo být v listopadu. Týnská ulice bude určitě mnohem hezčí. Jak pokračují práce se podívejte ve fotkách zde.

Oprava vstupu do kapličky v Rákově

V minulém měsíci jsme dokončili opravu vstupu a okolí kapličky v Rákově. Kamenou dlažbu daroval zastupitel Jiří Kotrba z Jestřebic, opravu provedl náš zaměstnanec Josef Rybár.Oprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v Rákově

oprava místních komunikací ve Zběšicích

oprava místních komunikací ve ZběšicíchOpravy dalších částí místních komunikací proběhly v srpnu. Opravy provedla firma Robstav stavby k.s. z Prahy celkovým nákladem 745 926,06 Kč. Dotace z programu obnovy venkova Jihočeského kraje byla 130 000,- Kč. Zbytek hradí městys Bernartice ze svého. Proti původnímu záměru jsme ještě rozšířili opravu povrchu k nemovitosti pana Černého a pana Starého v části nad rybníkem. Poslední neopravený úsek v části kolem nemovitosti pana Teringla bude opraven po vyřešení majetkových vztahů. Více fotek z realizace ve fotoalbu.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.Určitě jste si povšimli stavebního ruchu na našem !autobusáku". Probíhá zde výměna kanalizace od prostoru pošty až po rohový dům č.p. 100. Zakázku nejprve vysoutěžila chýnovská firma Dřevotvar, avšak od zakázky začátkem září odstoupila. Z výběrového řízení v pořadí druhá firma pana Kakaštíka z Týna nad Vltavou o zakázku projevila zájem a práce již probíhají. Celkové náklady budou přes 700 000,- Kč. Akce je podpořena grantem Jihočeského kraje ve výši 500 000,- Kč. Výměna kanalizace bude prováděna po etapách, takže by neměla narušit provoz autobusového nádraží a ani omezit přístupy do sousedních nemovitostí. Fotografie z realizace.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.95 % dotaci jsme získali na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích. Celá akce byla rozdělena na šest stavebních objektů. Pět v Jestřebicích a jeden v Bernarticích. Opravu provedla firma VIALIT Soběslav. Celkové náklady včetně administrace jsou 4 200 000,- Kč. Takto vysoká dotace na opravu místních komunikací se zřejmě již nikdy nebude opakovat. Měli jsme štěstí. Pár fotek z realizace.

Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.

Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

Dokončena výstavba nové místní komunikace v Srlíně

Výstavbu provedla firma Dřevotvar Chýnov nákladem 1 100 000,- Kč. Po částečných komplikacích se vše povedlo dokončit v srpnu. K dispozici jsou zde i parkovací místa. Firma provedla i terénní úpravy okolního pozemku.  Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.

SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.

Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.

Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.

Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.

Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .

Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.

Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.

Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.

TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM

Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,

Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.

Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 

100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.

Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně

Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
Tisk článku

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

Tisk článku

Dnes je: 10.02.2016

Svátek slaví: Mojmír

aktuality

Nový praktický lékař v Bernarticích

Od 1. února 2016 bude ve zdravotním středisku v Bernarticích ordinovat místo doktora MUDr. Jiřího Vaňka nový praktický lékař, paní MUDr Barbora Kolářová. Ordinační hodiny jsou přiloženy v oddělení praktický lékař - zde.


Zima v Bernarticích

Zima dorazila i do Bernartic. Radost mají především děti. Pár snímků ve fotogalerii zde.Zima v Bernarticích


Tříkrálová sbírka 2016

Také letos se konala "Tříkrálová sbírka". Výsledky zveřejňujeme zde.


Koncert v kostele sv. Martina 9.1.2016

Koncert v kostele sv. Martina 9.1.2016V sobotu 9. ledna 2016 se konal v kostele sv. Martina v Bernarticích v pořadí druhý Novoroční koncert skupiny Fantom a Milevského dětského sboru. Po loňském úspěšném vystoupení byl opět kostel zaplněn do posledního místečka. Krátká ukázka z koncertu zde.


Ocenění

OceněníOceněníOceněníOceněníZastupitelé městyse Bernartice jednomyslně schválili ocenění pro paní Marii Schorníkovou, za vedení obecní kroniky v letech 1995 až 2014, a pro pana Františka Řežábka, za práci předsedy osadního výboru a organizování společenského života v Jestřebicích.


Silvestrovský pochod v Bernarticích

Silvestrovský pochod v BernarticíchSilvestr 2015 se v Bernarticích opět vydařil. Jako vždy, ve 13,30 hodin byl zahájen u radnice 17. ročník pochodu „OKOLO BERNARTIC“ , kterého se účastnilo 270 pochodníků. Mimo jiné padl rekord v počtu kilometrů. Trať, která měřila téměř 10 km, připravil pan starosta Pavel Souhrada a Ludmila Veverková. Cesta vedla okolo bernartického rybníka Zámeckého, dále po nově opravené silnici do Jestřebic a odtud trochu náročnějším terénem do Křižanova. Cílem byla jestřebická rozhledna „Na Kupě“ (503 m.n.m.), kde čekalo bohaté pohoštění. Starosta Křižanova Jaroslav Kohout a kronikář Václav Petr provedli celý průvod obcí od hospody až po památný žulový sloup z roku 1678. V Křižanově se některé hloučky pozdržely v místní hospodě, jiní vzali útokem přes pole jestřebickou osvěžovnu v altánu u rozhledny, kde byl cíl pochodu a připraveno sladké i tekuté pohoštění, které připravil městys Bernartice a Pekařství Františka Malého. Mezitím se již šeřilo, tak se mnozí vydali zpět na cestu do Bernartic. Ti více unavení měli možnost se vrátit na základnu autobusem. Jako vždy o pamětihodnostech a novinkách, této zajímavé trasy, pohovořili starosta Pavel Souhrada a Ludmila Veverková. Mimo jiné, užaslí pochodníci obdivovali v Jestřebicích na návsi nádherný, Pavlem Hebertem ručně vyřezávaný betlém. V Bernarticích se mezitím scházeli zvědavci na pověstný ohňostroj, připravený panem Markem Jirouškem z Podolí. První světlice zahájila světelnou šou v 17,30 hodin. Tu nádheru sledovalo na zaplněném náměstí několik stovek nadšených diváků. Předtím ještě hrál u radnice Jindřich Jírovec a Jindřich Čeněk prodával „životabudiče“. Díky všem, kteří se podíleli na přípravě posledního dne roku. Pár fotografií z pochodu v galerii zde.


Předvánoční posezení pro seniory

Předvánoční posezení pro senioryV pondělí 7. prosince 2016 se konalo v bernartické sokolovně předvánoční setkání se seniory. Tuto akci každoročně pořádá městys Bernartice, knihovna městyse a Zákaznický klub Jednoty v Bernarticích pro své starší spoluobčany.  Slavnostní podvečer zahájil starosta městyse Pavel Souhrada, který přítomné seznámil s hospodařením a kulturními akcemi, které se konaly v roce 2015, a zároveň nastínil plány na rok 2016.  Kulturní program zahájily děti z dramatického kroužku bernartické ZŠ, pod vedením Petry Brčákové a paní učitelky Novotné, s předvánočním pásmem povídání a koled. Paní učitelka Dana Růžičková představila své žákyně, které zahrály na elektronické varhany.  Nakonec k dobré náladě zahrály a zazpívaly Pavla a Soňa z Dua PiňaKoláda. Děti naší školy pod vedením paní učitelky Jany Fučíkové vyrobily krásná vánoční přáníčka, která každý návštěvník dostal na přivítanou. J. Sušerová. Pár fotografií v albu zde.


MUDr. Vlasta Kálalová Di-Lottiová "Přes Bospor k Tigridu" ukázka1

Vážení návštěvníci našich stránek, máte mimořádnou možnost si přečíst prvních dvacet stránek strojopisu nikdy nevydané knihy doktorky Vlasty Kálalové Di- Lottiové "Přes Bospor k Tigridu" spolu s několika, její rukou namalovaných skic, tématicky spojených s touto knihou. Knihu paní doktorka dokončila v roce 1936. Celou knihu, včetně kreseb, bychom rádi vydali ke stodvacátému výročí narození naší slavné rodačky. V průběhu roku zveřejníme další části této knihy. Sledujte proto naše stránky.             Starosta.


MUDr. Kálalová Di Lotti - dokumenty z pozůstalosti

Zveřejňujeme několik dokumentů z pozůstalosti doktorky Vlasty Kálalové Di-Lottiové, které jsme získali od sběratele z Tábora. V průběhu roku budeme zveřejňovat další dokumenty spolu s částmi strojopisu knihy "Přes Bospor k Tigridu".


Archeologické nálezy u Bernartic

V příloze zveřejňujeme zprávu pana Jiřího Frölicha, pracovníka Okresního muzea v Písku, týkající se jeho nálezů v Bernarticích.


Silvestrovský ohňostroj v Bernarticích

Silvestrovský ohňostroj v BernarticíchPodívejte se na silvestrovský ohňostroj v Bernarticích 2015 z trochu jiného pohledu Odkaz zde.https://www.youtube.com/watch?v=sjsXzMyLvRU Několik fotografií zde v albu.


Vyřezávaný betlém v Jestřebicích

V Jestřebicích před místním kulturním zařízením lze shlédnut vyřezávaný betlém.Vyřezávaný betlém v JestřebicíchVyřezávaný betlém v JestřebicíchVyřezávaný betlém v Jestřebicích


Vánoční zpívání v kostele v Bernarticích

JVánoční zpívání v kostele v Bernarticíchako každý rok i letos se konalo v kostele sv. Martina v Bernarticích Vánoční zpívání. Trochu z její atmosféry v odkaze zde. https://youtu.be/oRXaoOTzlkE Další pohled na atmosféru podvečera v kostele, ale i z přípravy si prohlédněte ve fotogalerii zde.


Vystoupení mladých hasičů v Bernarticích na čerty

SDH Bernartice - mladí hasiči měli na Mikuláše vystoupení "Pod Posvátným" . Přikládám odkaz na Milevské noviny.

 http://www.jcted.cz/rej-pekla-s-nebem-famozni-sou-bernartickych-hasicu/  Z vystoupení je vydáno DVD, které si budete moci zakoupit za 50,-Kč ve Flopu a ve večerce U Pepína.


Nové auto

Nové autoNový nákladní automobil MAN 4x4 a dvanáct kontejnerů jsme pořídili z dotace, kterou jsme získali ze Státního fondu životního prostředí na systém svozu bioodpadu. Náklady projektu byly 4,8 mil. Kč, dotace činila 3,6 mil. Kč.Nové autoNové autoNové autoNové auto


Mikulášská besídka v sokolovně a rozsvícení vánočního stromku na náměstí

Mikulášská besídka v sokolovně Tentokrát již v neděli 29. listopadu odpoledne se konala v bernartické sokolovně tradiční Mikulášská nadílka pro děti s diskotékou. Tuto zdařilou akci pořádalo několik členů zastupitelstva městyse, v čele s Ing. Václavem Tupým a obecní knihovna. Tentokrát byl program celého zábavného odpoledne zkrácen, neboť jsme se museli včas přesunout na náměstí, kde se od 16,30 hodin konalo slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Celkem se nadílky zúčastnilo 50 dětí. O hudební doprovod a dobrou náladu se starali Pavel Jírovec a Matěj Fuka. Poděkování patří manželům Suchanovým, provozujícím restauraci Sokolovna, panu Milanu Bečvářovi, Vendulce Mužíkové a všem našim sponzorům, kteří na tuto akci přispěli penězi nebo dárkovými předměty. Děkujeme:  Pekařství Petra Malá, ZD Nemějice, ZD Bernartice, Daňhel AGRO a.s. Týn nad Vltavou, Chovatelská stanice tibetských teriérů – Marie Kotherová z Bilinky. Pár fotek v albu zde.Za vydatného deště se konalo od 16,30 hodin na náměstí slavnostní rozsvícení bernartického vánočního stromku. Pro účastníky této akce bylo jako každý rok připraveno vydatné občerstvení v podobě punče a vánočního cukroví. Nejvíce se na tuto akci těšily malé děti, které se předháněly v tom, kdo bude dříve přednášet básničku nebo zazpívá a pan starosta ho odmění čokoládovým adventním kalendářem nebo jinými pamlsky.


Projekt opravy náměstí

Zveřejňujeme dvě varianty studie řešení prostoru autobusového nádraží, zpracované dopravním inženýrem Jiřím Hanzalem. Pro finanční náročnost a velký zásah do ostatních prostor parku bude zpracována "levnější" varianta řešení, respektující současný stav. Dojde pouze k osazení oddělovacích prvků (city bloků) a značek. Poslední variantu zveřejníme po odsouhlasení DI a zastupitelstva. Situace variant jsou v přílohách.


Křest knihy Staletý svědek

Křest knihy Staletý svědekV pátek 20. 11., po odhalení pamětní desky se v zasedací místnosti radnice konal křest poslední knihy Františka Mikoláška, věnované kostelu sv. Martina v Bernarticích. Křest provedl senátor Pavel Eybert. Poté následovala beseda o knize a vzpomínání na Františka Mikoláška, proložená četbou z jeho knih v podání Milady Jirouškové. Mezi hosty, v plné zqasedací místnosti radnice, byla rodina Františka Mikoláška, ředitel Prácheňského muzea PHDr. Jiří Prášek, Ing. Petr Fořt, starostka obce Borovany Ivana Dolejšková, předseda ZD Pavel Novotný a další. Kniha je k dostání na bernartické radnici, v knihovně a prodejně FLOP. Děkuji všem, kteří se podíleli na průběhu večera i všem hostům. Pár fotografií v galerii zde.


Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi

Pamětní deska Fantišku Mikoláškovi a křest knihy Staletý svědekV páteční podvečer dne 20. 11. 2015 v 17,00 hodin jsme na chodbě bernartické radnice odhalili, u příležitosti prvního výročí úmrtí, pamětní desku bernartickému rodákovi, historikovi a autorovi knih o Bernarticích, Františku Mikoláškovi. Přítomna byla rodina Františka Mikoláška, manželka Milena, syn Petr, snacha Eva a vnučka Linda. Po krátkém úvodu starosty, přednesu životopisu a krátkém proslovu syna Petra byla rukou právě syna Petra deska odhalena. Pro deštivé počasí se na chodbě radnice muselo srovnat asi sedmdesát lidí.  Více ve fotogaleriii zde.


Týnská ulice dokončování.

Týnská ulice dokončování.V Týnské ulici pokračuje oprava chodníků. Opravu provádí pracovníci Městských služeb Milevsko. Hotovo by mělo být příští týden (do 20. 11.). Pár fotek před koncem zde.


Semafor na náměstí je opravený

U přechodu pro chodce u pekárny nám maďarský řidič dne 14. října 2015 v brzkých ranních hodinách "sestřelil" stožár s výstražným světlem. Stožár byl instalován v roce 1997, již několikrát se stal terčem nepozorných řidičů, ale vždy to ustál. Opravu provedly Městské služby Písek. Uvidíme, jak dlouho nám vydrží.Semafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravenýSemafor na náměstí je opravený


Vítání občánků 6. listopadu 2015

Vítání občánků 6. listopadu 2015Starosta městyse Bernartice Pavel Souhrada přivítal v pátek 6. listopadu 2015 v obřadní síni bernartické radnice nové občánky. Z Bernartic: Štěpánku Lavičkovou, Terezu Pilečkovou, Vojtěcha Lišku, Emu Slámovou, Ondřeje Kohouta, Lauru Motyčkovou, Lauru Honsovou Vanessu Schmittovou a Dominika Jandu a z Borovan Jiřího Stejskala. Nové občánky přivítali děti ZŠ krátkým vystoupením. Více fotek ve fotogalerii zde.


Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMEN

Mladí hasiči Bernartic na soutěži PLAMENMladí hasiči Bernartic se poprvé zúčastnili soutěže Plamen. Soutěž se konala v říjnu ve středisku v Albrechticích. Předkládáme k nahlédnutí pár fotek ve fotoalbu zde. Výsledky jsou v příloze.


Kovářovská opona v sokolovně v Bernarticích

Kovářovská opona v sokolovně v BernarticíchKovářovská opona v sokolovně v BernarticíchPohádka „Jak si peklo poradilo“, kterou v sobotu 31. října sehrál v bernartické sokolovně soubor Kovářovská OPONA, se všem přítomným velmi líbila. Čertovskou podívanou si tentokrát nenechalo ujít téměř 130 diváků.  „OPONA“ má na naší scéně již několikaletou tradici a dnes můžeme říct, že všichni její členové jsou již herci a zpěváci profesionálové. Všem patří velký dík a současně přání, aby dál ve svém ochotničení pokračovali a nadále nám – dětem i dospělým - přinášeli báječnou podívanou a spoustu radosti.  J. Sušerová. Více ve fotografiích zde.


Chodníky v Týnské ulici

Chodníky v Týnské uliciOd začátku října 2015 dostávají novou podobu chodníky v Týnské ulici. Dochází k výměně špatného asfaltového povrchu za zámkovou dlažbu, vyměněny budou i rozpadlé betonové rygolníky. K opravě tohoto úseku dochází po odsunutí opravy chodníků na Písecké ulici do příštího roku. Opravu provádí firma Služby města Milevska za cenu 970 000,- Kč. Hotovo by mělo být v listopadu. Týnská ulice bude určitě mnohem hezčí. Jak pokračují práce se podívejte ve fotkách zde.


Oprava vstupu do kapličky v Rákově

V minulém měsíci jsme dokončili opravu vstupu a okolí kapličky v Rákově. Kamenou dlažbu daroval zastupitel Jiří Kotrba z Jestřebic, opravu provedl náš zaměstnanec Josef Rybár.Oprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v RákověOprava vstupu do kapličky v Rákově


oprava místních komunikací ve Zběšicích

oprava místních komunikací ve ZběšicíchOpravy dalších částí místních komunikací proběhly v srpnu. Opravy provedla firma Robstav stavby k.s. z Prahy celkovým nákladem 745 926,06 Kč. Dotace z programu obnovy venkova Jihočeského kraje byla 130 000,- Kč. Zbytek hradí městys Bernartice ze svého. Proti původnímu záměru jsme ještě rozšířili opravu povrchu k nemovitosti pana Černého a pana Starého v části nad rybníkem. Poslední neopravený úsek v části kolem nemovitosti pana Teringla bude opraven po vyřešení majetkových vztahů. Více fotek z realizace ve fotoalbu.


Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.

Oprava kanalizace na autobusovém nádraží v Bernarticích.Určitě jste si povšimli stavebního ruchu na našem !autobusáku". Probíhá zde výměna kanalizace od prostoru pošty až po rohový dům č.p. 100. Zakázku nejprve vysoutěžila chýnovská firma Dřevotvar, avšak od zakázky začátkem září odstoupila. Z výběrového řízení v pořadí druhá firma pana Kakaštíka z Týna nad Vltavou o zakázku projevila zájem a práce již probíhají. Celkové náklady budou přes 700 000,- Kč. Akce je podpořena grantem Jihočeského kraje ve výši 500 000,- Kč. Výměna kanalizace bude prováděna po etapách, takže by neměla narušit provoz autobusového nádraží a ani omezit přístupy do sousedních nemovitostí. Fotografie z realizace.


Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.

Regionální operační program (ROP) přispěl na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích.95 % dotaci jsme získali na opravu místních komunikací v Jestřebicích a Bernarticích. Celá akce byla rozdělena na šest stavebních objektů. Pět v Jestřebicích a jeden v Bernarticích. Opravu provedla firma VIALIT Soběslav. Celkové náklady včetně administrace jsou 4 200 000,- Kč. Takto vysoká dotace na opravu místních komunikací se zřejmě již nikdy nebude opakovat. Měli jsme štěstí. Pár fotek z realizace.


Dětský den v Jestřebicích

Dětský den v JestřebicíchV sobotu dne 22. 8. 2015 uspořádalo SDH Jestřebice dětský den. Soutěží se zúčastnilo 28 dětí nejen z Jestřebic, ale i z okolí. Za ideálního počasí se pobavili s dětmi i jejich rodiče. Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům za ceny pro děti, ale i těm, kteří pomáhali s organizací. Fotky z akce jsou ve fotogalerii zde.


Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015

V sobotu dne 22. srpna 2015 se konal v Bernarticích u sokolovny další ročník "Přehlídky dechových hudeb". Za ideálního počasí se představily čtyři kapely. Více ve fotogalerii.Přehlídka dechových hudeb Bernartice 2015


Dokončena výstavba nové místní komunikace v Srlíně

Výstavbu provedla firma Dřevotvar Chýnov nákladem 1 100 000,- Kč. Po částečných komplikacích se vše povedlo dokončit v srpnu. K dispozici jsou zde i parkovací místa. Firma provedla i terénní úpravy okolního pozemku.  Pár fotek z výstavby.Nová místní komunikace v Srlíně


Oprava komunikace Rakov - Slabčice.

Oprava komunikace Rakov - Slabčice.Za přispění dotace z MMR, program na odstranění povodňových škod, byla provedena oprava komunikace mezi Rakovem a Slabčicemi. Opravu provedla soběslavská firma VIALIT za 1 200 000,- Kč. Z vlastních prostředků jsme opravili prostor kolem hasičské zbrojnice v Rakově a příjezd k sousedním nemovitostem za 134 000,- Kč. Opravu provedla stejná firma. Více foto.


SDH Srlín - O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Boušky

V sobotu 27. SDH Srlín O Srlínský pohár, memoriál Ladislava Bouškyčervna 2015 se konal v Srlíně u říčky Smutné 17. ročník hasičské soutěže "O Srlínský pohár - memoriál Ladislava Boušky". Letošního ročníku se zúčastnilo 6 družstev dětí, tři družstva žen a dvanáct družstev mužů. V kategorii dětí zvítězili "všichni", v kategorii žen bylo první domácí družstvo před druhými Drhovicemi a třetími Svatkovicemi, v kategorii mužů obsadila první dvě místa družstva z Drhovic, třetí byly Jestřebice. Na domácí zůstala medaile "bramborová". Více ve foto.


Setkání rodáků a přátel obce Rakov

Setkání rodáků a přátel obce RakovV sobotu dne 6. června 2015 se odpoledně uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce Rakov. K odpolední zábavě hrála "Písecká čtyřka". Slavnosti 120 let postavení kapličky v Rakov se zúčastnilo na 150 lidí,byly posvěceny oba rákovské křížky i nová výklenková kaplička. Pan farář Cyril, který slouží v Písku pohovořil s rodáky, později si k nim bez problémů sedl do lavic a pohovořil. Všichni původní rodáci byli velmi spojení a když odcházeli, byli plní dojetí, že se mohli ve své rodné obci setkat po dvaceti letech se svými sousedy. Více ve foto.


Dětské divadlo v sokolovně

Dětské divadlo v sokolovněDramatický kroužek při ZŠ Bernartice vystoupil v pátek 5. června v podvečer v sokolovně. Pro návštěvníky si nastudovali vystoupení pod názvem: Doktorská pohádka po našem". Ve svých vystoupeních si počínali jako skuteční herci, a po zásluze byly všechny děti po ukončení představení oceněny starostou městyse panem Pavlem Souhradou a předsedou Zemědělského družstva Bernartice panem Pavlem Novotným. Více ve foto.


Virtuální kolega v naší knihovně

V knihovně v Bernarticích je možnost využívat nově spuštěný výukový portál "Virtuální kolega" Více ve složce knihovny.


Meteostanice v Domě s pečovatelskou službou v Bernarticích

Český hydrometeorologický ústav provozuje v prostorách bernartického Domu s pečovatelskou službou automatickou meteostanici. Přikládáme krátkou historii o měření v Bernarticích, poskytnutou RNDr. Miloslavou Starostovou.Historie stanice. Výsledky měření v Bernarticích můžete vyhledat na stránkách ČHMÚ: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/cb/grafy-ams-lnk.htm a tabulkový přehled: http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=&fpob=306867&ok=Vyhledat .


Pokyny pro možnost placení poplatků na účet

Pokyny pro možnost uhradit poplatky na účet jsou na úřední desce.


Most u Tintěrů

Postup prací na mostě v Bernarticích v Týnské ulici. Koncem měsíce října bude položen asfaltový koberec a pokud vše dobře dopadne v pondělí odpoledne dne 3. 11. 2014, bude spuštěn provoz.Most u TintěrůMost u Tintěrů Více vo fotoalbu.


Obec Bernartice je MĚSTYS

Obec Bernartice obdržela dnešního dne (19.9.2014) dopis. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Jan Hamáček Rozhodnutím č. 23 ze dne 10. 9. 2014 stanovil naši obec MĚSTYSEM. Rozhodnutí.


TOULAVA v našem regionu

Také území obce Bernartice je zahrnuto do turistické oblasti TOULAVA. Více se dozvíte z informačního snímku na tomto odkazu:https://www.youtube.com/watch?v=IBWTLOKYEHM


Zateplení budovy školky v Bernarticích

Zateplení budovy školky v BernarticíchStavební firma Charypar započala s pracemi na zateplení budovy školky. Kompletně budou vyměněna okna, vstupní dveře, objekt dostane nový barevný "kabát". Náklady na opravu jsou 1 900 000,- Kč, dotace ze Státního fondu životního prostředí je téměř 90 %. Stavební práce na zateplení jsou v plném proudu. Více ve fotogalerii.


Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěže

Bernartický sekáč 2014 - 3. ročník soutěžeV sobotu 7. června dopoledne se na louce v lokalitě pod "Posvátným" konal již třetí ročník soutěže v sečení kosou. Za krásného počasí se do soutěže přihlásilo 22 dospělých a dvě děti. Soutěž zahájil starosta obce Pavel Souhrada a předseda družstva Pavel Novotný. Po překontrolování délek kos se začalo soutěžit. I v letošním ročníku, jako i v minulých, zvítězil pan Musálek Jiří, před panem Opavou Pavlem a Opavou Jiřím. Nejstarším soutěžícím byl Jaromír Fuka, za nejlepší kvalitu odvedené soutěžní práce byl ohodnocen Stanislav Toman. Z dětí byl lepší z bratrů Musálkových Jaroslav před Jiřím. V průběhu celého soutěžení povzbuzovalo mnoho diváků, o dobrou zábavu se postarali muzikanti z Rataj, o občerstvení Jindřich Čeněk za Srlína. Na závěr starosta poděkoval všem, kteří se zasloužili a hladký průběh a zajištění soutěže i o krásné počasí. Více ve fotogalerii. Videahttp://www.youtube.com/watch?v=Vd3A-04zuew , https://www.youtube.com/watch?v=_ARECpsfyFY,


Vítání dětí 2013

V pátek dne 22. listopadu 2013 přivítal starosta obce Pavel Souhrada na radnici v Bernarticích nové občánky. Na úvod vítání vystoupily děti základní školy s pásmem básniček a písniček. Vítání samotné bylo rozděleno na dvě části. Vítání dětí 2013V prvé starosta přivítal Matěje Nováka, Petra Stejskala, Terezu Peškovou, Stellu Bartůňkovou, Jakuba Musila, Martina Kříže a Josefa Hrádka, ve druhé skupině pak Vítání dětí 2013Dominika Soldáta, Rozálii Kroufkovou, Karolínu Kolpekovou, Magdalénu Soukupovou, Václava Michajlova ale i Anetu Dolejškovou z Borovan, Matyáše Petra ze Zběšiček a Jana Kosinku z Křenovic. Pár fotografií.


Bernartice z jiného pohledu

Podívejte se na Bernartice z pohledu, který nám poskytl jako dárek se souhlasem zveřejnit pan Petr, za nějž mu děkujeme.  http://www.youtube.com/watch?v=rznQdp_UUxU 


100 let sokola Bernartice - výstava

100 let sokola Bernartice - výstavaSokol Bernartice oslaví v letošním roce sté výročí od vsého založení. K tomuto výročí byla dne 1. května 2013 v malém sále sokolovny otevřena výstava. Výstava bude zpřístupněna každou středu od 13 do 18 hodin, pátek od 8 do 16 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Další oslavy budou probíhat dne 22.6.2013 na fotbalovém stadionu. Podrobnosti budou postupně zveřejnovány na vývěskách obce. Pár fotek z výstavy.


Publikace - Sborník prací z historie a dějin umění - 7/2013 - nabídka v knihovně
více
Oznámení záměru prodat pozemek č.37 v k.ú.Srlín - na úřední desce
více

Lední hokej v Bernarticích

Lední hokej v BernarticíchPřípravy 60. let trvání hokeje v Bernarticích - více v odd sport

anketa

Líbí se Vám nový vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (71%)
71%
Ne
odpověď Ne (29%)
29%